تمهیدات آب منطقه ای مازندران برای کاهش خسارت سیلاب

ساری – ایرنا – مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان مازندران با اشاره به خسارت سیل به 700 سردهنه زراعی سنتی و مدرن استان گفت: بازسازی این سردهنه ها که بخش بیشتری از سیستم آبیاری اراضی کشاورزی استان را برعهده دارند ، آغاز شده است.مطالب مرتبط

خسارت سیلاب اخیر معادل دو سال اعتبارات عمرانی مازندران بوده است

دبیر شورای حفظ حقوق بیت المال و اراضی ملی مازندران با اشاره به تلاش بیشتر مسئولان برای بازسازی مناطق سیل‌زده استان، گفت: خسارت سیلاب اخیر معادل دو سال اعتبارات عمرانی مازندران بوده است.

5700 واحد مسکونی مازندران در سیلاب اخیر خسارت دید

استاندار مازندران با اشاره به تحویل واحدهای مسکونی جدید به خسارت دیدگان تا مهر 98 گفت: 5700 واحد مسکونی در سیلاب اخیر مازندران خسارت دید.

آغاز اقدامات پیشگیرانه برای سیل احتمالی در مازندران

ساری - ایرنا - فرماندار سوادکوه با اشاره به هشدار اخیر هواشناسی مبنی بر تشدید بارندگی و احتمال بالا آمدن آب رودخانه ها ، گفت : برای جلوگیری از خسارت سیلاب احتمالی ، پل های غیر استاندارد منطقه سیل خیز خطیرکوه در این شهرستان برداشته می شود .

تمهیدات لازم برای کنترل سیلاب در سیستان اندیشده شده است

زاهدان-ایرنا- فرماندار شهرستان هیرمند در شمال سیستان و بلوچستان گفت: تمام تمهیدات لازم برای کنترل، مهار و هدایت سیلاب های غیر قابل کنترل افغانستان به سمت تالاب در نظر گرفته شده است.

همت مردم و مسئولین برای جلوگیری از خسارت سیلاب به منطقه سیستان

مردم و مسئولان شمال سیستان و بلوچستان دست به دست هم دادند تا سیلاب ورودی به این منطقه را به خانه اش هدایت کنند.

خسارت ۲ سیل در مازندران ۱۷۶۵ میلیارد تومان برآورد شده است

ساری - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران مجموع خسارت دو سیلاب اخیر استان را هزار و ۷۶۵ میلیارد تومان بیان کرد.

برنجکاری مازندران برنده اصلی سیلاب

ساری- ایرنا- اگرچه سیلاب به بخش زیادی از زمین های کشاورزی مازندران خسارت زد اما با تکمیل ظرفیت منابع آبی آببندان ها، سدها و افزایش دبی آب رودخانه ها نه تنها محدودیتی در کشت برنج بر خلاف سال قبل وجود ندارد، بلکه سطح زیر کشت شالی تا 10 هزار هکتار نسبت به سا

مازندران| سیلاب 180 میلیارد تومان به زیربناها و تاسیسات کشاورزی نکا خسارت زد

فرماندار نکا گفت: سیلاب فروردین 98 در برآورد اولیه 180 میلیارد تومان به این شهرستان خسارت وارد کرد.

همکاری مردم و مسؤولان برای کاهش خسارت‌های سیلاب در سیستان

جبران خسارت های سیل یک مُسکن برای کاهش درد کشاورزان است

اهواز – ایرنا- نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی پرداخت مبالغی برای جبران خسارت سیل را یک مُسکن دانست و گفت: اگرچه مبلغ این جبران خسارت زیاد نیست اما درد و رنج کشاورزان را کاهش می دهد.

جبران خسارت های سیل یک مُسکن برای کاهش درد کشاورزان است

اهواز – ایرنا- نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی پرداخت مبالغی برای جبران خسارت سیل را یک مُسکن دانست و گفت: اگرچه مبلغ این جبران خسارت زیاد نیست اما درد و رنج کشاورزان را کاهش می دهد.

موج جدید بادوباران ازفردا/مسئولان برای کاهش خسارت سیل آماده باشند

سازمان هواشناسی در اطلاعیه‌ای هشدار داد موج جدید بارش‌ها از بعد از ظهر فردا به کشور وارد می‌شود و سازمان‌های مسئول باید برای کاهش خسارات ناشی از باد و سیلاب آماده باشند.

جهاد کشاورزی درباره تنش دمایی به کشاورزان مازندران هشدار داد

ساری- ایرنا - مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران روز دوشنبه از کشاورزان استان خواست تا چند اقدام پیشگیرانه را به منظور کاهش خسارت ناشی از تنش دمایی پیش بینی شده برای هفته جاری در زمین های زراعی و باغی انجام دهند .

موج جدید باد و باران از فردا/ مسئولان برای کاهش خسارت آماده باشند

سازمان هواشناسی در اطلاعیه‌ای هشدار داد موج جدید بارش‌ها از بعد از ظهر فردا به کشور وارد می‌شود و سازمان‌های مسئول باید برای کاهش خسارات ناشی از باد و سیلاب آماده باشند.

هشدار جهادکشاورزی فیروزکوه برای کاهش خطر سرمازدگی

اداره جهادکشاورزی فیروزکوه با صدور اطلاعیه خود به بهره برداران هشدار داد کاهش دما و بارش برف در روزهای آتی را جدی گرفته و تمهیدات لازم برای مراقبت از محصولاتشان را بیاندیشند.

در سیلاب اخیر اولویت ما تلاش برای کاهش تلفات جانی بود

استاندار خوزستان با اشاره به اقدامات انجام شده در استان برای کنترل سیلاب، گفت: در سیلاب اخیر اولویت اول ما تلاش برای کاهش تلفات جانی بود.

خوشحالی کشاورزان شرق مازندران از سرریز تالاب های محلی

ساری-ایرنا- باران سیلاب بهاری اگر چه در برخی نقاط مازندران خساراتی را در پی داشت ، ولی تالاب های در حال خشک شدن شرق این استان از جمله تالاب قدیمی لپو ، شیخان و پلنگان را پر آب و کشاورزان منطقه را خوشحال کرد.

5 روستای دیگر منطقه نیاتک هیرمند در معرض سیلاب

سیلابی که چند روزی است با شدت بیشتر از قبل به منطقه سیستان رسیده و امیدواریها را برای سالی پر رونق در این منطقه افزایش داده است، اما مشکلاتی را هم برای مردم بویژه در منطقه نیاتک ایجاد کرده است.

عوامل تشدیدکننده صدمات سیلاب در کشور/اگر سد کرخه نبود، تلفات سیل خوزستان بیشتر می‌شد

استاد دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با بیان اینکه وزارت نیرو باید از طرح‌های هشدار سیل استفاده کند، گفت: اگر سیستم‌های جامع هشدار سیل راه‌اندازی می‌شد، خسارت‌های سیلاب اخیر کاهش می‌یافت.

خزانه گیری ۸۵ درصد شالیزارهای مازندران/ خسارت 600 میلیارد تومانی سیل به بخش کشاورزی

رئیس جهاد کشاورزی مازندران گفت: با وجود آسیب سیل به حوزه کشاورزی اما امسال کاهش تولید در محصولات زراعی را نداریم و ۸۵ درصد شالیزارهای استان نیز خزانه گیری شده است.