اکسون موبیل: دولت آمریکا نفت خام سمی می فروشد

شرکت اکسون موبیل اعلام کرد بخشی از نفتی که سال گذشته از ذخایر نفتی استراتژیک وزارت انرژی آمریکا خریده، شامل سطح بسیار بالایی از سولفید هیدروژن می شود.مطالب مرتبط

کشف میدان نفتی جدید توسط اکسون موبیل در گویان

اکسون موبیل سیزدهمین اکتشاف نفتی خود را ثبت کرد. اکسون به خاطر سرمایه گذاری قابل توجه در گویان بزرگترین کاشف نفت و گاز جهان در 2018 بود.

خبرگزاری عراقی: آمریکا به بغداد موشک پیشرفته می فروشد

بغداد – ایرنا – خبرگزاری عراقی « اسرار نیوز» نوشت که وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) موشک ، مهمات و سیستم های تاکتیکی پیشرفته به عراق و همچنین بحرین و سنگاپور می فروشد.

آمریکا فناوری حفاظتی اف 16 به تایوان می فروشد

پکن- ایرنا- به رغم مخالفت های فراوان چین، آمریکا اعلام کرد برای فروش فناوری های حفاظتی و آموزش خلبانان تایوانی جنگنده های اف 16 به توافق رسیده است.

برنی سندرز: مردم یمن کمک می‎خواهند؛ نه بمب!

سناتور دموکرات آمریکایی در انتقاد به تصمیم ترامپ مبنی بر وتو کردن قطعنامه ضدسعودی کنگره، تاکید کرد که مردم یمن به شدت نیازمند کمک هستند و نه بمب‎هایی که آمریکا به سعودی‎ها می‌فروشد.

همکاری روسیه با ونزوئلا برای دور زدن تحریم‌های آمریکا

روسیه با خرید نفت از ونزوئلا و فروش آن به مشتریان با اخذ درصدی نفت آن کشور را می‌فروشد تا ونزوئلا تحریم‌ها را دور زده باشد.]]>

ایران با چه قیمتی به عراق گاز می‌فروشد؟

ورود ۲۰ ساله آمریکایی‌ها به بازار LNG چین

شرکت اکسان موبیل اعلام کرد یک قرارداد ۲۰ ساله تامین گاز طبیعی مایع (ال‌ان‌جی) با شرکت ژه‌جیانگ انرژی چین امضا کرده است.

نامزد احتمالی حزب دموکرات آمریکا: دولت به دنبال تغییر نظام در ایران است

یک نامزد احتمالی حزب دموکرات آمریکا در انتخابات ۲۰۲۰ با بیان اینکه رئیس جمهور کشورش بدون در نظر گرفتن منافع مردم آمریکا عمل می‌کند، گفت که دولت آمریکا به دنبال تغییر نظام در ایران و ونزوئلا است.

ظریف خواستار موضع گیری دولت ها برابر ماجراجویی آمریکا شد

تهران - ایرنا - وزیر امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران اقدام غیرقانونی و تحریک کننده آمریکا را محکوم و نسبت به تبعات درازمدت و عواقب فوری این اقدام هشدار می دهد و از دولت ها می خواهد برابر این ماجراجویی اخیر آمریکا موضعی اصولی، دقیق و مبتنی بر قانون ات

دولت موظف به اقدام متقابل و قاطع با آمریکا شد

نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای دولت را موظف به اقدامات متقابل و قاطع با آمریکا کردند تا آمریکایی‌ها نتوانند از هر گونه توان و امکانات علیه منافع جمهوری اسلامی ایران استفاده کنند.

وزیر انرژی آمریکا هم دولت ترامپ را ترک می‌کند

یک منبع مطلع اعلام کرد که وزیر انرژی آمریکا در نظر دارد، دولت ترامپ را ترک کند اما این اتفاق قریب والوقوع نیست.

دولت باید گزارش مقابله با آمریکا را به مجلس ارائه دهد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دولت را موظف کردند هر چهار ماه یک بار گزارش عملکرد خود در مقابله با اقدامات آمریکا را به کمیسیون امنیت ملی ارائه دهند.

افشای همکاری سیا و دولت اکوادور برای بازداشت آسانژ

تهران-ایرنا- وزیر خارجه سابق اکوادور ضمن انتقاد شدید از دولت کنونی این کشور در لغو پناهندگی جولیان آسانژ در سفارت اکوادور در لندن عنوان کرد: دولت کیتو با این اقدام عملا اکوادور را به برده آمریکا تبدیل کرده است.وی از همکاری سازمان سیا با دولت اکوادور در با

دولت موظف به اقدام حقوقی علیه آمریکا در مراجع بین‌المللی شد

مجلس، دولت را موظف کرد ضمن اقدام حقوقی در مورد تصمیم آمریکا علیه سپاه در مراجع بین‌المللی برای بی اثر کردن این اقدام آمریکا تلاش کند.

مسیر پرفراز و فرود خاتمه جنگ تجاری چین و آمریکا

پکن- ایرنا- در حالی که چین و آمریکا روی پیشرفت در مذاکرات برای نهایی کردن توافق با هدف پایان دادن به جنگ تعرفه ها متمرکز شده اند، هر روز اقدام تازه ای از سوی دولت آمریکا صورت می گیرد که رسیدن به این نقطه را دشوارتر می کند.

میرزایی: برای مقابله با تحریم اخیر آمریکا نیازمند وفاق دولت و مجلس هستیم

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت که برای مقابله با اقدام اخیر آمریکا در عدم تمهید معافیت‌های نفتی باید وفاقی بین مجلس و دولت در مورد راهکارها ایجاد شود.

دولت موظف به اقدام حقوقی علیه آمریکا در مراجع بین‌المللی شد

نمایندگان مجلس دولت را موظف به اقدام حقوقی نسبت به تصمیم غیرقانونی آمریکا در تروریست نامیدن سپاه در مراجع بین‌المللی کردند.

مصوبات مجلس پیامی هم به کشور‌های همراهی‌کننده به آمریکا داشت

تهران- ایرناپلاس- یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاسیت خارجی تصریح می‎کند: مصوبات اخیر مجلس علیه آمریکا با نظر نمایندگان وزارت دفاع، وزارت خارجه، ستادکل نیرو‌های مسلح و دولت انجام شده ‎است و تحریم متقابل توسط دولت و سپاه و تعقیب قضایی افراد، یک اقدام عملی عل

رعایت حقوق بشر در دولت کنونی آمریکا حرف بیهوده‌ای است

یک استاد حقوق بین‌الملل دانشگاه گفت: رعایت حقوق بشر در دولت کنونی آمریکا حرف بیهوده‌ای است، چون آنها هیچ اقدام مؤثری در خصوص سیل اخیر در کشور انجام ندادند تا مسائل انسان دوستانه را بخواهند مستثنی کنند و یا سازوکاری را در اینگونه مواقع طراحی کنند.

مصاحبه| ارتباط مذاکرات دوحه با تمدید دولت افغانستان؛ لغو نشست قطر تاثیری بر گفت‌وگوی آمریکا و طالبان ندارد

کارشناس و آگاه امور طالبان اظهارداشت که دولت کابل مسئول لغو نشست قطر است زیرا نگران بود که این نشست زمینه را برای تشکیل «حکومت سرپرست» در این کشور فراهم کند. با این حل عدم برگزاری آن تاثیری بر گفت‌وگوهای طالبان و آمریکا ندارد.