مصرف آبزیان در ایران نصف متوسط سرانه جهانی است

تهران - ایرنا - مسئول آموزش همگانی انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور در مورد مصرف آبزیان در کشور گفت، مصرف آبزیان در ایران حدود نصف متوسط سرانه جهانی است.مطالب مرتبط

مصرف آبزیان در ایران نصف متوسط سرانه جهانی است

تهران - ایرنا - مسئول آموزش همگانی انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور در مورد مصرف آبزیان در کشور گفت، مصرف آبزیان در ایران حدود نصف متوسط سرانه جهانی است.

سرانه فضای ورزشی قم 24 صدم متر مربع است

قم - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان قم، سرانه فضای ورزشی این استان را 24 صدم متر مربع به ازای هر یک نفر اعلام کرد و گفت: این سرانه بسیار ناچیز می باشد به گونه ای که در برخی استان ها بیش از 3 برابر است که باید این عقب افتادگی برطرف شود.

ارز آوری یک میلیون دلاری از صادرات آبزیان

در شش ماهه گذشته بیش از 300 تن انواع آبزیان از آذربایجان غربی به کشورهای خارجی صادر شده است.

مصرف بنزین خودروهای داخلی بالاست/کیفیت باید افزایش یابد

مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت گفت:ضرورت دارد صنعت خودروسازی نسبت به تغییر در کیفیت خودروها و مصرف خارج از استاندارد جهانی اقدام لازم را انجام دهد.

سرانه تخت بیمارستانی آذربایجان غربی بیش از میانگین کشور است

مهاباد - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در زمان آغاز بکار دولت تدبیر و امید سرانه تخت بیمارستانی استان از میانگین کشوری پایین تر بود، گفت: اکنون این سرانه با فعال بودن چهار هزار و 620 تخت از میانگین

سرانه تخت بیمارستانی آذربایجان غربی از میانگین کشور بیشتر است

مهاباد - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در زمان آغاز بکار دولت تدبیر و امید سرانه تخت بیمارستانی استان از میانگین کشوری پایین تر بود، گفت: اکنون این سرانه با فعال بودن چهار هزار و 620 تخت از میانگین

نرخ رشد جمعیت روستایی اردبیل سه برابر کمتر از متوسط کشوری است

اردبیل- ایرنا- عضو هیات مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران متوسط نرخ رشد جمعیت روستایی استان اردبیل را منفی 2.1 درصد اعلام کرد و افزود: این آمار نشان می دهد که متوسط مهاجرت و کاهش جمعیت روستایی این استان به رغم مزیت نسبی امور کشاورزی، سه برابر کشوری ا

تعطیلی تنها مراکز پذیرش پسماند بیمارستانی و صنعتی در استان سمنان

مدیرکل حفاظت محیط‌ زیست استان سمنان از تولید سالانه ۱۲۳ هزار تن پسماند خانگی در این استان خبر داد و گفت: هر شهروند این استان به طور متوسط روزانه ۵۴۴ گرم زباله تولید می‌کند که به سرانه استاندارد ملی که ۵۰۰ تا ۵۵۰ گرم زباله در روز است نزدیک است.

در هوای ابری مراقب اکسیژن آبزیان باشید

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور و آبزیان دامپزشکی خراسان جنوبی با اشاره به بارش‌های فصلی و ابری بودن هوا در بیشتر ساعات روز، نسبت به احتمال کاهش اکسیژن آب استخرها و آلودگی آن با روان آب‌ها هشدار داد.

فعالیت صید در دریاچه پشت سد ارس ممنوع شد

ارومیه - ایرنا - مدیر شیلات و آبزیان آذربایجان غربی گفت: با توجه به شروع فصل تخم ریزی ماهیان در دریاچه های پشت سدهای استان و ایجاد وحدت رویه در بهره برداری از ذخایر آبزیان، تا اطلاع ثانوی فعالیت صید در دریاچه پشت سد ارس ممنوع اعلام می شود.

سرانه فضای ورزشی همدان افزایش می یابد

همدان- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان همدان گفت: امسال با بهره برداری از چند طرح عمرانی، سرانه فضای ورزشی این استان افزایش چشمگیری خواهد یافت.

سرانه فضای سبز در شهر باشت به 9.5متر مربع رسید

گچساران - ایرنا - شهردار باشت گفت: با ساخت افزون بر55 هزار متر مربع فضای سبز از سال گذشته تاکنون در مناطق مختلف باشت، سرانه فضای سبز در این شهر هم اکنون به 9.5 متر مربع رسیده است.

جلوگیری ازاستفاده آبزیان حرام نیازمند کار فرهنگی است

بندرعباس- ایرنا- مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی هرمزگان گفت: هم اکنون 19 آبزی حرام گوشت توسط این دفتر در آبهای استان شناسایی شده که برای جلوگیری از استفاده این نوع آبزیان نیازمند کار فرهنگی هستیم.

رتبه دوم استان به لحاظ سرانه فضای آموزشی

کهگیلویه وبویراحمد به لحاظ سرانه فضای آموزشی رتبه دوم کشور را داراست.

استاندار تهران: سرانه بیمارستانی غرب استان فاجعه است

تهران- ایرنا- «انوشیروان محسنی بندپی» استاندار تهران در جلسه شورای اداری شهرستان رباط کریم با اشاره به سرانه بیمارستانی غرب استان به میزان 0.6 تخت به ازای هر هزار نفر جمعیت، آن را یک فاجعه خواند.

فاصله خراسان جنوبی با سرانه استاندارد آموزشی/۱۷درصد مدارس تخریبی

بیرجند- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی گفت: هم اکنون سرانه فضای آموزشی در استان ۶.۷۷ متر مربع بوده که استاندارد آن ۹.۷۵ متر مربع است.

ایران در زمینه تولید قوطی های یکبار مصرف خودکفا شد

ساوه - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: ایران با راه اندازی خط دوم تولید قوطی های آلومینیومی یکبار مصرف ویژه انواع نوشیدنی ها در یکی از واحدهای صنعتی واقع در شهر صنعتی کاوه‌، علاوه بر خودکفایی،‌ می تواند بخشی از محصول تولیدی را هم صادر کند.

استاندار تهران سرانه بیمارستانی غرب این استان را فاجعه خواند

تهران- ایرنا- «انوشیروان محسنی بندپی» استاندار تهران در جلسه شورای اداری شهرستان رباط کریم با اشاره به سرانه بیمارستانی غرب این استان به میزان 0.6 به ازای هر هزار نفر جمعیت، آن را یک فاجعه خواند.

سال جهانی جدول دوره‌ای عنصرها در ایران از فردا آغاز می‌شود

تهران- ایرنا- موزه ملی علوم و فناوری ایران به مناسبت نام‌گذاری سال 2019 میلادی به نام «سال جهانی جدول دوره‌ای عنصرها»، مراسمی با عنوان «آغاز رسمی سال جهانی جدول دوره‌ای عنصرها در ایران» برگزار می‌کند.

مشترکان کم مصرف برق پاداش می گیرند

مشترکانی که از الگوی طراحی شده مصرف برق، کمتر مصرف کنند پاداش دریافت خواهند کرد.