سیمای زنانه انقلاب سودان

تهران- ایرنا-اعتراضات در سودان به حکومت 30 ساله عمر االبشیر پایان داد اما مردم همچنان در خیابان ها مانده اند و منتظر برگزاری انتخابات هستند اما در این میان تصاویر زن جوان دانشجویی ماندگار شد و نماینده وجه زنانه اعتراضات شد.مطالب مرتبط

سیمای زنانه انقلاب سودان

تهران- ایرنا-اعتراضات در سودان به حکومت 30 ساله عمر االبشیر پایان داد اما مردم همچنان در خیابان ها مانده اند و منتظر برگزاری انتخابات هستند اما در این میان تصاویر زن جوان دانشجویی ماندگار شد و نماینده وجه زنانه اعتراضات شد.

ارتش سودان انقلاب مردم را سرقت کرد

­القدس العربی اقدام ارتش سودان در سرنگونی عمر البشیر را سرقت انقلاب مردم ارزیابی کرد.

سالمندی زنانه شد

تهران - ایرنا - رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور گفت: سالمندی در کشور زنانه شده است و در ازای هر 97 مرد سالمند، یکصد زن سالمند وجود دارد.

جنجال انتشار عکس تبلیغات آرایشگاه زنانه در فضای مجازی

ساری-ایرنا - ساعاتی پس از انتشار عکس تبلیغاتی یک آرایشگاه زنانه در بابل در فضای مجازی ، مسئولان این شهرستان اعلام کردند که فرد متخلف دستگیر و آرایشگاه وی پلمپ شده است.

جنجال انتشار عکس تبلیغات آرایشگاه زنانه بابل در فضای مجازی

ساری-ایرنا - ساعاتی پس از انتشار عکس تبلیغاتی یک آرایشگاه زنانه در بابل در فضای مجازی ، مسئولان این شهرستان اعلام کرده اند که فرد متخلف دستگیر و آرایشگاه وی پلمپ شده است.

رئیس‌جمهوری سودان جنوبی به سودان پیشنهاد میانجی‌گری داد

رسانه‌های محلی امروز پنج‌شنبه اعلام کردند: رئیس جمهوری سودان جنوبی هیئتی به خارطوم اعزام کرده و پیام حمایت خود از شورای نظامی انتقالی سودان را ارائه است.

تحولات رخ داده در سودان کودتا نیست/ القاعده و داعش پایگاه مردمی در سودان ندارند

یک کارشناس ارشد مسائل آفریقا گفت: آن چه که در سودان رخ داده یک کودتا نیست، بلکه جابه‌جایی مهره‌های فعال در ساختار قدرت حکومت سودان است.

عربستان در پشت صحنه تحولات سودان قرار دارد/ارتش، مانع قدرت گرفتن جریان اخوان در سودان خواهد شد

یک کارشناس مسائل آفریقا با اشاره به تحولات صورت گرفته در سودان اظهار کرد: آنچه که در سودان رخ داده است را می‌توان در راستای یک حرکت دومینویی دانست که از چند سال پیش در شمال آفریقا آغاز شده است .

انهدام اعضای باند سارقان مسلح طلاجات از آرایشگاه زنانه در ایرانشهر

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از انهدام باند سارقان مسلح طلاجات از آرایشگاه زنانه، کشف و دستگیری مالخر طلاهای مسروقه، پلمب طلا فروشی این مالخر خبر داد.

آخرین تحولات سودان در یک نگاه

تهران - ایرنا - عزل و نصب ها در شورای نظامی سودان، واکنش اتحادیه عرب و اتحادیه آفریقا به تغییرات در شورای نظامی سودان و دیدار رییس شورای نظامی جدید با کشورهای غربی از مهم ترین رویدادهای سودان در روزی که گذشت بود.

رادیو در آغاز گام دوم انقلاب باید به افق‌های نوی بیندیشد

تهران- ایرنا- معاون صدای صدا و سیمای جمهوری اسلامی گفت: این رسانه با توجه به گسترش فضای مجازی و رسانه های موازی ، در آغاز گام دوم انقلاب و در دهه پیش رو بایستی افق‌های نوی را بشکافد.

اخبار ضد و نقیض از راه ندادن هیئت قطری به سودان

مسؤولان سودان از میزبانی از هیئت قطری به ریاست وزیر خارجه این کشور خودداری کردند. این درحالی است که منابعی در سودان این خبر را تکذیب کردند.

درخواست آمریکا از شورای نظامی سودان برای گوش دادن به خواسته‌های مردم

کاردار سفارت آمریکا در سودان با معاون رئیس شورای نظامی انتقالی سودان در شهر خارطوم دیدار کرد.

مصاحبه| تکرار تجربه سودان و سازش گروه‌های سیاسی با نظامیان؛ تلاش سعودی و امارات برای مهندسی ساختار قدرت

کارشناس تحولات سودان با اشاره به مذاکرات احزاب و گروه های سیاسی با شورای نظامی سودان بر این باور است که تجربه مدل سودان تکرار خواهد شد و گروه های سیاسی مزبور با نظامیان سازش و ائتلاف خواهند کرد.

در سودان چه می گذرد

تهران - ایرنا - بازداشت چندین عضو سرشناس حزب کنگره مردمی و مقام های دولت «عمر البشیر» رئیس جمهوری مخلوع سودان، دیدار رئیس کمیسیون اتحادیه آفریقا با مقام های شورای نظامی، بازنشست شدن اجباری افسران بلندپایه امنیتی و اطلاعاتی در صدر اخبار سودان بوده است.

اشاره آمریکا به امکان حذف نام سودان از لیست تروریسم بین‌المللی

یک مسؤول ارشد در وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد، در صورت اتخاذ اقدامات چشمگیر توسط فرماندهان نظامی جدید سودان، واشنگتن آماده حذف سودان از لیست سیاه کشورهای حامی تروریسم است.

بوسه صلح؛ سودان جنوبی آبستن تحولات مثبت است؟

رقابت دیرینه سالوا کر، رئیس‌جمهوری سودان جنوبی و ریک مچار، معاون سابق او ریشه جنگ داخلی سودان جنوبی محسوب می‌شود که سال‌هاست ادامه دارد. اما پاپ فرانسیس با میزبانی از این دو مقام از طرفین درگیر تقاضا کرد با هدف پایان دادن به این خشونت‌ها اختلافات را کنار

شادمانی معترضان سودانی پیچیده در تردید و آشوب عمیق

از آنجا که سودان با بحران‌های متعددی روبروست، یافتن راه برون‌رفت سیاسی فوری ضرورت دارد. اما شورای نظامی سودان که عملا قدرت را در دست دارد، تنها در شرایطی با رهبران معترض وارد مذاکره می‌شود که حامیانشان به "هرج و مرج" متوسل نشوند و باید دید ارتش سودان تا ک

دستان عاطفه بر سیمای گل آلود پلدختر

خرم آباد - ایرنا- پاکسازی و شست و شوی خیابان ها، معابر و محلات شهر سیل زده پلدختر که سر و روی آن به گل نشسته، با تقسیم کار بین نهادهای مختلف در حال انجام است تا سیمای شهر از گل و لای و آورده های سیل شسته شود.

تداوم اعتراضات مردمی برای تشکیل دولت غیر نظامی در سودان

تهران - ایرنا - همزمان با کناره گیری 'محمد عوض بن عوف' از ریاست شورای نظامی سودان و 'صلاح قوش' رئیس دستگاه امنیتی این کشور، مردم سودان خواستار تسلیم قدرت به دولتی مدنی شدند و تا تحقق اهداف خود به تظاهرات و تحصن ادامه خواهند داد.