80 میلیون متر مکعب آب بارش های اخیر و نوروزی در خراسان شمالی از دست رفت

بجنورد- ایرنا- نماینده اسفراین در مجلس شورای اسلامی گفت: نزدیک به 80 میلیون متر مکعب آب با وجود این که زیر سازی های ذخیره آن در خراسان شمالی وجود دارد، از دست رفت.مطالب مرتبط

ماجرای تجمع تعدادی از اهالی پایین دست سد "چندیر" جرگلان چه بود؟

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی گفت: در بارش‌های شدیدی که طی یک ماه اخیر در شهرستان راز و جرگلان به وقوع پیوست، سد چندیر در این شهرستان توانست ۷۰ میلیون متر مکعب آب را در خود ذخیره کند.

۴۸۰ میلیارد متر مکعب؛ حجم بارش‌های اخیر

حجم آب بارش‌های ابتدایی امسال به ۴۸۰ میلیارد متر مکعب رسید

تداوم بارش ها در خراسان شمالی

بارش ها در خراسان شمالی از دیشب آغاز شده و ادامه دارد.

3 روستای خراسان شمالی جابجا می‌شوند؛ خلاء بیمه منازل در حوادث اخیر مشهود بود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی از آغاز طرح مطالعات برای جابجایی 3 روستای خراسان شمالی که با رانش زمین مواجه شدند٬ خبر داد.

آبگیری بیش از ۱۳ میلیون متر مکعبی سد استقلال میناب

در پی بارش‌های اخیر سد استقلال میناب مهمترین سد تامین کننده آب آشامیدنی بندرعباس و بندرخمیر ۱۳ و نیم میلیون متر مکعب آبگیری شد.

هشت میلیون متر مکعب آب در سدهای خاکی بافق ذخیره شد

یزد- ایرنا- رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری بافق گفت: با بارندگی های اخیر هشت میلیون متر مکعب آب در 9 سد خاکی این شهرستان ذخیره شد.

۱۰۸ میلیون متر مکعب آب به سفره‌های زیرزمینی کرمان نفوذ کرد

کرمان - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری شمال استان کرمان از نفوذ ۱۰۸ میلیون متر مکعب آب به سفره‌های زیرزمینی کرمان در پی بارندگی‌های اخیر خبر داد.

ذخیره سازی 25 میلیون مترمکعب روان آب در سازه های آبخیزداری خوانسار

درپی بارش های اخیر بیش از 25 میلیون متر مکعب روان آب در بند و سازه های آبخیزداری شهرستان خوانسار ذخیره شده است .

کشاورزان خراسان شمالی مزارع غلات را علیه قارچ ها سمپاشی کنند

بجنورد- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: با توجه به بارندگی های اخیر و رطوبت بالا و نیز پیش بینی های هواشناسی در خصوص بارش ها در روزهای آینده کشاورزان این استان مزارع غلات را علیه قارچ ها سمپاشی کنند.

آسیب دیدگی 6405 خانه روستایی در سیل خراسان شمالی

مدیر کل دفتر مدیریت بحران خراسان شمالی گفت: میزان خسارت‌های سیل در این استان به هفت میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال (۷۱۵ میلیارد تومان) رسید.

9 میلیارد متر مکعب آب به سد کرخه وارد شد

اندیمشک - ایرنا - مدیرعامل سد و نیروگاه کرخه گفت: تاکنون 9 میلیارد متر مکعب آب ناشی از بارش های شدید اخیر باران در بالادست، وارد این سد شده است.

هواشناسی بارش برف در ارتفاعات برای خراسان شمالی پیش بینی کرد

بجنورد-ایرنا- هواشناسی خراسان شمالی بارش برف در ارتفاعات و کاهش 5 تا 8 درجه ای برای این استان تا پایان هفته پیش بینی کرد.

استحصال 100 میلیون مترمکعب آب از پروژه های آبخیزداری خراسان رضوی

درپی بارندگی های امسال 100 میلیون متر مکعب آب از آبگیری پروژه های آبخیزداری و آبخوان داری خراسان رضوی استحصال شد.

100 میلیون مترمکعب آب از پروژه های آبخیزداری خراسان رضوی استحصال شد

مشهد- ایرنا- معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی گفت: درپی بارندگی های امسال 100 میلیون متر مکعب آب از آبگیری پروژه های آبخیزداری و آبخوان داری این استان استحصال شد.

100 میلیون مترمکعب آب از پروژه های آبخیزداری خراسان رضوی استحصال شد

مشهد - ایرنا - معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی گفت: درپی بارندگی های امسال 100 میلیون متر مکعب آب از آبگیری پروژه های آبخیزداری و آبخوان داری این استان استحصال شد.

دادستان بجنورد: سرشبکه های شرکت 13 میلیون دلاری در خراسان شمالی دستگیر شدند

بجنورد- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب بجنورد گفت: چهار تن از سرشبکه های اصلی شرکت هرمی یونیک فاینانس با اندوخته 13 میلیون دلار در خراسان شمالی دستگیر شدند.

رهاسازی ۱۲۰ میلیون متر مکعب آب از سد درودزن

استاندار فارس دستور رهاسازی ۱۲۰ میلیون متر مکعب از آب سد درودزن به منظور آبیاری اراضی کشاورزی پایین دست را صادر کرد.

عوامل اصلی رانش زمین در خراسان شمالی

مدیر کل بنیاد مسکن خراسان شمالی گفت: ترکیدگی لوله، احداث چاه‌های جذبی و بارندگی‌های شدید عامل اصلی رانش زمین در این استان طی یک ماه اخیر بوده است.

آبگیری سد نهرین طبس

ایرنا - بیرجند - سد نهرین طبس با ظرفیت 4 میلیون و 800 متر مکعب که پیش از بارندگی روز شنبه در این شهرستان، یک میلیون لیتر مکعب تخلیه شده بود، در پی باران شدید طی چند روز گذشته مجددا آبگیری و تمام ظرفیت سد تکمیل شد.(عکس از سجاد نجفی).*3*12*

120 میلیون متر مکعب آب از سد درودزن فارس رهاسازی می شود

شیراز- ایرنا- پس از 10 سال خشکسالی و کم آبی در استان فارس 120 میلیون متر مکعب آب از سد درودزن برای آبیاری اراضی کشاورزی پایین دست این سد رهاسازی می شود.