بستر رودخانه تلار در شهر زیراب بازگشائی شد

ساری – ایرنا – مدیر آب منطقه ای شهرستان های قائمشهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، جویبار و سیمرغ ، گفت: بستر رودخانه تلار در شهر زیراب از شهرستان سوادکوه که به دنبال سیلاب 12 فروردین ماه مسدود شده بود، بازگشایی شد.مطالب مرتبط

بستر رودخانه تلار در شهر زیراب بازگشائی شد

ساری – ایرنا – مدیر آب منطقه ای شهرستان های قائمشهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، جویبار و سیمرغ ، گفت: بستر رودخانه تلار در شهر زیراب از شهرستان سوادکوه که به دنبال سیلاب 12 فروردین ماه مسدود شده بود، بازگشایی شد.

دادستان ساری: لایروبی بستر رودخانه‌ها ظرف دوماه انجام شود

دادستان مرکز مازندران گفت: به شهرداران استان ابلاغ می شود همان طور که شرکت آب منطقه ای باید نسبت به باز کردن حریم فعال رودخانه ها اقدام کند تمام شهردارانی که در شهر دارای رودخانه هستند نیز باید حداکثر ظرف دو ماه نسبت به بازگشایی و لایروبی بستر رودخانه ها

تخریب ساخت و ساز غیرمجاز درحریم و بستر رودخانه مارون

دادستان بهبهان دستور قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه های این شهرستان را صادر کرد.

معدن بوکسیت و تصرف بستر رودخانه تاش روستاها را تهدید می کنند

شاهرود- ایرنا - عضو هیات مدیره جمعیت دیده بان طبیعت گفت : فعالیت معدن بوکسیت و دخل و تصرف در حاشیه و بستر رودخانه تاش ، روستاهای پایین دست را تهدید می کند.

6 هکتار اراضی بستر رودخانه های کامیاران رفع تصرف شد

سنندج - ایرنا - رئیس اداره منابع آب کامیاران گفت: سال گذشته حدود 60 هزار مترمربع (6 هکتار) از اراضی بستر رودخانه های این شهرستان که توسط افراد سوئجو به صورت غیر قانونی تصرف شده بود، با حکم قضایی رفع تصرف شد.

ساخت حدود 6000 واحد در بستر رودخانه‌های کرمانشاه

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه با اشاره به ساخت حدود شش هزار واحد مسکونی و تجاری در بستررودخانه ها در سطح استان، گفت: شهرداریها باید از ساخت و ساز در بستر رودخانه ها بطور ویژه جلوگیری کنند.

هرگونه تصرف در حریم و بستر رودخانه‌های آذربایجان‌غربی غیرقانونی است

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: ‌هرگونه دخل و تصرف در حریم و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها غیر قانونی بوده و برخورد لازم صورت می‌گیرد.]]>

دستگاه قضایی با متخلفان بستر رودخانه هراز برخورد جدی می‌کند

دادستان آمل با تاکید بر لایروبی انهار و رودخانه هراز از سوی دستگاه‌های مسئول گفت: دستگاه قضایی با متخلفان بستر غیرمجاز رودخانه هراز برخورد جدی می‌کند.

خانه های روستای اسماعیل آباد در بستر رودخانه بنا شده اند

مشهد- ایرنا- سرپرست فرمانداری مشهد گفت: 74 منزل مسکونی روستای اسماعیل آباد در بستر رودخانه و مسیل بنا شده اند که خطرناک است لذا به ساکنان این روستای واقع در جنب حاشیه شمالی شهر مشهد پیرامون آسیب پذیری منازلشان در برابر سیل هشدار داده شده است.

هشدار هواشناسی درباره افزایش آب رودخانه ها

بر اساس اطلاعیه هواشناسی مازندران، احتمال افزایش آب رودخانه های تلار،تجن و نکارود وجود دارد.

استاد دانشگاه: آیین نامه بستر حریم رودخانه اصلاح شود

تهران - ایرنا - عضو هیات علمی دانشگاه تهران با اشاره به درس های سیل 98 برای مدیریت سیلاب کشور، گفت: اصلاح آیین نامه بستر حریم رودخانه ها ضرورت دارد.

رفع‌تصرف از۲۰ هزار متر مربع از اراضی بستر رودخانه آهار

مدیر امور آب شمیرانات از رفع تصرف بیش از ۲۰ هزار متر مربع از اراضی بستر رودخانه آهار در تهران خبر داد

۲۲ هکتار واحد مسکونی در بستر رودخانه‌های کرمانشاه احداث شده است

کرمانشاه_ استاندار کرمانشاه گفت: ۲۲ هکتار واحد مسکونی در بستر رودخانه‌های استان احداث شده است.

تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در بستر زاینده رود و آزادسازی 50 هزار مترمربع

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: عملیات تخریب ۲۰ محوطه ساخت و ساز غیرمجاز مستقر در بستر رودخانه زاینده رود در شهر باغ بهادران روستای چم آسمان آغاز و آزادسازی اراضی آنها نیز در حال انجام است.

این خانه‌ها وسط رودخانه چه می‌کنند؟

استاد دانشگاه مازندران با ابراز تأسف از اینکه برخورد قانونی با ساختمان سازی در بستر رودخانه، قطع درختان و دست درازی به جنگل نشده است، اظهار کرد: تدوین قوانین مناسب و اجرای صحیح و قاطع قانون می‌تواند در سال‌های آینده افزایش خسارت‌ها را کمتر کند.

بساط اجاره بستر رودخانه‌های فعال جمع شود/ اتمام حجت با مدیران آبی و شهرداران

دادگستری بدنبال تعیین حریم و بستر رودخانه ها است

سنندج - ایرنا - وقوع سیل در چند استان کشور و آسیب هایی که تعرض و تداخل در حریم رودخانه ها آن را تشدید کرد، انگیزه ای برای دادگستری استان کردستان شد تا موضوع نخستین نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم در سال جدید به تعیین حریم رودخانه ها در استان اختصاص یابد.

آغاز تخریب ۲۰ ویلای غیر مجاز مستقر در حاشیه و یا بستر زاینده رود

اصفهان - رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: عملیات تخریب ساختمانهای ۲۰ ویلای مستقر در حاشیه و یا بستر رودخانه زاینده رود در شهر باغ بهادران آغاز و آزادسازی اراضی آنها نیز در حال انجام است.

لایروبی 13 کیلومتر از حریم رودخانه های ملکان

13 کیلومتر از بستر و حریم رودخانه مردق چای ولیلان چای امسال لایروبی و آزادسازی می شود.

شهرداریها باید از ساخت و ساز دربستر رودخانه ها جلوگیری کنند

کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه با تاکید بر اینکه شهرداریها باید از ساخت و ساز در بستر رودخانه ها جلوگیری کنند، گفت: شهرداریها باید بشدت برساخت و سازها نظارت لازم داشته باشند همچنین برای واحدهایی که در حریم رودخانه ها قرار د