متخلف قطع درختان بلوط زریوار مریوان شناسایی شد

سنندج - ایرنا - رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان گفت: عامل قطع درختان بلوط اطراف آرامگاه درویش دریاچه زریوار شناسایی شد.مطالب مرتبط

متخلف قطع درختان بلوط زریوار مریوان شناسایی شد

سنندج - ایرنا - رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان گفت: عامل قطع درختان بلوط اطراف آرامگاه درویش دریاچه زریوار شناسایی شد.

حواصیل های شب در تالاب زریوار مریوان

سنندج - ایرنا - کارشناس پایش اداره حفاظت محیط زیست مریوان گفت که برای نخستین بار 500 قطعه پرنده حواصیل شب در تالاب زریوار مشاهده و ثبت شد.

دُرنای طناز در تالاب زریوار مریوان فرود آمد

سنندج - ایرنا - تیم پرنده نگری انجمن سبز چیا موفق به مشاهده و شناسایی یک قطعه دُرنای طناز که از گونه های حمایت شده و کمیاب به شمار می رود، در تالاب زریوار شدند.

500 قطعه حواصیل شب در تالاب زریوار مشاهده شد

سنندج - ایرنا - کارشناس پایش اداره حفاظت محیط زیست مریوان گفت: برای نخستین بار 500 قطعه پرنده حواصیل شب در تالاب زریوار مریوان مشاهده و ثبت شد.

سه متخلف عرصه منابع طبیعی مریوان به مراجع قضایی معرفی شدند

سنندج - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان گفت: سه متخلف عرصه های منابع طبیعی در روستای لیو بخش مرکزی این شهرستان به مراجع قضایی معرفی شدند.

انتشار تصاویر شکار درفضای مجازی شکارچیان متخلف را گرفتار کرد

زاهدان- ایرنا- رئیس اداره حفاظت محیط زیست کنارک در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: 2 نفر شکارچی متخلف به جرم شکارغیر مجاز و انتشار تصاویر 2 راس کل وحشی شکار شده در فضای مجازی این شهرستان شناسایی و محکوم شدند.

203 متخلف زیست محیطی در ایلام تحویل مراجع قضایی شدند

ایلام - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت محیط زیست ایلام گفت: سال گذشته 203 نفر متخلف با 174 مورد تخلف در زمینه محیط زیست شناسایی و به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

عصر تبریز: نگرانی‌‌ها از قطع و حمل درختان ارسباران

تبریز - ایرنا - پایگاه خبری عصر تبریز در گزارشی با عنوان « نگرانی‌‌ها از قطع و حمل درختان ارسباران/ مسوولان توضیح می‌‌دهند» به موضوع قطع درختان ارسباران و پاسخ مسئولان ذیربط به شبهات مختلف در این خصوص پرداخته است.

4 اصله درخت بلوط قاچاق در مانه و سملقان کشف شد

بجنورد- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی مانه و سملقان گفت: چهار اصله درخت بلوط قطع شده که ارزش هر اصله آن چندین میلیارد ریال است، در مانه و سملقان کشف و ضبط شد.

تخریب درختان در سه‌راه عظیمیه و سبز شدن واحدهای تجاری

کرج - رئیس شورای اسلامی شهر کرج ضمن انتقاد از تخریب درختان در سه‌راه عظیمیه از شهردار خواست این مهم را پیگیری کند.

درختان اردبیل با خطر سرمایش بهاری مواجه اند

اردبیل - ایرنا - هوای پهنه وسیعی از استان اردبیل درحالی از عصر پنجشنبه به سردی گراییده که بسیاری از درختان این مناطق به خاطر افزایش نسبی دما طی چند روز گذشته به شکوفه نشسته اند.

650 مترمربع اراضی تخریب شده در مریوان از متخلفان پس گرفته شد

سنندج - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان گفت: 650 مترمربع از اراضی ملی روستای سورکول این شهرستان که توسط متخلفان تخریب و تصرف شده بود، با حکم قضایی از آنها بازپس گیری شد.

كشف محموله قاچاق چوب بلوط درشهرستان لردگان

محموله قاچاق چوب بلوط در شهرستان لردگان کشف و ضبط شد.

دستگیری یک متخلف شکار و صید در منطقه حفاظت شده دالانکوه

یک متخلف شکار و صید در زیستگاه‌های شهرستان تیران و کرون دستگیر شد.

زخم تبر بر تن درختان ارسباران

با توجه به افزایش قابل توجه قیمت چوب باغداران منطقه ارسباران اقدام به قطع کردن درختان کرده اند که این اقدام با انتقادات شدید افکار عمومی روبرو شده است.

بیش از 2 میلیون تُن کالا از گمرک باشماق مریوان ترانزیت شد

سنندج - ایرنا - مدیرکل گمرکات کردستان گفت: 2 میلیون و 26 هزار و 517 تُن کالا در سال گذشته از گمرک باشماق مریوان تنها مرز ترانزیتی استان، ترانزیت شد.

شناسایی ۲۴ نفر متخلف فضای مجازی مربوط به سیلاب خوزستان

رئیس پلیس فتای خوزستان گفت: ۲۴ نفر از کاربران فضای مجازی که با پخش اخبار منحرف و شایعات مربوط به سیل موجب تشویش اذهان عمومی شده بودند به مراجع قضایی معرفی شدند.]]>

آخرین وضعیت درختان جنگل‌های ارسباران/ ماجرای چوب‌های حمل شده توسط کامیون‌ها چیست؟

در پی انتقادهای مردم در فضای مجازی از قطع و حمل درختان مناطق مختلف آذربایجان‌شرقی و به ویژه جنگل‌های ارسباران، اهالی رسانه به دعوت سازمان جهاد کشاورزی استان از این مناطق بازدید کردند.

قطع درختان؛ دست درازی به طبیعت یا اصلاح باغات

تبریز- ایرنا - قطع درختان ادامه دارد و همچنان شاهد عبور کامیون های حمل چوب در جاده های آذربایجان شرقی هستیم؛ موضوعی که واکنش عمومی و برخی مسوولان را به همراه داشته است اما کارشناسان مسوول، این فرایند را طبیعی و در راستای اصلاح باغات عنوان می کنند.

قطع درختان؛ دست درازی به طبیعت یا اصلاح باغات

تبریز- ایرنا - قطع درختان ادامه دارد و همچنان شاهد عبور کامیون های حمل چوب در جاده های آذربایجان شرقی هستیم؛ موضوعی که واکنش عمومی و برخی مسوولان را به همراه داشته است، اما کارشناسان مسوول، این فرایند را طبیعی و در راستای اصلاح باغات عنوان می کنند.