آمادگی ۸۵ درصدی نیروگاه‌های برق ایران

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی گفت: در حال حاضر نیروگاه‌های کشور بیش از ۸۵ درصد آمادگی دارند و کار تعمیر و نگهداری نیروگاه‌ها تقریباً رو به اتمام است.مطالب مرتبط

حسن نژاد: دولت در رود ارس نیروگاه بسازد

نماینده مردم مرند و جلفا با اشاره به توافق نامه سه‌جانبه ایران، ارمنستان و آذربایجان در خصوص ایجاد نیروگاه بر روی رود ارس بیان کرد: کشورهای مقابل در حال ساخت نیروگاه هستند ولی کشور ما اقدامی نمی‌کند.

مصرف گاز نیروگاه‌ها در سال ۹۷ بدون تغییر ماند/افزایش ۹.۳ درصدی مصرف در صنایع عمده

نیروگاه رامین اهواز تامین کننده برق پایدار استان خوزستان

مدیرعامل نیروگاه رامین گفت: این نیروگاه با تولید 10 میلیون و 318 هزار و 452 مگاوات ساعت انرژی برق در سال 97 توانست نقش مهمی در تامین برق مورد نیاز استان خوزستان و پایدارس شبکه سراسری برق کشور ایفا کند.]]>

تحویل گاز به نیروگاه شهید رجایی قزوین رکورد زد

قزوین- مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین با اعلام تحویل بیش از دومیلیارد و ۶۰۰ میلیون مترمکعب گاز به نیروگاه شهید رجایی از ثبت بالاترین مقدار گاز تحویلی به این نیروگاه در سال گذشته خبر داد.

آغاز پاکسازی سوخت از واحد سوم نیروگاه فوکوشیما

پاکسازی سوخت از واحد سوم نیروگاه فوکوشیما دایچی در حالی آغاز شده است که چندین سال زمان برد تا شرکت اپراتور این نیروگاه بتواند برداشتن مجموعه‌های سوختی از راکتور شماره سه را عملیاتی کند.

نزول صنعت خودرو ایران به رتبه 18 جهان با افت 40 درصدی تولید + جدول

سازمان بین المللی سازندگان وسایل نقلیه موتوری اعلام کرد تولید خودرو ایران در سال میلادی گذشته با افت 40 درصدی به حدود یک میلیون دستگاه رسید و ایران هجدهمین خودروساز جهان در این سال شد.

آمادگی کامل برای کمک به ایران در سیل را داریم

اهواز – ایرنا – رییس سازمان بسیج مردمی عراق(الحشد الشعبی) گفت: آمادگی کامل داریم در بسیاری از حوزه های مختلف در مشکلات پیش آمده ناشی از سیلاب به ایران کمک کنیم.

آغاز عملیات خارج کردن سوخت هسته ای از نیروگاه فوکوشیما

اپراتور نیروگاه هسته‌ ای آسیب‌ دیده فوکوشیما ژاپن عملیات خارج کردن سوخت هسته ای از داخل ساختمان یکی از رئاکتورهای این نیروگاه را آغاز کرد.

آمادگی دختران جوان فوتبال ایران برای آسیا

کارهای لازم برای آمادگی این تیم انجام شده است و آماده حضور در مسابقات انتخابی آسیایی هستیم

رییس الحشد الشعبی:آمادگی برای کمک به سیلزدگان ایران داریم

اهواز -ایرنا -رییس سازمان بسیج مردمی عراق(الحشد الشعبی) گفت: آمادگی کامل داریم در بسیاری از حوزه های مختلف در مشکلات پیش آمده ناشی از سیلاب به ایران کمک کنیم.

نشانه‌های قدرت و آمادگی ارتش در زمین و آسمان

ارتش مقتدر جمهوری اسلامی ایران در دوران دفاع‌مقدس و جنگ تحمیلی ۴۸ هزار شهید را تقدیم دفاع از امنیت و حیثت ملت ایران کرده است. به مناسبت ۲۹ فروردین که در تقویم «روز ارتش» نام گرفته است به گوشه‌ای از نشانه‌های آمادگی یگان‌های ارتش اشاره خواهد شد.

بارندگی ها تولید برق نیروگاه های آبی را 5هزار مگاوات افزایش داد

تهران- ایرنا- معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: تولید نیروگاه های آبی کشور با توجه به بارش های اخیر حدود چهار تا پنج هزار مگاوات نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

2 نیروگاه وفرقان و آسیابک در ساوه احداث می‌شود

رئیس امور بهره‌برداری از سد الغدیر ساوه گفت: با توجه به حجم آبی موجود احداث دو نیروگاه وفرقان و آسیابک با توانایی تولید 15مگاوایت برق را در دستور کار داریم.

خراسان رضوی|خروج نیروگاه سبزوار از بلاتکلیفی؛ زمینه اشتغال 400 نفر فراهم می‌شود

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: با راه‌اندازی نیروگاه سربداران سبزوار زمینه اشتغال برای 400 تا 500 نفر فراهم می‌شود.

آغاز جمع‌آوری میله‌های سوخت هسته‌ای از نیروگاه فوکوشیما

کارگران کار خود را برای جمع‌آوری میله‌های هسته‌ای در استخر خنک‌کننده در نزدیکی یکی از سه راکتور اصلی آسیب دیده نیروگاه شماره یک فوکوشیما آغاز کرده‌اند.

آمادگی بخش خصوصی ایران برای توسعه روابط تجاری با پاکستان

رئیس اتاق بازرگانی تهران در جلسه با تجار و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی دو کشور ایران و پاکستان از آمادگی اتاق تهران برای ارتقاء تعاملات تجاری میان بازرگانان دو کشور خبر داد.

نیروگاه‌های خورشیدی شناور در سطح آب سدها ایجاد شود

تهران- ایرنا- دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پیشنهاد کرد با توجه به بارشهای اخیر و افزایش سطح آب در سدها، نیروگاه‌های خورشیدی شناور در سطح آب سدها ایجاد شود.

ساخت بزرگترین طرح نیروگاه خورشیدی کشور در فارس

ساخت بزرگترین طرح نیروگاه خورشیدی کشور امروز با حضور وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در فارس آغاز شد .

آموزش آمادگی دفاعی به پسران شاهرودی

مرحله نهایی درس آمادگی دفاعی دانش آموزان متوسطه شاهرود در قالب اردوی عملی درس آمادگی دفاعی برگزار شد.

بهره‌برداری از نیروگاه برق‌آبی سد شهیدرجایی پیش از موعد مقرر

مدیر بهره‌برداری از سد شهید رجایی گفت: با کنترل و ذخیره‌سازی سیلاب در سد شهیدرجایی نیروگاه برق‌آبی آن زودتر از موعد مقرر وارد مدار بهره‌برداری شد.