افزایش نرخ جهانی امید به زندگی با وجود نابرابری‌ها در خدمات سلامت

سازمان جهانی بهداشت (WHO) در گزارشی اعلام کرد: با وجود نابرابری‌ها در خدمات مراقبتی اما نرخ امید به زندگی پنج سال افزایش پیدا کرده‌ است.مطالب مرتبط

افزایش امید به زندگی در ایران طی دهه ی اخیر , امید به زندگی در زنان 6 تا 8 سال بیشتر از مردان است

شاخص امید به زندگی در دامغانی‌ها به ۷۸ سال رسید

دامغان - مدیر شبکه بهداشت و درمان دامغان بابیان اینکه امید به زندگی مردان دامغانی ۷۶ سال است، گفت: این رقم در زنان این شهرستان به ۷۸ سال افزایش پیداکرده است.

تغییرات اقلیمی نابرابری اقتصادی را افزایش داده‌ است

پژوهشگران دانشگاه استفورد در بررسی جدیدی نشان دادند که تغییرات اقلیمی، تاثیر بسیاری بر نابرابری اقتصادی میان کشورها داشته‌اند.

طب ایرانی در ترویج «سبک زندگی سلامت‌محور» پیشرو است

سرپرست دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت با تاکید بر رویکرد سلامت‌محور طب ایرانی، این مکتب غنی طبی را در زمینه اصلاح سبک زندگی مردم به‌عنوان مهم‌ترین عامل شیوع بیماری‌های غیر واگیر از نگاه سازمان جهانی بهداشت، پیشرو دانست.

برگزاری هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت / حضور قطعی 43 کشور دنیا

دبیر هفتمین نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت گفت: مجمع جهانی سلامت، یک نشست غیر سیاسی است، اما در تصمیم گیری سیاست‌های جهانی سلامت، جایگاه شناخته شده‌ای دارد.

ارایه خدمات سلامت روان در مناطق سیل زده کشور تداوم دارد

اهواز - ایرنا - مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به تداوم خدمات سلامت روان در مناطق سیل زده گفت: این خدمات در مناطق سیل زده، به طور عمده در قالب خدمات غربالگری اولیه و در صورت نیاز، شامل ارایه خدمات درما

طب ایرانی در ترویج سبک زندگی سلامت‌محور پیشرو است

طب ایرانی در زمینه اصلاح سبک زندگی مردم به‌عنوان مهم‌ترین عامل شیوع بیماری‌های غیر واگیر از نگاه سازمان جهانی بهداشت، پیشرو است

بررسی چالش های سلامت در جهان/ توجه به بیماری های غیرواگیر

دبیر هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت، با اشاره به نقش سیاست در سلامت، گفت: نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت در جزیره کیش، فرصتی بی نظیر برای دیپلماسی سلامت ایران خواهد بود.

خدمات سلامت دهان و دندان در آذربایجان شرقی 4 برابر افزایش یافت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به این که، سال‌های 1395 و 1396، چهار برابر خدمات سلامت دهان و دندان دوازده سال قبل را ارائه نمودیم، گفت: اما با توجه به کاهش منابع مالی در سال 1397، خدمات دهان و دندان نیز کاهش داشت.

رونمایی از سه سند جهانی در نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت

دبیر هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت، برگزاری نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت را حرکتی ملی با مشارکت سازمان‌ها و ذی نفعان مختلف خواند.

مجمع جهانی سلامت؛ فرصتی برای شناساندن نظام سلامت ایران به جهان

دبیر هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت، جزییات برگزاری این مجمع از 9 تا 10 اردیبهشت ماه در جزیره کیش را تشریح کرد.

رونمایی از سه سند جهانی در هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت

دبیر هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت، برگزاری نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت را حرکتی ملی با مشارکت سازمان‌ها و ذی نفعان مختلف خواند و تاکید کرد: منابع مالی برگزاری این همایش از خارج دانشگاه فراهم شده است.

صحیح نیست در شرایط کنونی جامعه، ناامیدی را ترویج دهیم

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان این که با وجود تمامی مشکلات، حوزه سلامت به خوبی خودش را سرپا نگه داشته است، گفت: به طور کلی هزینه ارائه خدمات سلامت از تورم تبعیت نکرده است.

امید به زندگی در کشور 74 سال و در گیلان 76 سال است

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حال حاضر امید به زندگی در کشور 74 سال و در گیلان 76 سال است.

هوش مصنوعی، نابرابری اجتماعی را مشخص می‌کند!

پژوهشگران انگلیسی قصد دارند نابرابری‌های اجتماعی و اقتصادی را با آموزش هوش مصنوعی مشخص کنند.

هفتمین مجمع جهانی سلامت در جزیره کیش

هفتمین مجمع جهانی سلامت، بامعرفی ظرفیت‌های نظام سلامت کشورمان به جهانیان نهم و دهم اردیبهشت در جزیره کیش برگزار می‌شود

نیمه شعبان نماد امید به ختم شدن پرونده استکبار

رئیس قوه قضائیه در حرم مطهر رضوی: نیمه شعبان نماد امید به آینده توحیدی، امید به رقم زدن عدالت در زندگی انسان معاصر و امید به ختم شدن پرونده استکبار در عالم است

ارائه خدمات سلامت الکترونیک در مناطق سیل زده

مدیر عامل شرکت سلامت الکترونیک برکت گفت: دو کامیونت مجهز به تجهیزات و فناوری‌های سلامت از راه دور و سلامت الکترونیکی به همراه دارو به مناطق سیل زده استان لرستان اعزام شده است.

افزایش پدیده کودکان کار و خیابانی در پوسته شهرها

یزد - ایرنا - افزایش پدیده حضور کودکان کار و خیابانی در شهرها به عنوان 2 گروه جمعیتی که متاثر از توسعه زندگی شهری، افزایش فاصله طبقاتی و درآمد کم است، این روزها به عنوان یک ناهنجاری و آسیب سلامت جامعه انسانی را در معرض تهدید قرار داده است.

برای دریافت رایگان "خدمات پایه سلامت" و تشکیل "پرونده الکترونیک" چه باید کرد؟

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت همزمان با هفته سلامت، اقدامات انجام شده در جهت دسترسی مردم به مراقبت‌های اولیه بهداشتی و تحقق شعار "پوشش همگانی سلامت" را تشریح کرد.