26هزارتن خرما امسال از نخلستان های حاجی آباد تولید می شود

بندرعباس- ایرنا- مدیرجهاد کشاورزی حاجی آباد پیش بینی کرد: در سال جاری افزون بر 26هزارتن محصول خرما از سطح نخلستان های این شهرستان تولید شود.
کلمات کلیدی: [ اقتصادی] [ کشاورزی]


مطالب مرتبط

26هزارتن خرما امسال از نخلستان های حاجی آباد تولید می شود

بندرعباس- ایرنا- مدیرجهاد کشاورزی حاجی آباد پیش بینی کرد: در سال جاری افزون بر 26هزارتن محصول خرما از سطح نخلستان های این شهرستان تولید شود.

رعایت اصول گرده‌افشانی نخل‌ها در تولید و کیفیت خرما موثر است

شیراز-ایرنا- رئیس پردیس تحقیقات کشاورزی شهرستان جهرم گفت: گرده‌ افشانی از مهم‌ترین و حساس‌ترین عملیات زراعی در نخلستان هاست از این رو رعایت اصول و دقت در انجام این کار ضروری است زیرا این امر نقش بسیار مهمی در افزایش تولید و کیفیت محصول خرما دارد.

بارندگی در شهر حاجی آباد موجب روان آب شد

بیرجند - ایرنا - فرماندار زیرکوه گفت: بارش باران در برخی نقاط شهر حاجی آباد مرکز این شهرستان منجر به آبگرفتگی معابر شد.

رواناب در حاجی آباد

بارشهای شدید عصر امروز سبب وقوع رواناب، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها در حاجی آباد شد.

مالچ طبیعی ازبازیافت چوب درخت خرما تولید می شود

بندرعباس-ایرنا- کارشناس اداره کل منابع طبیعی هرمزگان گفت: با هدف جلوگیری از تبخیر،افزایش نگهداشت آب در خاک و حفاظت از گونه های جنگلی و منابع طبیعی، از بازیافت چوب و تنه درخت خرما مالچ طبیعی تولید می شود.

مددجویان حاجی آباد 56 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند

بندرعباس- ایرنا- رییس کمیته امداد حاجی ‌آباد گفت: 56 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به 235 مددجوی زیرپوشش این نهاد در این شهرستان در سال 97 پرداخت شد.

سرند دیهوک و حاجی آباد رکورددار بیشترین بارش خراسان جنوبی

سرند دیهوک و حاجی آباد با بارش 30 میلیمتری باران از صبح امروز تاکنون از بیشترین حجم بارشها در استان بهره مند شدند.

گرده افشانی نخلستان‌های نهبندان

کشاورزان نهبندانی این روز‌ها مشغول گرده افشانی نخلستان‌های خود هستند.

تولید ثروت از سرمایه ای که قرنها به آتش کشیده می شد

قرنها است که درمناطق خرما خیز ازجمله کرمان، تنه های قطع شده درختان نخل، در طبیعت رها و یا آتش زده میشود اما اکنون یک کشاورز شهدادی، از آنها ثروت تولید می کند .

خاوران جلوه زیبای طبیعت/ همزیستی نخلستان ودرختان مرکبات را ببینید

شهرستان خاوران در جنوب فارس با آب‌وهوای منحصربه‌فرد خود جلوه‌های زیبایی از طبیعت را خلق کرده که در آن هم نخلستان‌های انبوه قرارگرفته و هم درختان مرکبات به ثمر می‌نشیند.

گرده افشانی نخلستان های خنج آغاز شد

شیراز-ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خنج گفت: عملیات گرده افشانی (تلقیح مصنوعی) در سطح 2 هزار و 500هکتار از نخلستان های این شهرستان آغاز شد.

حاجی دلیگانی: رونق تولید در گرو شجاعت و رشادت مدیران است

نماینده مردم شاهین شهر و میمه در مجلس گفت: نقدینگی مردم و بانک‌ها باید به سوی تولید جهت‌گیری کند و میسر شدن این مهم در گرو مشوق‌های لازمی است که در بسترهای خاص از طرف دولت فراهم شود.

سمپاشی بیش از 20 هزار هکتار اراضی هرمزگان علیه هجوم ملخ‌ها/ ورود ملخ‌ها از حاجی‌آباد به بندرعباس واقعیت ندارد

امسال تولید ۱.۲ میلیون خودرو را در برنامه داریم/خودروسازهای بزرگ واگذار می‌شوند

وزیر صنعت، معدن و تجارت از افزایش سه برابری تولید خودرو در کشور در اواخر سال گذشته خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید شود.

تخلیه 5 روستای استان در پی بارندگی‌های استان از شب گذشته

در پی افزایش بارش‌ها تمامی مسیل‌های شمال استان کرمان سیلابی شده‌اند،2 روستا در زرند تخلیه شد، 2 رودخانه در راور طغیان کردند، مسیرهای «ارزوئیه - چیل‌آباد» و «ارزوئیه - حاجی‌آباد» مسدود شد، 3 روستای فاریاب و 2 روستای ارزوئیه تخلیه شدند، موزه جیرفت تا اطلاع

امسال تعداد بیشتری هواپیمای کوثر تولید می‌کنیم

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: امسال که به نام «رونق تولید» نامگذاری شده است، تعداد هواپیمای بیشتری از نوع کوثر را تولید خواهیم کرد و امیدواریم در رژه سال آینده تعداد بیشتری از این جنگنده شرکت کنند.

بازگشایی بیشتر محورهای سیل زده استان کرمان

با فروکش کردن آب،محورهای کرمان -راور،ارزوئیه -حاجی آباد ،ارزوئیه-چیل آباد،زرند-راور-رفسنجان-انار،کرمان -زرند و شهربابک- هرات بازگشایی شد.

رنج تولید در مسیر رونق تولید

شیرز - ایرنا- روزنامه سبحان چاپ شیراز در شماره 4846 روز پنجشنبه در نوشتاری با عنوان رنج تولید در مسیر رونق تولید موضوع شعار امسال را دستمایه یک تحلیل اقتصادی قرار داده است.

شب شعر «سیل مهربانی» در نخلستان اوج

بازگشایی محور «زرند - سیریز» و انسداد مسیر «راور - مشهد»/دریچه تمامی سدها بسته شد

در پی افزایش بارش‌ها تمامی مسیل‌های شمال استان کرمان سیلابی شده‌اند، 2 رودخانه در راور طغیان کردند، مسیرهای «ارزوئیه - چیل‌آباد» و «ارزوئیه - حاجی‌آباد» مسدود شد، 3 روستای فاریاب و 2 روستای ارزوئیه تخلیه شدند، مدارس شبانه‌روزی جنوب استان کرمان برای اسکان