رهاسازی 20 میلیون مترمکعب آب از سدپیشین سرباز آغاز شد

چابهار- ایرنا- رئیس اداره منابع آب چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: رهاسازی 20 میلیون مترمکعب آب از سدپیشین سرباز برای تغذیه سفرهای زیرزمینی، آبگیری چاهها،زمین های کشاورزی و استفاده مردم پایین دست بخش دشتیاری این شهرستان آغاز شد.مطالب مرتبط

سیلاب ظرفیت سدپیشین سرباز را به 141میلیون مترمکعب افزایش داد

چابهار- ایرنا- مدیر منابع آب چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: بارندگی های اخیر و جاری شدن سیلاب ظرفیت سدپیشین سرباز را به 141 میلیون مترمکعب رساند.

فرماندار عجب شیر: 25میلیون مترمکعب آب به سمت دریاچه ارومیه رهاسازی شد

مراغه - ایرنا - فرماندار عجب شیر از رهاسازی 25 میلیون مترمکعب آب سد قلعه چای این شهرستان به سمت دریاچه ارومیه تا 23 فروردین ماه امسال خبر داد.

رهاسازی بخشی از آب سد درودزن

استاندار فارس اعلام کرد:۱۲۰ میلیون مترمکعب آب سد درودزن با هدف آبیاری اراضی کشاورزی پایین دست، رها شود.

از نفوذ 108 میلیون مترمکعبی آب به سفره‌های زیرزمینی تا پر شدن 73 درصدی ظرفیت سدهای استان کرمان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان با بیان اینکه در 7412 سازه آبخیزداری ما در بارش های اخیر 3.2 میلیارد مترمکعب روان آب داشته که 360 میلیون مترمکعب مدیریت شده و 108 میلیون مترمکعب نفوذ به سفره های آب زیرزمینی بوده است تصریح کرد: 11 درصد از وسعت حو

رهاسازی ۱۲۰ میلیون متر مکعب آب از سد درودزن

استاندار فارس دستور رهاسازی ۱۲۰ میلیون متر مکعب از آب سد درودزن به منظور آبیاری اراضی کشاورزی پایین دست را صادر کرد.

تالاب های «طالقان» و «یادگارلو» نقده آبگیری شد

ارومیه - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست نقده با اشاره به آغاز آبگیری 2 تالاب این شهرستان، گفت: پنج میلیون مترمکعب آب به تالاب «طالقان» و پنج میلیون مترمکعب به تالاب «یادگارلو» سرازیر می شود.

120 میلیون متر مکعب آب از سد درودزن فارس رهاسازی می شود

شیراز- ایرنا- پس از 10 سال خشکسالی و کم آبی در استان فارس 120 میلیون متر مکعب آب از سد درودزن برای آبیاری اراضی کشاورزی پایین دست این سد رهاسازی می شود.

مرحله جدید رهاسازی آب سد ساروق تکاب آغاز شد

مهاباد - ایرنا - مدیر منابع آب تکاب گفت: رهاسازی آب سد ساروق این شهرستان به میزان هفت متر مکعب در ثانیه به منظور کنترل سیلاب در پایین دست سد آغاز شد.

رهاسازی 30 مترمکعب بر ثانیه آب سد ماملو برای مصرف کشاورزی

50 میلیون مترمکعب از سدهای آبخیزداری درجاسک آبگیری شد

بندرعباس-ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری جاسک گفت: به دلیل بارش های اخیردرهرمزگان، 5 میلیون مترمکعب در سدهای های آبخیزداری این شهرستان آبگیری شد.

بیش از 6 میلیون مترمکعب آب به آبخوان های کردستان برگشت

سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان با بیان اینکه گفت: سال گذشته به واسطه مسدود کردن چاه های غیرمجاز در استان، 6،31 میلیون مترمکعب آب به نفع آبخوان ها ذخیره و برگشت داده شد.

بیش از 9 میلیون مترمکعب فاضلاب شهر خوی تصفیه شد

ارومیه - ایرنا - مدیر آب و فاضلاب شهری خوی گفت: بیش از 9 میلیون و 157 هزار مترمکعب فاضلاب خام در طول سال گذشته /1397/ از طریق شبکه های جمع آوری به تصفیه خانه این شهر وارد و به طور کامل تصفیه شده است.

ظرفیت مخزن ۳ سد خراسان رضوی تکمیل شد/ذخیره ۶۹۸ میلیون مترمکعب آب

مشهد- بارش های خوب فروردین حجم ذخیره آب پشت ۱۹ سد خراسان رضوی را به ۶۹۸ میلیون مترمکعب رساند.

رهاسازی ۲۵ میلیون متر مکعب آب سد قلعه چای

۲۵ میلیون متر مکعب آب از سد قلعه چای عجب شیر به دریاچه ارومیه رهاسازی شده است.

6 میلیون مترمکعب سیلاب در بندهای تغذیه ابرکوه ذخیره شد

یزد - ایرنا - معاون حفاظت و بهره‌برداری آب منطقه‌ای یزد با اشاره به وقوع سیلاب فروردین‌ ماه سال 98 در حوزه فارس تاکید کرد که با جاری شدن سیلاب از شمال این استان به ابرکوه ، حدود 6 میلیون مترمکعب آب در بندهای تغذیه این شهرستان جمع آوری و ذخیره شد.

برنامه‌ریزی برای آموزش 240 هزار سرباز/ 187 هزار سرباز سال گذشته آموزش دیدند

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به مهارت‌آموزی 187 هزار سرباز در سال 97، از برنامه‌ریزی برای آموزش 240 هزار سرباز در سال 98 خبر داد.

زهکش 25 میلیون مترمکعب آب تالاب الله‌آباد را تخلیه کرد/ امکان جلوگیری از تخلیه آب در شرایط اضطراری وجود نداشت

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین گفت: 25 میلیون مترمکعب آب تقریبا شیرین سرریز شده به تالاب الله‌آباد به جای اینکه بر روی دشت بریزد توسط زهکش تخلیه شده و به سمت شوره‌زار قم هدایت شده است.]]>

سرباز نگهدار دین و پاسدار شرف است

معاون هماهنگ کننده ناجا گفت: سرباز نگهدار دین و پاسدار شرف و قانون است، برای ما و تمام فرماندهان در نیروی مسلح جایگاه سرباز بسیار ارزشمند است.

افزایش وسعت 1242 کیلومتری دریاچه ارومیه در سال آبی جاری

مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی از رهاسازی ۱.۵ میلیارد مترمکعب آب سدها به سمت دریاچه ارومیه خبر داد.

آموزش امداد و نجات به سربازان / آموزش ۲۴۰ هزار سرباز در سال ۹۸

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح از برنامه ریزی برای ارائه آموزش‌های تخصصی به بیش از ۲۴۰ هزار سرباز وظیفه در سال جاری خبر داد.