نقش مسئولیت اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی در کمک به سیل‌زدگان

یادداشت/ زهرا اکرمی - خبرنگار ایسنامطالب مرتبط

مهمترین مسئولیت اجتماعی بنگاه‌ها ایجاد اشتغال است

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با بیان اینکه مهم‌ترین مسئولیت اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی ایجاد اشتغال و کمک به امنیت کارگران است، گفت: دولت باید کمک‌های بخش‌های مختلف به سیل زدگان را که در قالب مسئولیت اجتماعی انجام شده است درست مدیریت کند.

شرط بقای کارگران در گروی حفظ بنگاه‌های اقتصادی است

مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی فارس گفت: اگر می‌خواهیم کارگران سر کار بمانند، باید بنگاه‌های اقتصادی را حفظ کنیم.]]>

اعطای تسهیلات به بنگاه‌های اقتصادی در هرمزگان

بنگاه‌های اقتصادی برای دریافت تسهیلات به سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان مراجعه کنند.

اعطای معافیت های مالیاتی به بنگاه های اقتصادی سیل زده خوزستان

اهواز - مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان گفت: در بخش مالیاتی معافیت هایی به واحدها و بنگاه های اقتصادی و تولیدی سیل زده داده می شود که این واحدها در حال شناسایی هستند.

جوانان نقش خود را در مسئولیت‌های اجتماعی مطالبه‌گرانه ایفا کنند

یزد ـ مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری یزد از جوانان خواست تا در اجرای مسئولیت اجتماعی خود، مقتدرانه و مطالبه‌گرانی ایفای نقش کنند.

کمک های مردمی و بنگاه های اقتصادی برای بازساری تجمیع می شوند

اهواز- ایرنا- معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: کمک های مردمی و بنگاه های بزرگ اقتصادی برای بازسازی نقاط سیل زده تجمیع می شوند.

افزایش 18 درصدی مقرری‌بگیران بیمه بیکاری در خراسان رضوی

مدیرکل اداره تعاون کار و رفاه و تعاون اجتماعی گفت: در سال گذشته به لحاظ شرایطی که بر بنگاه‌های اقتصادی حاکم بود با افزایش ریزش نیروی انسانی در این بنگاه‌ها روبه‌رو بودیم و تقریبا 18.8 درصد افزایش مقرری‌بگیران بیمه بیکاری را در سال گذشته داشتیم.

مسئولیت اجتماعی به رسم کودکانه

تهران- ایرنا- سیزدهمین نمایشگاه آثار هنرجویان کودک و نوجوان تارا بهبهانی، نقاش و مدرس دانشگاه با عنوان «آینده روشن» در مؤسسه خیریه محک برپا شد. هدف از برگزاری این نمایشگاه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان و آموزش مسئولیت اجتماعی به کودکان و نوجوانان است.

اجرای طرح «رونق تولید» برای بنگاه‌های کوچک و متوسط در سال ۹۸

مدیرکل حمایت ازپایداری مشاغل وزارت کار بااشاره به تثبیت۳۵۰هزارشغل باحمایت مؤثر از۱۸۴۱بنگاه اقتصادی در سال گذشته، از اجرای طرح رونق تولید وپرداخت تسهیلات بازسازی بنگاه‌ها در سال جاری خبرداد.

بررسی بنگاه‌های آسیب‌دیده ازسیل با«قیدفوریت»درستادرفع موانع تولید

معاون امور روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پیگیری وضعیت بنگاه‌های آسیب دیده ناشی از سیل و راهکارهای حمایت‌ از آنها، با قید فوریت در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خبر داد.

طرح‌های با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی تسهیلات می‌گیرند

مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار با اعلام حمایت موثر از ۱۸۴۱ بنگاه اقتصادی از حفظ و تثبیت ۳۵۰ هزار شغل در سال گذشته خبر داد و گفت: بنگاه‌هایی که به بازسازی و نوسازی نیاز دارند و طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد از تسهیلات رونق تولی

نباید در تامین رفاه و معیشت جامعه کوتاهی شود

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: بزرگترین آسیبی که جامعه ما را تهدید می‌کند نبود مسئولیت اجتماعی و بی‌تفاوتی نسبت به مسائل اجتماعی است.]]>

کارگران مناطق سیل‌زده بلافاصله بیمه بیکاری دریافت می‌کنند/ کارفرمایان نگران بدهی‌هایشان نباشند تنها بنگاه‌های خود را بازسازی کنند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خواستار حل مشکلات بنگاه‌های اقتصادی همزمان با رفع مشکلات کارگران شد و گفت: امحال بدهی بانکی و سیستم مالیاتی برای کارفرما و تعیین سریع بیمه بیکاری برای کارگران باید در وهله اول صورت بگیرد.]]>

ثبت نام دومین دوره‌ی آموزش تسهیل‌گران اقتصادی – اجتماعی

گروه مشاوران مدیریت و مطالعات راهبردی تدبیربه نمایندگی از بنیاد برکت، جهت تکمیل شبکه‌ی تسهیل‌گری خود در استان‌های هدف، تعدادی  علاقه‌مند به تسهیل‌گری اقتصادی – اجتماعی جذب می کند.

مشکلات اقتصادی مانع توجه دولت به کاهش آسیب های اجتماعی نشد

یاسوج- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: وجود مشکلات اقتصادی و کمبود منابع مالی مانع توجه دولت به کاهش انواع آسیب های اجتماعی از جمله در زمینه مواد مخدر نشده است.

سرپرست سازمان سینمایی: «وارش» مصداق ایفای نقش مسئولیت اجتماعی سینماست

کمک اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی به سیل زدگان

مسئولان و خیران اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور امروز در قالب اردوی جهادی در گرگان گردهم آمدند تا درباره خدمت رسانی بهتر به سیل زدگان تبادل نظر کنند.

راهبرد آینده جامعه عشایری متاثر از تغییرات اجتماعی و اقتصادی تدوین شود

تهران- ایرنا- معاون اول رییس جمهوری خواهان بررسی وضعیت کلی عشایر متاثر از تغییرات اجتماعی و اقتصادی و تدوین راهبرد مناسب و دقیق درباره آینده آنان در کشور شد.

جشنواره غذای اکو رویداد مهم اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است

زنجان-استاندار زنجان با بیان اینکه استان زنجان مرکز توزیع مسافر در شمال غرب کشور است، گفت: جشنواره غذای اکو به عنوان رویداد مهم اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است.

فعالان اقتصادی کنار سیل‌زدگان خواهند ماند/ نقش مهم طرح «همبستگی ملی» در رفع مشکلات سیل‌زدگان