تاثیر بارش های اخیر بر فعالیت کانون های گرد و غبار قم

قم- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست قم گفت: بارش های اخیر با رطوبت بخشیدن به سطح خاک و رونق دادن به پوشش گیاهی کانون های گرد و غبار استان، خطر فعالیت آنها در فصل گرما را تا حد زیادی کاهش داد.
کلمات کلیدی: [ علمی] [ استانها] [ محیط زیست]


مطالب مرتبط

تاثیر بارش های اخیر بر فعالیت کانون های گرد و غبار قم

قم- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست قم گفت: بارش های اخیر با رطوبت بخشیدن به سطح خاک و رونق دادن به پوشش گیاهی کانون های گرد و غبار استان، خطر فعالیت آنها در فصل گرما را تا حد زیادی کاهش داد.

بارش های اخیر خطر فعالیت کانون های گرد و غبار قم را کاهش داد

قم - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست قم گفت: بارش های اخیر با رطوبت بخشیدن به سطح خاک و رونق دادن به پوشش گیاهی کانون های گرد و غبار استان، خطر فعالیت آن ها در فصل گرما را تا حد زیادی کاهش داد.

کانون های فعال گرد و غبار دراهواز پر آب شد

تهران - ایرنا - سرپرست معاونت دریایی سازمان محیط زیست گفت: کانون های شمال شرق اهواز که از کانون های فعال گرد و غبار بودند با بارش های اخیر و جاری شدن سیل در جنوب کشور، به طور کامل زیر آب رفته اند.

بازگشت به عقب در صورت حذف بودجه گرد و غبار

دبیر ستاد ملی مقابله با گرد و غبار از احتمال ایجاد کانون‌های جدید گرد و غبار در نتیجه سیل‌های اخیر خبر داد و مخالفت خود را با حذف اعتبارات مقابله با گرد و غبار در بودجه سال ۹۸ اعلام کرد.

آیا بودجه گرد و غبار به نفع سیل حذف می‌شود؟

دبیر ستاد ملی مقابله با گرد و غبار از احتمال ایجاد کانون‌های جدید گرد و غبار در نتیجه سیل‌های اخیر خبر داد و مخالفت خود را با حذف اعتبارات مقابله با گرد و غبار در بودجه سال ۹۸ اعلام کرد.

کانون های فعال ریزگردهای اهواز پر آب شد

تهران- ایرنا- سرپرست معاونت دریایی سازمان محیط زیست گفت: با توجه به بارش های اخیر و جاری شدن سیل در جنوب کشور، کانون های شمال شرق اهواز که از کانون های فعال ریزگردها بودند، تماما زیر آب رفته اند.

بارش های سیلابی زمین را سیراب و خاک را تثبیت کرد

ایلام - ایرنا - معاون فنی منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام گفت: بارش های سال زراعی جاری به ویژه بارندگی های بهاره باعث شد که خاک در کانون های تولید گرد و غبار در کشور عراق، استان خوزستان و ایلام سیراب و تثبیت شود.

تاثیر گرمایش جهانی بر سیل‌های اخیر ایران

یک اقلیم‌شناس بارش‌های سنگین و سیل‌های اخیر ایران را ناشی از تغییر اقلیم و گرمایش جهانی دانست و ادعی بی‌سابقه بودن بارش‌های ایران را رد کرد.

علت بارش‌های شدید ماه‌های اخیر چیست؟

رییس اندیشکده اقلیم و آمایش سرزمین ضمن اشاره به اینکه بارش‌های گسترده و شدید سال آبی اخیر متاثر از بر هم کنش چند پدیده جوی است، گفت: فعال‌تر شدن سامانه سودانی نسبت به سایر سامانه‌ها و انتقال رطوبت فراوان به این سامانه یکی از مهمترین عوامل بارش‌های شدید ما

زنگ خطر خشکسالی در کرمان خاموش نشده است

جیرفت - ایرنا - شاید بگویید که با بارش های اخیر آژیر خطر بحران خشکسالی این منطقه خاموش شده است ولی متاسفانه با توجه به خشکسالی های چند سال اخیر و زخم های عمیق این بحران با وجود بارش های اخیر ولی مرحمی بر زخم های پینه بسته خشکسالی صورت نگرفته است.

