قطع درختان؛ دست درازی به طبیعت یا اصلاح باغات

تبریز- ایرنا - قطع درختان ادامه دارد و همچنان شاهد عبور کامیون های حمل چوب در جاده های آذربایجان شرقی هستیم؛ موضوعی که واکنش عمومی و برخی مسوولان را به همراه داشته است، اما کارشناسان مسوول، این فرایند را طبیعی و در راستای اصلاح باغات عنوان می کنند.مطالب مرتبط

آغاز طرح پیوند درختان زیتون در استان سمنان

طرح پیوند درختان زیتون به منظور اصلاح و بهسازی باغات زیتون و برای تغییر ارقام نامناسب در استان سمنان آغاز شد

سرما ۸۰ درصد باغات و مزارع خنداب را سوزاند/اغلب باغات فاقد بیمه هستند

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خنداب گفت: ۸۰ درصد باغات و درختان شهرستان خنداب دچار سرمازدگی شدند.

فرمانداررودبار: اصلاح و بازجوان سازی باغات زیتون مورد توجه باشد

رشت - ایرنا - فرماندار رودبار خواستار اصلاح و بازجوان سازی باغات زیتون شهرستان برای بهبود وضعیت کمی و کیفی این محصول شد.

مقابله با سرمازدگی درختان در باغات ارومیه

این خانه‌ها وسط رودخانه چه می‌کنند؟

استاد دانشگاه مازندران با ابراز تأسف از اینکه برخورد قانونی با ساختمان سازی در بستر رودخانه، قطع درختان و دست درازی به جنگل نشده است، اظهار کرد: تدوین قوانین مناسب و اجرای صحیح و قاطع قانون می‌تواند در سال‌های آینده افزایش خسارت‌ها را کمتر کند.

سرشاخه‌کاری گامی مهم در اصلاح باغات گردو است

«زبان‌درازی زباله‌ها» منتشر شد

مجموعه شعر «زبان‌درازی زباله‌ها» سروده حسین تولایی درباره معضلات زیست‌محیطی برای توجوانان منتشر شد.

خاوران جلوه زیبای طبیعت/ همزیستی نخلستان ودرختان مرکبات را ببینید

شهرستان خاوران در جنوب فارس با آب‌وهوای منحصربه‌فرد خود جلوه‌های زیبایی از طبیعت را خلق کرده که در آن هم نخلستان‌های انبوه قرارگرفته و هم درختان مرکبات به ثمر می‌نشیند.

آذربایجان شرقی| خسارت 36 میلیارد تومانی سرمازدگی به 220 هکتار از باغات اهر

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اهر، میزان خسارت سرمازدگی به باغات این شهرستان را نزدیک به 36 میلیارد تومان اعلام کرد گفت: باغات اهر خسارت سرمازدگی باغات اهر بین 40 تا 50 درصد است.

عصر تبریز: نگرانی‌‌ها از قطع و حمل درختان ارسباران

تبریز - ایرنا - پایگاه خبری عصر تبریز در گزارشی با عنوان « نگرانی‌‌ها از قطع و حمل درختان ارسباران/ مسوولان توضیح می‌‌دهند» به موضوع قطع درختان ارسباران و پاسخ مسئولان ذیربط به شبهات مختلف در این خصوص پرداخته است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست همدان: سیلاب‌های اخیر فریاد طبیعت بود

همدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست همدان گفت: سیلاب‌های اخیر فریاد طبیعت بود و اگر توسعه پایدار و رفتار انسان با طبیعت اصلاح نشود نتیجه خوبی برای جامعه به همراه ندارد.

مبارزه با سرمازدگی محصولات کشاورزی در ارومیه‎

ایرنا-ارومیه- شب گذشته کشاورزان ارومیه ای برای مقابله با سرمازدگی درختان و محصولات کشاورزی با روشن کردن آتش تا طلوع خورشید و ایجاد لایه ای از دود، از باغات میوه و زمین های کشاورزی خود محافظت کردند.*7

جلوگیری از سوداگری زمین در باغات حریم تهران

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از رفع 40 مورد تخلف در قالب 4808 مأموریت در یک ماه گذشته و و جلوگیری از تخریب باغات و تسری جریان سوداگری زمین به باغات واقع در حریم شهر تهران خبر داد.

سرما به باغات شهرستان اهر ۳۶ میلیارد تومان خسارت وارد کرد

اهر - مدیر جهاد کشاورزی اهر بابیان اینکه سرما به باغات شهرستان اهر ۳۶ میلیارد تومان خسارت وارد کرد گفت: بارش برف و کاهش دمای هوا موجب سرمازدگی ۲۲۰ هکتار از باغات اهر شد.

جلوگیری از سوداگری زمین در باغات واقع در حریم شهر تهران

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از رفع ۴۰ مورد تخلف در غالب ۴۸۰۸ مأموریت در یک ماه گذشته و و جلوگیری از تخریب باغات و تسری جریان سوداگری زمین به باغات واقع در حریم شهر تهران خبر داد.

تولید ثروت از سرمایه ای که قرنها به آتش کشیده می شد

قرنها است که درمناطق خرما خیز ازجمله کرمان، تنه های قطع شده درختان نخل، در طبیعت رها و یا آتش زده میشود اما اکنون یک کشاورز شهدادی، از آنها ثروت تولید می کند .

درختان اردبیل با خطر سرمایش بهاری مواجه اند

اردبیل - ایرنا - هوای پهنه وسیعی از استان اردبیل درحالی از عصر پنجشنبه به سردی گراییده که بسیاری از درختان این مناطق به خاطر افزایش نسبی دما طی چند روز گذشته به شکوفه نشسته اند.

زخم تبر بر تن درختان ارسباران

با توجه به افزایش قابل توجه قیمت چوب باغداران منطقه ارسباران اقدام به قطع کردن درختان کرده اند که این اقدام با انتقادات شدید افکار عمومی روبرو شده است.

دمای هوا در بام ایران منفی شد/ سرمازدگی در کمین شکوفه های درختان

شهرکرد- دمای هوا در چهارمحال و بختیاری به زیر صفر رفته و احتمال سرمازدگی شکوفه های درختان در این استان افزایش یافته است.

تعیین شاخص‌های مشخص برای تشخیص باغات پایتخت

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران، از اعضای شورا درخواست کرد در خصوص تشخیص باغات در پایتخت به رویه مشخصی برسند و تنها عکس‌های هوایی ملاک نباشد.