10 گونه قارچ سمی در کردستان شناسایی شده است

سنندج - ایرنا - مسئول بهره‌برداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: تاکنون 10 گونه قارچ سمی در این استان شناسایی شده که تشخیص آن برای افراد عادی مُیسر نیست.مطالب مرتبط

10 گونه قارچ سمی در کردستان شناسایی شده است

سنندج - ایرنا - مسئول بهره‌برداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: تاکنون 10 گونه قارچ سمی در این استان شناسایی شده که تشخیص آن برای افراد عادی مُیسر نیست.

برنامه اقدام و عمل برای حفاظت از چهار گونه جانوری به کردستان ابلاغ شد

سنندج - ایرنا - معاون فنی اداره کل محیط زیست کردستان گفت: چهار مورد از 19 گونه کشور که برنامه اقدام و عمل در راستای حفاظت از آنها ابلاغ شده مربوط به کردستان است.

هنگام مسمومیت با قارچ سمی چه کنیم؟

مسمومیت با قارچ‌های سمی بسیار خطرناک و تشخیص قارچ سمی و غیرسمی از روی ظاهر آن بسیار مشکل است.

هنگام مسمومیت با قارچ سمی چه کنیم؟

مسمومیت با قارچ‌های سمی بسیار خطرناک و تشخیص قارچ سمی و غیرسمی از روی ظاهر آن بسیار مشکل است.]]>

نکات مهم در پیشگیری از مسمومیت مصرف قارچ

دانشگاه علوم پزشکی سمنان در اطلاعیه ای با عنوان پیشگیری از مسمومیت با قارچ‌های سمی، در زمینه مصرف قارچ های خود رو در طبیعت هشدار داد.

۲۰ تیم وابسته به گروهک‌های تکفیری در کردستان شناسایی شد

سنندج - ایرنا - مدیرکل اطلاعات استان کردستان گفت: در سال گذشته و در راستای تلاش های صورت گرفته از سوی سربازان گمنام امام زمان (عج) ۲۰ تیم وابسته به گروهک های تکفیری در مناطق مختلف این استان شناسایی و دستگیر شدند.

مشاهده ۵ گونه جدید پرنده در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: ۵ گونه پرنده توسط کمیته ملی ثبت، جمع‌آوری و ساماندهی گونه‌های حیات وحش ایران به جمع پرندگان شناسایی شده در چهارمحال و بختیاری افزوده شد.

هشدار درباره قارچ های سمّی

همزمان با فصل بهار و رویش گیاهان در طبیعت، قارچ های کوهی طرفداران خاصی پیدا می کند.

مسمومیت ۷ نفر با قارچ خود رو در فارس

۷ نفر در استان فارس از ابتدای امسال تاکنون خوردن قارچ خود رو راهی بیمارستان شدند.

قاتل خوش رنگ بهاری در کمین مردم

زنجان - ایرنا - بارش باران و حال و هوای بهاری موجب روییدن قارچ‌های سمی می شود که شباهت زیادی با قارچ‌های خوراکی داشته و مصرف آنها چه بسا به وقایع مرگباری می انجامد.

رشد قارچ نیم کیلویی در خانه یک شهروند اردکانی

یک شهروند اردکانی در اتفاقی جالب و نادر هنگام سرکشی از سبزیجات باغچه‌اش، متوجه رویش یک قارچ بزرگ و عجیب در میان کاشته‌هایش می‌شود.

رشد قارچ نیم کیلویی در خانه یک شهروند اردکانی + تصاویر

یک شهروند اردکانی در اتفاقی جالب و نادر هنگام سرکشی از سبزیجات باغچه‌اش، متوجه رویش یک قارچ بزرگ و عجیب در میان کاشته‌هایش می‌شود.

کشف ۲۰۰۰ گونه جانوری و گیاهی در منطقه غیر نظامی کره

گروهی از محققان از شناسایی بیش از ۲۰۰۰ گونه جانوری و گیاهی در منطقه غیر نظامی کره خبر دادند.

لزوم شناسایی و برخورد با عوامل قاچاق/تعرفه های گمرکی بازنگری شود

سنندج – استاندار کردستان بر لزوم شناسایی گروه ها و عوامل قاچاق در این استان تاکید کرد و گفت: ریشه یابی در مقابله با معضل قاچاق ضروری است و باید با گروه ها و عوامل موثر در قاچاق برخورد شود.

150 گونه جانوری ایران در معرض خطر انقراض

تهران- ایرنا- مسئول آزمایشگاه بانک سلول های انسانی و جانوری مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران، تعداد گونه جانوری کشور را 1200 گونه اعلام کرد و گفت: از این تعداد 150 گونه جانوری در معرض خطر انقراض قرار دارند.

قارچ از طعم تا خطر

۲۰۰۰ماموریت اورژانس کردستان/برپایی بیمارستان صحرایی درخوزستان

سنندج - مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: در طرح امداد نوروزی اوژانس ۱۱۵ کردستان ۲ هزار و ۴۲۰ ماموریت انجام شد.

گسترش چتر بیمه‌های اجتماعی بر سر روستاییان

مدیرعامل صندوق بیمه‌ی اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت:بیش از ۲ میلیون و ۲۰ هزار خانوار در مناطق روستایی و عشایری شناسایی شده‌اند که فاقد هر گونه بیمه هستند.

نظرِ کاشفِ دندان نئاندرتال درباره کشف بقایای یک گونه انسانی جدید

«کشف بقایایی از استخوان و دندان در غاری در فیلیپین به اثبات این نظریه بعد از کشف گونه انسانی ناشناخته "دنیسووا" و "هومو فلورونسیس" در چند سال اخیر کمک کرد. نظریه‌ای که معتقد است، "باید باز هم گونه‌های انسانی در دنیا بوده باشد که ما همچنان از آنها بی‌خبریم

خطر شیوع سوپر قارچ ها در آمریکا