قطع درختان؛ دست درازی به طبیعت یا اصلاح باغات

تبریز- ایرنا - قطع درختان ادامه دارد و همچنان شاهد عبور کامیون های حمل چوب در جاده های آذربایجان شرقی هستیم؛ موضوعی که واکنش عمومی و برخی مسوولان را به همراه داشته است اما کارشناسان مسوول، این فرایند را طبیعی و در راستای اصلاح باغات عنوان می کنند.



مطالب مرتبط

قطع درختان؛ دست درازی به طبیعت یا اصلاح باغات

تبریز- ایرنا - قطع درختان ادامه دارد و همچنان شاهد عبور کامیون های حمل چوب در جاده های آذربایجان شرقی هستیم؛ موضوعی که واکنش عمومی و برخی مسوولان را به همراه داشته است، اما کارشناسان مسوول، این فرایند را طبیعی و در راستای اصلاح باغات عنوان می کنند.

قطع درختان؛ دست درازی به طبیعت یا اصلاح باغات

تبریز- ایرنا - قطع درختان ادامه دارد و همچنان شاهد عبور کامیون های حمل چوب در جاده های آذربایجان شرقی هستیم؛ موضوعی که واکنش عمومی و برخی مسوولان را به همراه داشته است اما کارشناسان مسوول، این فرایند را طبیعی و در راستای اصلاح باغات عنوان می کنند.

آغاز طرح پیوند درختان زیتون در استان سمنان

طرح پیوند درختان زیتون به منظور اصلاح و بهسازی باغات زیتون و برای تغییر ارقام نامناسب در استان سمنان آغاز شد

فرمانداررودبار: اصلاح و بازجوان سازی باغات زیتون مورد توجه باشد

رشت - ایرنا - فرماندار رودبار خواستار اصلاح و بازجوان سازی باغات زیتون شهرستان برای بهبود وضعیت کمی و کیفی این محصول شد.

این خانه‌ها وسط رودخانه چه می‌کنند؟

استاد دانشگاه مازندران با ابراز تأسف از اینکه برخورد قانونی با ساختمان سازی در بستر رودخانه، قطع درختان و دست درازی به جنگل نشده است، اظهار کرد: تدوین قوانین مناسب و اجرای صحیح و قاطع قانون می‌تواند در سال‌های آینده افزایش خسارت‌ها را کمتر کند.

سرشاخه‌کاری گامی مهم در اصلاح باغات گردو است

«زبان‌درازی زباله‌ها» منتشر شد

مجموعه شعر «زبان‌درازی زباله‌ها» سروده حسین تولایی درباره معضلات زیست‌محیطی برای توجوانان منتشر شد.

خاوران جلوه زیبای طبیعت/ همزیستی نخلستان ودرختان مرکبات را ببینید

شهرستان خاوران در جنوب فارس با آب‌وهوای منحصربه‌فرد خود جلوه‌های زیبایی از طبیعت را خلق کرده که در آن هم نخلستان‌های انبوه قرارگرفته و هم درختان مرکبات به ثمر می‌نشیند.

عصر تبریز: نگرانی‌‌ها از قطع و حمل درختان ارسباران

تبریز - ایرنا - پایگاه خبری عصر تبریز در گزارشی با عنوان « نگرانی‌‌ها از قطع و حمل درختان ارسباران/ مسوولان توضیح می‌‌دهند» به موضوع قطع درختان ارسباران و پاسخ مسئولان ذیربط به شبهات مختلف در این خصوص پرداخته است.

بوی خوش بهار در همدان

با آغاز فصل بهار شکوفه ها و فضای سبز باغات استان همدان جلوه ای از زیبایی های طبیعت را نمایان کرده است.

تولید ثروت از سرمایه ای که قرنها به آتش کشیده می شد

قرنها است که درمناطق خرما خیز ازجمله کرمان، تنه های قطع شده درختان نخل، در طبیعت رها و یا آتش زده میشود اما اکنون یک کشاورز شهدادی، از آنها ثروت تولید می کند .

تخریب درختان در سه‌راه عظیمیه و سبز شدن واحدهای تجاری

کرج - رئیس شورای اسلامی شهر کرج ضمن انتقاد از تخریب درختان در سه‌راه عظیمیه از شهردار خواست این مهم را پیگیری کند.

درختان اردبیل با خطر سرمایش بهاری مواجه اند

اردبیل - ایرنا - هوای پهنه وسیعی از استان اردبیل درحالی از عصر پنجشنبه به سردی گراییده که بسیاری از درختان این مناطق به خاطر افزایش نسبی دما طی چند روز گذشته به شکوفه نشسته اند.

باغات و مزارع سیل زده مازندران احیا شود

ساری - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران با بیان اینکه اقتصاد استان کشاورزی محور است خواستار برنامه ریزی برای احیای باغات و مزارع شد.

تعیین شاخص‌های مشخص برای تشخیص باغات پایتخت

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران، از اعضای شورا درخواست کرد در خصوص تشخیص باغات در پایتخت به رویه مشخصی برسند و تنها عکس‌های هوایی ملاک نباشد.

سمپاشی ۹۰ درصد باغات کردستان

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: ۲۳ هزار هکتار شامل ۹۰ درصد باغات هدف این استان در طرح پیش بهاره سمپاشی شد.

زخم تبر بر تن درختان ارسباران

با توجه به افزایش قابل توجه قیمت چوب باغداران منطقه ارسباران اقدام به قطع کردن درختان کرده اند که این اقدام با انتقادات شدید افکار عمومی روبرو شده است.

10 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه باغات در اراضی شیب‌دار سمنان اختصاص یافت

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه توسعه باغات در اراضی شیب‌دار این استان رونق می‌یابد گفت: در این راستا سال گذشته بیش از 10 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه باغات در اراضی شیب‌دار استان سمنان تخصیص یافت.

جامعه اسلامی باید با اصلاح خود زمینه‌ساز ظهور شود

تهران - ایرنا - عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب، اصلاح جامعه را زمینه‌ساز ظهور امام عصر (عج) دانست و گفت: خود مردم باید بخواهند که جامعه اصلاح شود و هر فرد باید اصلاح را از خودش شروع کند.

بارش برف در بوانات/ ۴۰ درصد باغات در خطرسرمازدگی هستند

شیراز- بارش غافلگیر کننده برف در شهرستان بوانات فارس باعث شد ۴۰ درصد باغات این شهرستان در معرض خطر سرمازدگی قرار گیرند.