ضرورت نهادینه‌سازی فرهنگ یادگیری مهارت در دانشگاه‌ها

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر توانمندسازی دانشجویان در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: هم اکنون باید در کنار یادگیری مسائل آموزشی و علمی به توانمندسازی دانشجویان به عنوان آینده‌سازان جامعه بپردازیم.مطالب مرتبط

ضرورت نهادینه‌سازی فرهنگ یادگیری مهارت در دانشگاه‌ها

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر توانمندسازی دانشجویان در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: هم اکنون باید در کنار یادگیری مسائل آموزشی و علمی به توانمندسازی دانشجویان به عنوان آینده‌سازان جامعه بپردازیم.

استراحت کوتاه به یادگیری بهتر مهارت های جدید کمک می کند

محققان دریافتند وقفه های کوتاه استراحت می تواند به یادگیری بهتر یک مهارت جدید کمک کند.

گیلان| فرهنگ ایثار و شهادت باید در جامعه نهادینه شود

فرمانده سپاه قدس گیلان گفت: همه مدیون خون شهدای گرانقدرمان هستیم و باید در جهت نهادینه‌کردن فرهنگ شهادت و شهدا در جامعه تلاش کنیم.

باید با درک شرایط کشور سخت کوشی نهادینه شود

تهران - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید براینکه با درک شرایط کشور باید سخت کوشی در وجود همگان نهادینه شود، گفت: برای حفظ منافع حوزه فرهنگ و هنر روحیه استمرار و پیگیری در امور نیز نیازمند تقویت است.

مددکاران با اطلاع از فرهنگ و شرایط به مناطق سیل‌زده بروند

رییس انجمن مددکاری اجتماعی با تاکید بر ضرورت حضور مددکاران اجتماعی در مناطق سیل زده گفت که مددکاران باید دانش و مهارت‌های کافی برای حضور در این مناطق را داشته و حتما با اطلاع از شرایط و فرهنگ منطقه و نیز نوع بحران در موقعیت حضور داشته باشند.

کارآفرینی یک ضرورت و وظیفه مهم برای مدیران دانشگاه است

معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه توجه به کارآفرینی یک ضرورت و وظیفه مهم برای مدیران دانشگاه به شمار می‌رود، تصریح کرد: دانشگاه‌ها با وجود دانشجویان دغدغه‌مند باید به نوعی دانشگاهی اجتماعی باشند.

ضرورت استحکام سازی منطقه رانشی ماسوله

رشت - ایرنا - مدیرکل دفتر فنی استانداری گیلان در بازدید از شهر تاریخی ماسوله و بررسی آخرین وضعیت رانش کوه در این منطقه، بر ضرورت استحکام سازی مناطق آسیب دیده تأکید کرد.

فرهنگ‌سازی مهم‌ترین رسالت‌ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است

مهدی‌شهر - فرماندار مهدی‌شهر با بیان اینکه فرهنگ‌سازی یکی از رسالت‌های مهم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است، گفت: نسل نوجوان امروز نیازمند الگوسازی و فرهنگ‌سازی صحیح است.

نماینده مجلس: سیل اخیرنشانگر نهادینه نشدن توسعه پایدار است

مشهد- ایرنا- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: سیل اخیر نهادینه نشدن موضوع توسعه پایدار را در کشور نشان داد و این پیام را داشت که اگر توسعه پایدار به خوبی نهادینه شده بود شاید امروز دچار چنین مشکلاتی نشده بودیم.

لزوم پرهیز از کلی‌گویی در اجرای فرامین رهبری/ تلاش دشمن برای نهادینه‌سازی ناامیدی بین مردم

طرح توان افزایی، موجب ارتقای مهارت بانوان است

یزد - ایرنا - مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد گفت: هدف از برگزاری اجرای طرح توان افزایی بانوان، ارتقای دانش ،اشتراک تجربه و مهارت های بانوان فعال در عرصه های مدیریتی و تصمیم سازی است.

ضرورت تدوین "طرح جامع مدیریت بحران" در خوزستان/لزوم استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها

در نشست "شبکه ملی جامعه و دانشگاه" که در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد بر ضرورت تدوین طرح جامع مدیریت بحران در استان خوزستان و لزوم همکاری و استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها در حوزه مدیریت بحران تأکید شد.

فاینکس در فرهنگ سازی بازار سرمایه بی نظیر است

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، برگزاری نمایشگاه بورس ، بانک و بیمه را ابتکاری مهم دانست که عملکرد آن در مقولاتی همچون فرهنگ سازی بازار سرمایه بی نظیر است.

فاینکس در فرهنگ سازی بازار سرمایه بی نظیر است

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، برگزاری نمایشگاه بورس، بانک و بیمه را ابتکاری مهم دانست که عملکرد آن در مقولاتی همچون فرهنگ سازی بازار سرمایه بی نظیر است

ردپای بهینه‌سازی انرژی در تمدن ایرانی/ضرورت توجه به انرژی‌های تجدیدپذیر درکنار جبران خسارات سیل

رئیس پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر این که بحث انرژی باید سرلوحه اقدامات و توجهات ما قرار گیرد، گفت: موارد بسیاری در تمدن ایرانی هست که سرآمد بحث بهینه‌سازی مصرف انرژی به شمار می‌آید و ما ذیل دانش بومی خود از آنها استفاده ک

نیاز به فرهنگسازی برای کاهش شمار متقاضیان کنکور

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش گفت: نیاز به فرهنگ سازی داریم تا دانش آموزان بدانند برای ورود به دانشگاه لزوماً نباید در رقابت کنکور شرکت کنند و بیشتر رشته های دانشگاه از کنکور آزاد است.

توسعه فرهنگ قرآنی مسیر تمدن سازی را هموار می کند

قم- ایرنا- رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با تاکید بر پیش قدمی حوزه های علمیه در حفظ قرآن، گفت: از مسیر توسعه فرهنگ قرآنی برای تمدن سازی اقدام خواهیم کرد.

ضرورت توجه به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای رونق تولید داخلی

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای نقش آموزش‌های مهارتی به منظور رونق آموزش‌های مهارتی تاکید کرد و گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای از اصلی‌ترین پایه‌های تقویت تولید داخلی به شمار می رود و مهارت آموزی به دانشجویان دارای نتایج مثبت اقتصادی است.

تشریح برنامه‌های مرکز آموزش‌های مهارتی دانشگاه رازی

معاون پژوهش‌وفناوری دانشگاه رازی گفت: بنا داریم ظرف سه تا پنج سال آینده با توجه به نیاز بازار تربیت هزار برنامه‌نویس حرفه‌ای را در مرکز مهارت‌آموزی این دانشگاه داشته باشیم.

توسعه ورزش در شرق اصفهان نیازمند فرهنگ سازی است

اصفهان - ایرنا - رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان اصفهان گفت: توسعه ورزش در شرق این منطقه نیازمند فرهنگ سازی است و برای تحقق این مهم در سالجاری همایش ها و دوره های آموزشی مرتبط برگزار خواهد شد.