آخرین وضعیت سه پیست اسکی پر ترافیک تهرانی ها

تعدادی از پیست های اسکی پس از بارش های سنگین برف اخیر با وقفه در فعالیت خود همراه بوده‌اند.

معابر زابل با بارش‌های اخیر زیر آب رفته است

نماینده دهمرده در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات پیش آمده برای مردم سیستان و بلوچستان به دلیل بارش‌های اخیر از وزرای نیرو و کشور درخواست انجام وظایف خود و رفع مشکلات مردم را کرد.

تاثیر نوع زایمان بر سلامت تنفسی نوزاد

تحقیق اخیر نشان می دهد نوع زایمان بر سلامت نوزاد تاثیر زیادی دارد.

خسارت هشت میلیارد تومانی طارمی‌ها از بارش‌های اخیر

سرپرست فرمانداری شهرستان طارم گفت: بر اساس برآوردهای انجام شده، بارش‌های اخیر معادل 8 میلیارد 600 میلیون تومان به شهرستان خسارت وارد کرده است.

بارش‌های سیل‌آسا در اردیبهشت دروغ است / لزوم تعیین تکلیف نرخ کرایه‌ها در دولت

"بارش‌های سیل‌آسا در اردیبهشت دروغ است،‌ کاهش ۱۰ درصدی سرقت در تهران،‌ تعیین تکلیف نحوه بازپرداخت وام‌های مددجویان در مناطق سیل‌زده، قیمت کتب درسی سال تحصیلی ۹۸ ـ ۹۹ اعلام شد، انتقاد محیط زیست به حذف احتمالی بودجه گرد و غبار، تلاش جهت ایجاد فضاهای بانشاط

هشداری درباره پساسیل خوزستان

مدیر کل دفتر آب و خاک سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به برخی بایدها و نبایدها برای جبران خسارت‌های ناشی از سیل نسبت به ایجاد کانون‌های جدید گرد و غبار در خوزستان به علت ته‌نشین شدن گل‌های ناشی از سیل هشدار جدی داد.

سال آبی جاری پر‌بارش‌ترین سال نیم قرن اخیر کشور

بارندگی‌های ۲۹۰ میلیمتری سال آبی جاری موجب شده است تا میزان بارش امسال در کنار سال آبی ۷۱-۷۲ به عنوان پربارش‌ترین سال‌های آبی نیم قرن اخیر کشور ثبت شود

سیل اخیر با پروژه هارپ یا امواج مغناطیسی ارتباطی ندارد

تهران- ایرنا- رئیس پژوهشکده علوم جوی پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی با اشاره به اینکه بارش‌های اخیر و ایجاد پدیده سیل در کشور با اجرای پروژه هارپ و یا امواج مغناطیسی ارتباطی ندارد، گفت: بارش‌های اخیر ناشی از وجود الگوهای جوی بالاتر از حد نرمال بوده

بارش های اخیر و رونق کشاورزی در هلیلان + گزارش

هرچند بارندگی های سیل آسای اخیر خسارت هایی به زمین های کشاورزی در بعضی مناطق وارد کرد اما این بارش ها رونق کشاورزی را در هلیلان به دنبال داشته است.

بارندگی ۱۳میلیمتری در طبس/انتظار بارش ۷۰ میلیمتری در استان

بیرجند- مدیر کل هواشناسی خراسان جنوبی از بارش ۱۳ میلی متری باران در دیهوک طبس خبر داد و گفت: تا پایان فعالیت سامانه بارشی در برخی نقاط میزان بارش‌ها به ۷۰ میلی متر خواهد رسید.