خدمات 50 درصد اشتغال کل کشور را به خود اختصاص داد + جدول

گزارش مرکز آمار ایران نشان در سال 97 حدودی از نیمی از اشتغال کشور در حوزه خدمات ایجاد شده است.مطالب مرتبط

سهم اشتغال اصفهانی ها در بخش خدمات افزایش یافت

اصفهان- ایرنا- مدیر گروه طرح های آماری سازمان مدیریت و برنامه ریزی اصفهان گفت: بر اساس آخرین آمار، سهم اشتغال مردم این استان در بخش خدمات در سال 97 به 48.9 درصد رسید و نسبت به سال 96 حدود 3.6 درصد افزایش یافت.

50 درصد اشتغال قزوین در سال گذشته مربوط به بخش خدمات بود

قزوین – ایرنا – معاون امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: در سال گذشته 50 درصد سهم اشتغال استان مربوط به بخش خدمات بود و باید در سال جدید این حوزه بیشتر مورد حمایت قرار گیرد.

38 درصد فارغ التحصیلان بیکارند/گره کور اشتغال تحصیلکرده ها+جدول

گزارش مرکز آمار نشان می دهد که 38 درصد جمعیت بیکار10ساله و بیش تر از کل بیکاران را فارغ التحصیلان آموزش عالی تشکیل می دهند. بیکاری جمعیت فارغ التحصیلان از کل بیکاران به تفکیک نقاط شهری و رستایی به 41.4 درصد می رسد.

اختصاص تسهیلات اشتغالزایی به نهادهای حمایتی

در نشست شورای اشتغال استان اعلام شد: امسال بیش از 70 میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد اشتغال افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی در استان اختصاص یافته است.

سهم ۵۰ درصدی خدمات در اشتغال

نیمی از سهم اشتغال، مربوط به بخش خدمات است.

۶۵۰ میلیارد ریال به طرح‌های اشتغال روستایی قزوین اختصاص یافت

قزوین- مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین گفت: در راستای کاهش مهاجرت و کمک به اشتغال روستایی در سه سال گذشته بیش از ۶۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به این بخش اختصاص یافته است.

30 درصد کارآموزان فنی‌وحرفه‌ای وارد حوزه کارآفرینی و اشتغال می‌شوند

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان زنجان با اشاره به اینکه 30 تا 35 درصد کارآموزان فنی‌وحرفه‌ای وارد حوزه کارآفرینی و اشتغال می‌شوند، گفت: کار آموز بعد از آموزش به عنوان ماده خام وارد بازار می‌شود و راه رسیدن به اشتغال دست خود فرد و دستگاههای مرتبط است.

اشتغال نزدیک به 70 هزار نفر در 7500 معدن کشور

تهران- ایرنا- خانه معدن ایران در قالب جدول آمار عملکرد معادن به تفکیک ماده معدنی آورده است، تعداد هفت هزار و 562 معدن در ارتباط با 24 ماده معدنی زمینه اشتغال 69 هزار و 575 نفر را فراهم ساختند.

معاون وزیر کار: سیاست اشتغال روستایی و مشاغل خانگی جواب داد

معاون وزیر کار درباره میزان اشتغال در سال 97 گفت:در اشتغال زایی، تمرکز را به سمت مشاغل خدمات مولد مانند گردشگری، IT با تاکید بر تولید محتوا نه زیرساخت‌ها و توسعه بنگاه‌های خرد و متوسط معطوف کنیم.

1 میلیون و 640 هزار نفر اشتغال ناقص دارند/ رشد 1.4 درصدی نسبت به سال قبل

سهم اشتغال ناقص نشان می دهد که 10.8 درصد جمعیت شاغل،دارای اشتغال ناقص بوده اند. این شاخص در بین مردان بیش از زنان و در نقاط روستایی بیش تر از نقاط روستایی بالاتر است.

اختصاص یارانه دستمزد به بنگاه‌های آسیب دیده از سیل

مدیرکل توسعه اشتغال و سیاست‌گذاری بازار کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اجرای طرح اشتغال عمومی در مناطق سیل زده و پرداخت یارانه دستمزد به واحدهای آسیب دیده از سیل خبر داد.]]>

عدم اختصاص یارانه سود تسهیلات سرمایه‌گذاری و اشتغال

ضریب آمادگی بالا در همزمانی سیل و نوروز/هیچ نقطه کشور با کمبود بنزین مواجه نشد+جدول

برآوردهای اولیه، ضریب آمادگی مجموعه عملیات تأمین و تولید سوخت در کشور در ایام نوروز که همزمان با روزهای سیلابی کشور شد را 99.97 درصد نشان می دهد.

350میلیارد وام اشتغال برای هر استان سیل زده اختصاص یافت

اهواز - ایرنا - رییس بنیاد مستضعفان گفت: امسال با اختصاص 100 میلیارد ریال اعتبار مازاد، وام اشتغالزایی برای هر یک استان های سیل زده به 350 میلیارد ریال افزایش یافته است.

نرخ شیوع اضافه وزن در کاشان 10.5 درصد است

کاشان - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان با اشاره به افزایش بیماری اضافه وزن گفت: نرخ شیوع این بیماری در کشور 9.5 درصد و در استان اصفهان و کاشان 10.5 درصد است.

155میلیارد ریال برای اشتغال زایی درطسوج دشتی اختصاص یافت

بوشهر- ایرنا- فرماندار دشتی استان بوشهر گفت: 155 میلیارد ریال برای اشتغال زایی دردهستان طسوج شهرستان دشتی هزینه خواهد شد.

جدیدترین وضعیت اشتغال و بیکاری در کرمانشاه

کرمانشاه- ایرنا- براساس جدیدترین گزارش مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری کرمانشاه در سال 97 کاهش یافته اما این استان همچنان در صدر جدول بیکاری کشور است.

محقق شدن 100 درصدی تعهد اشتغال در فردوس

بیش از 100 درصد تعهد اشتغال حوزه صنعت، معدن و تجارت فردوس محقق شد.

100 درصد جمعیت خراسان جنوبی تحت پوشش طرح پزشک خانواده قرار گرفتند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از اختصاص 30 میلیون تومان هزینه برنامه‌های اجرایی هفته سلامت در استان به سیل زدگان غرب و شمال کشور خبر داد و گفت: 100 درصد جمعیت روستاها و شهرهای زیر 20 هزار خانوار استان تحت پوشش پزشک خانواده هستند.

سخنگوی باشگاه پدیده: فقط ۱۰ درصد ورزشگاه امام رضا(ع) به هواداران استقلال اختصاص دارد

سخنگوی باشگاه پدیده شهر خودرو گفت: فقط ۱۰ درصد از جایگاه هواداران ورزشگاه امام رضا (ع) به هواداران تیم فوتبال استقلال اختصاص پیدا می کند.]]>