شاه‌کلید توسعه گردشگری بومی ملایر چیست؟

بنابر آخرین تعریف ارائه شده توسط جامعه بین المللی اکوتوریسم، در سال ۲۰۱۵ بوم گردی یا اکوتوریسم، سفری است مسئولانه به جاذبه های طبیعی برای لذت بردن، ادراک و قدر طبیعت را دانستن و همراهی کردن با ویژگی های فرهنگی متعلق به گذشته و حال حاضر به طوریکه حافظ زیستمطالب مرتبط

شاه‌کلید توسعه گردشگری بومی ملایر چیست؟

بنابر آخرین تعریف ارائه شده توسط جامعه بین المللی اکوتوریسم، در سال ۲۰۱۵ بوم گردی یا اکوتوریسم، سفری است مسئولانه به جاذبه های طبیعی برای لذت بردن، ادراک و قدر طبیعت را دانستن و همراهی کردن با ویژگی های فرهنگی متعلق به گذشته و حال حاضر به طوریکه حافظ زیست

پذیرایی به سبک غیر بومی بر سفره گردشگری مازندران

ساری- ایرنا-مازندران به عنوان استانی دارای تاریخی کهن در طبخ غذاهای بومی که ریشه در هماهنگی با طبیعت بی نظیرش دارد، از قدیمی ترین و اصلی ترین مقاصد گردشگری کشور است اما همواره با غذای غیر بومی از گردشگران خود پذیرایی کرده است.

پذیرایی به سبک غیر بومی

ساری- ایرنا-مازندران به عنوان استانی دارای تاریخی کهن در طبخ غذاهای بومی که ریشه در هماهنگی با طبیعت اش دارد، از قدیمی ترین و اصلی ترین مقاصد گردشگری کشور است اما همواره با غذای غیر بومی از گردشگران خود پذیرایی کرده است.

ژائوئن: اتحاد ملت ها با احیای بازی های بومی محلی شدنی است

تهران - ایرنا - رئیس انجمن جهانی ورزش و بازی های بومی با اشاره به اهمیت احیا و توسعه این بازی ها گفت: با توجه به ترویج فرد گرایی و حاکمیت نظام سرمایه داری، احیای بازی های بومی محلی موجب اتحاد ملت ها و زنده شدن فرهنگ ها می شود.

تدوین اسناندارد ملی برای محصولات بومی همدان/ گردشگری استان استاندارد می شود

همدان - ایرنا - مدیرکل استاندارد همدان با بیان اینکه محصولات بومی همدان قابلیت صادرات و حضور در بازارهای جهانی را دارد گفت: برای آسان سازی این فرایند، استانداردهای ملی برای تولیدات بومی استان تدوین می شود.

«پنجشنبه های گردشگری بدون خودرو» در پایتخت کلید خورد

تهران-ایرنا- در ادامه پویش سه شنبه های بدون خودرو، برنامه «پنجشنبه های گردشگری بدون خودرو» نیز از امروز (29 فروردین) با هدف معرفی جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری پایتخت شروع به کار کرد.

«پنجشنبه های گردشگری بدون خودرو» در پایتخت کلید خورد

تهران-ایرنا- در ادامه پویش سه شنبه های بدون خودرو، برنامه «پنجشنبه های گردشگری بدون خودرو» نیز از امروز (29 فروردین) با هدف معرفی جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری پایتخت شروع به کار کرد.

زیرساخت‌های گردشگری استان سمنان توسعه می‌یابد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان از برنامه‌ریزی برای توسعه زیرساخت‌های بخش گردشگری در این استان خبر داد.

معاون فرماندار: خودروی زائران عراقی در ملایر واژگون شد

همدان- ایرنا- معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه ملایر گفت: یک دستگاه خودروی وَن حامل زائران عراقی عصر امروز /پنجشنبه/ به علت بارندگی در محور ملایر به اراک در محدوده شهر زنگنه واژگون شد.

معاون فرماندار: خودروی زائران عراقی در ملایر واژگون شد

همدان - ایرنا - معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه ملایر گفت: یک دستگاه خودروی وَن حامل زائران عراقی عصر امروز /پنجشنبه/ به علت بارندگی در محور ملایر به اراک در محدوده شهر زنگنه واژگون شد.

ثبت جهانی انگور ملایر درگاهی برای ارزآوری است

همدان- ایرنا- نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ثبت نظام تولید انگور دره جوزان ملایر در سازمان خواروبار و کشاورزی ملل متحد(فائو) گفت: ثبت جهانی انگور درگاهی برای تجاری سازی در حوزه باغداری و افزایش ارزآوری است.

اختصاص ۲۰۰۰ میلیارد تومان بسته حمایتی از طرح‌های گردشگری در کشور

‌عضو هیئت عامل صندوق توسعه ملی گفت: زیرساخت‌های توسعه کشور از حوزه گردشگری آغاز می‌شود و صندوق در این زمینه می‌تواند حمایت‌های جدی انجام دهد.

کارگاه تولیدی پوشاک ورزشی در ملایر بهره برداری شد

همدان- ایرنا- کارگاه تولیدی البسه ورزشی به همت سازمان مردم نهاد «طرح ماندگار» و با حضور مدیرکل ورزش و جوانان همدان، رییس اداره ورزش و جوانان ملایر و جمعی از مسئولان اجرایی در ملایر افتتاح شد.

موانع توسعه روابط اقتصادی ایران و عراق چیست؟

شرکت «کیان کرد» ملایر به چرخه تولید بازمی گردد

همدان- ایرنا- نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت «کیان کرد» این شهرستان که چندین ماه به دلیل مشکلات حقوقی تعطیل شده است، با پیگیری های مستمر نمایندگان ملایر و مساعدت معاون اول رییس جمهوری، بزودی به چرخه تولید بازمی گردد.

ارسال کمک‌های مردم ملایر به سیل زدگان

چهارمین محموله کمک‌های مردمی ملایر به مناطق سیل زده ارسال شد.

همدان| بیش از 11 میلیارد خسارت به حوزه راه‌‌ها و جاده‌های ملایر وارد شد

رئیس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ملایر با اشاره به اینکه در بارش‌های فروردین ‌ماه امسال بیش از 10 پل و ابنیه در روستاها تخریب و در 8 روستا نیز تخریب جاده‌ها را داشتیم ‌گفت: بیش از 11 میلیارد تومان به حوزه ‌راه و جاده‌ای ملایر خسارت وارد شده است.

گردشگری از مولفه های مهم توسعه هرمزگان است

بندرعباس- ایرنا- مجری طرح مطالعاتی سند آمایش هرمزگان گفت: گردشگری از مولفه های مهم در سند آمایش این استان برای توسعه تا افق 1415 محسوب می شود.

آزادی‌خواه: می‌شد از فروریختن یخچال خشتی میرفتاح ملایر جلوگیری کرد

نماینده مردم ملایر در مجلس گفت: در مجموع هفت نفر از هم‌استانی‌ها و همشهری‌هایمان را در سیلاب نوروزی از دست دادیم که پنج تن از فوتی‌ها از همشهری‌های ملایری بودند.

گردشگری درمانی، راهی برای توسعه آذربایجان غربی-عبدالله رحمانی

مهاباد - ایرنا - گردشگری (توریسم) درمانی یکی از ظرفیت های مهم آذربایجان غربی به شمار می رود که تاکنون به طور جدی و مدون از این صنعت نوپا برای توسعه این استان استفاده نشده است.