یادداشت تسنیم|ترکیه بر خط واشنگتن – مسکو

تجارب چند سال اخیر نشان داده که تقویت روابط ترکیه با روسیه٬ سودمندتر و کم‌هزینه‌تر از تلاش برای جلب توجه آمریکا است.مطالب مرتبط

یادداشت تسنیم| داوود اوغلو توپ را در زمین که انداخت؟

نخست وزیر اسبق ترکیه پس از مدت‌ها، سکوت را شکسته و با انتشار یک متن مفصل به روشنی از تمام سیاست‌های حزب عدالت و توسعه انتقاد کرد.

گزارش تسنیم| نگرانی‌های ترکیه از تحولات لیبی

لیبی در سالیان اخیر برای ترکیه از اهمیت اقتصادی ویژه‌ای برخوردار بوده و علاوه بر آن که تبدیل به یکی از مراکز مصرف کالای ترکیه‌ای شده٬ محل فعالیت پیمانکاران این کشور نیز بوده است.

سفیر ترکیه: واشنگتن در معادلات سیاسی خاورمیانه به آنکارا نیاز دارد

سفیر ترکیه در آمریکا اعلام کرد که واشنگتن در معادلات سیاسی خاورمیانه به ترکیه نیاز دارد.

گزارش تسنیم|آینده سودان و نگرانی‌های ترکیه

ابهام در معادلات قدرت و آینده لیبی و سودان موجب آن می‌شود که ترکیه دو حوزه نفوذ سیاسی و دو میدان اقتصادی مهم خود را در خطر ببیند.

گزارش تسنیم|دلایل رشد نگرش ضد ناتویی در ترکیه

شواهد نشان می‌دهد که در مخالفت تحلیل‌گران سیاسی ترکیه با ناتو٬ تاثیرات گفتمان ضدآمریکایی بیشتر از گفتمان مخالفت با اروپا است.

دیدار وزیر امور دارایی و خزانه داری ترکیه با ترامپ در واشنگتن

وزیر امور مالی و خزانه داری ترکیه با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در واشنگتن دیدار و گفت‌وگو کرد.

گزارش تسنیم|جدی‌شدن معضل بیکاری در ترکیه و آینده آکپارتی

اگر چه ترکیه در سالیان اخیر در بخش‌های گردشگری و تجارت با رشد و پیشرفت خوبی روبرو بوده اما ناتوانی در ایجاد شغل برای جوانان جویای کار و بیکار شدن صدها هزار کارگر بخش مسکن٬ این کشور را با مشکلات جدی روبرو می‌کند.

ترکیه اقدام ضد ایرانی آمریکا را محکوم کرد

تهران-ایرنا- وزیر خارجه ترکیه تصمیم واشنگتن در لغو معافیت های نفتی خریداران نفت ایران را محکوم کرد.

هشدار مسکو به واشنگتن درباره تضعیف جایگاه دلار

روسیه و ترکیه به همکاری‌های نظامی-فنی و مشارکت در حل اوضاع سوریه ادامه می‌دهند

معاون وزیر دفاع روسیه در مصاحبه‌ای ادعای آمریکا درباره نابودی کامل داعش در سوریه را خلاف واقعیت نامید، واشنگتن را عامل اصلی اوضاع کنونی در ونزوئلا دانست و بر ادامه مشارکت مسکو و آنکارا، برغم اعمال فشارهای آمریکا تأکید کرد.

انتقادات وزیر دفاع ترکیه از آمریکا

وزیر دفاع ترکیه از بیانات تهدیدآمیز مقامات واشنگتن علیه کشورش انتقاد کرد.

شکست مذاکرات آمریکا و ترکیه در خصوص اس ۴۰۰

یک رسانه آمریکایی از شکست مذاکرات مقامات آنکارا و واشنگتن برای حل اختلافات ترکیه و ایالات متحده در مورد سامانه موشکی اس ۴۰۰ خبر داد.

سفیر روسیه در آمریکا: ادعای خروج مسکو از پیمان موشکی صحت ندارد

سفیر روسیه در واشنگتن تأکید کرد، مسکو تمام تلاش خود را برای حفظ پیمان نابودی موشک‌های برد کوتاه و متوسط انجام داده و اکنون نیز پیشنهادات برای حل و فصل موارد مورد اختلاف دو طرف همچنان به روی میز مذاکره باقی است.

فرمانده آمریکایی ناتو در اروپا، گفت‌وگو میان مسکو و واشنگتن را حیاتی خواند

مخالفت ترکیه و بلژیک با تحریم‌های آمریکا علیه نفت ایران

وزرای امور خارجه ترکیه و بلژیک در کنفرانسی مشترک اعلام کردند که این دو کشور مخالف عدم تمدید معافیت‌های نفتی ایران توسط واشنگتن هستند.

روسیه و ترکیه درباره بحران لیبی و سوریه رایزنی کردند

مسکو - ایرنا - وزیران امور خارجه روسیه و ترکیه در تماس تلفنی که به ابتکار طرف ترکیه ای صورت گرفت ضمن تبادل نظر درباره بحران لیبی بر یافتن راهی برای پایان دادن به آن و آغاز به کار کمیته قانون اساسی سوریه در اسرع وقت تاکید کردند.

یادداشت تسنیم| 3 ایراد ریشه‌ای اقتصاد ایران

ساختار پولی معیوب و ضدملی، نظام بودجه‌ریزی سردرگم و بی‌ارتباط با واقعیات اقتصادی کشور در کنار افسانه دولت بزرگ ریشه‌های اصلی وضعیت بد اقتصادی کشور هستند.

تلاش آمریکا برای کمک گرفتن از روسیه در ماجرای حل بحران کره

مسکو - ایرنا - نماینده ویژه آمریکا در مساله کره شمالی پس از ناکامی دونالد ترامپ در برابر کیم جونگ اون رهبر کره شمالی راهی مسکو شده است تا راهی برای آنچه تلاش واشنگتن بر خلع سلاح هسته ای پیونگ یانگ عنوان شده با حمایت کرملین پیدا کند.

سناتور آمریکایی: ترکیه بین اس۴۰۰ و تحریم یکی را انتخاب کند

سناتور دموکرات آمریکایی تأکید کرد که اگر ترکیه سامانه اس۴۰۰ روسیه را خریداری کند واشنگتن هرگز آنکارا را به اف۳۵ مجهز نخواهد کرد.

کارت بانکی 'میر' روسیه به ترکیه رسید

مسکو - ایرنا - رئیس اداره بازاریابی سیستم پرداخت های مالی روسیه اعلام کرد که با مشارکت یک بانک بزرگ در ترکیه، از این پس کارت های بانکی روسیه با عنوان «میر» در این کشور قابل استفاده است.