چین و اروپا، فصل جدید روابط شرق و غرب

پکن- ایرنا- سفر یک هفته ای 'لی که چیانگ' نخست وزیر چین به اروپا و شرکت او در هشتمین دیدار رهبران چین با اروپای مرکزی و شرقی، نشان می دهد پکن همزمان با تنش های سیاسی و اقتصادی با آمریکا، روی اروپا حساب ویژه ای باز کرده است.مطالب مرتبط

چین و اروپا، فصل جدید روابط شرق و غرب

پکن- ایرنا- سفر یک هفته ای 'لی که چیانگ' نخست وزیر چین به اروپا و شرکت او در هشتمین دیدار رهبران چین با اروپای مرکزی و شرقی، نشان می دهد پکن همزمان با تنش های سیاسی و اقتصادی با آمریکا، روی اروپا حساب ویژه ای باز کرده است.

بازی جدید تعرفه ای اروپا و آمریکا

بازی جدید اروپا و آمریکا بر سر مهره چین خواهد بود. چین اخیرا سفارش خرید سیصد فروند ایرباس را داده است.

بازی جدید تعرفه‌ای اروپا و آمریکا

بازی جدید اروپا و آمریکا بر سر مهره چین خواهد بود؛ چین اخیرا سفارش خرید سیصد فروند ایرباس را داده است

چین و اروپا منهای آمریکا

پکن- ایرنا- 'لی که چیانگ' نخست وزیر چین برای گفت و گو با کشورهای اروپایی و با هدف گسترش همکاری های طرفین راهی این قاره شده است او می گوید کشورش از یکپارچگی اروپا حمایت می کند و تمایل دارد روابط سیاسی و اقتصادی اش را با این اتحادیه به عنوان دومین شریک تجار

هشدار فرانسه نسبت به آغاز منازعه تجاری جدید بین آمریکا و اروپا

فرانسه نسبت به بروز هرگونه منازعه تجاری جدید بین آمریکا و اتحادیه اروپا بر سر یارانه‌های پرداختی به شرکت هواپیماسازی ایرباس هشدار داده است.

تمدید مهلت برگزیت و شکاف میان سران اروپا

لندن – ایرنا – اظهارنظر سران کشورهای اروپایی درآستانه برگزاری دومین نشست اضطراری شورای اروپا درباره تمدید مهلت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، از اختلاف نظر عمیق شرکت کنندگان درباره تعیین مهلت جدید برای برگزیت حکایت دارد.

ابراز امیدواری روسیه به حل بحران موجود در روابط با شورای اروپا

یک مقام وزارت خارجه روسیه تأکید کرد، مسکو علاقه‌ای به خارج شدن از شورای اروپا نداشته و امیدوار است که بحران کنونی هرچه سریع‌تر و بر اساس ضوابط این ارگان و بدون اقدامات تبعیض آمیز علیه هیئت نمایندگی روسیه، برطرف شود.

موانع موجود در روابط فرانسه و ایران با اتکا به دوراندیشی رفع شود

تهران-ایرنا-وزیر امورخارجه کشورمان در دیدار سفیر جدید فرانسه در تهران به روابط تاریخی و وجود نگرش مثبت مردم ایران در قبال فرانسه اشاره کرد و گفت: موانع روابط بین دو کشور با اتکا به دور اندیشی و خردمندی بین مقام های دو کشور رفع می شود.

ایران برای توسعه روابط اقتصادی توافقات مهمی را به اجرامی گذارد

تهران – ایرنا – ایران توسعه روابط اقتصادی دوجانبه را به کانال ویژه پرداخت اروپا و ایران (اینستکس) محدود نکرده و در این زمینه رایزنی ‌ها و توافقات مهمی را با سایر کشورها به اجرا گذاشته است.

لبنان 24: پاریس در مدار بهبود روابط با حزب الله است

بیروت - ایرنا - پایگاه خبری'لبنان 24' با اشاره به تلاش فرانسه برای بهبود روابطش با حزب الله لبنان به عنوان یکی از ارکان مهم سیاسی در این کشور نوشت: پاریس در تلاش است که روابط حسنه ای میان حزب الله و اتحادیه اروپا برقرار شود.

گسترش حضور نظامی آمریکا در لهستان، باعث تقویت امنیت اروپا نمی‌شود

سفیر روسیه در ورشو با تأکید بر اینکه گسترش حضور نظامی آمریکا و ناتو در خاک لهستان امنیت اروپا را تقویت نخواهد کرد، گفت: مسکو آماده عادی سازی روابط بین دو کشور است ولی تحقق آن بستگی به اراده مقامات ورشو دارد.

آمریکا، اروپا را به اعمال تعرفه‌های جدید تهدید کرد

انتقاد کوبا و نگرانی اتحادیه اروپا و کانادا از تحریم‌های جدید آمریکا این جزیره

رئیس جمهوری کوبا با محکوم کردن دور جدید تحریم‌های آمریکا اعلام کرد: کوبایی‌ها هرگز تسلیم نمی شوند، هیچ کس نمی‌تواند ما ار از وطن‌مان دور کند.

تعرفه جدید ۱۹ میلیارد یورویی اتحادیه اروپا برای کالاهای آمریکایی

اتحادیه اروپا به دنبال وضع تعرفه بر ۲۱.۵ میلیارد دلار (۱۹ میلیارد یورو) از کالاهای آمریکایی است تا یارانه‌های داده شده به شرکت هواپیماسازی بوئینگ را جبران کند.  

سخنرانی خداحافظی یونکر در برابر پارلمان اروپا

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در آخرین سخنرانی خود در برابر پارلمان اروپا قبل از برگزاری انتخابات پارلمانی در این باره ابراز تاسف کرد که در قواعد مربوط به پناهندگی و مهاجرت هیچ راه حل مشترکی در اتحادیه اروپا به دست نیامد.

مقام پارلمان اروپا دستیابی به توافقی برای برگزیت قبل از انتخابات اروپا را بسیار مطلوب دانست

رئیس فراکسیون حزب مردم پارلمان اروپا مشارکت انگلیس در انتخابات آینده اروپا را به عنوان عضوی که می خواهد این اتحادیه را ترک کند مسئله ساز دانسته و ابراز امیدواری کرد که لندن قبل از انتخابات اروپایی به راه حلی درباره برگزیت دست یابد.

وزارت خارجه تمام ظرفیتش را در اختیار اروپا گذاشته است

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه وزارتخارجه باید محوریت اروپا را تغییر داده و به سمت کشورهای دیگر به ویژه شرق برود، گفت: از گور آمریکا و اروپا برای ما چیزی در نمی‌آید.

افتتاح گذرگاه مرزی جدید بین کره شمالی و چین

کره شمالی و چین در حالی یک گذرگاه جدید مرزی را افتتاح کرده‌اند که این اقدام نشانه‌ای از تعمیق روابط بین دو کشور و در بحبوحه بحران اقتصادی پیونگ یانگ به دلیل تحریم‌های بین‌المللی است.

رقابت مسی و امباپه در اروپا/ ارزشمندترین بازیکن اروپا کیست؟

امسال نیز مانند سال گذشته این ستاره آرژانتینی بارسلونا است که در صدر جدول ارزشمندترین بازیکن اروپا قرار دارد.

اتحادیه اروپا 19 میلیارد یورو عوارض جدید بر کالاهای آمریکایی وضع می‌کند

اتحادیه اروپا قصد دارد بر یک سری از کالاهای آمریکا تا 21.5 میلیارد دلار (19 میلیارد یورو) عوارض وضع کند.