افت 30 نمره‌ای دانش‌آموزان ایران در مهارت علوم و‌خواندن

عضو پژوهشگاه مطالعات آموزش و‌پرورش با اشاره به افت 30 نمره‌ای دانش‌آموزان ایران در مهارت علوم و خواندن گفت:یکی از کشورهایی هستیم که کمترین زمان آموزش در‌دوره ابتدایی را داریم.مطالب مرتبط

ایران مهارت طرحی برای اشتغال؛ چهارمحال و بختیاری

طرح ایران مهارت، با هدف حرفه آموزی و ایجاد شغل در آینده برای دانش آموزان در شهر کرد درحال اجرا است .

سرنوشت ایران مهارت بدون رفع اشکالات، مشابه طرح کاد خواهد بود

ساری- ایرنا- معاون استانداری مازندران با اساره به اهمیت بحث مهارت آموزی دانش آموزان گفت: اگر طرح 'ایران مهارت' همان 'طرح کاد' است با رفع اشکالات پیش برویم ، اگر اشکالاتش را ارزیابی و رفع کردیم ادامه دهیم در غیراینصورت فرایند شکست پذیر گذشته تکرار خواهد ش

جشن کسب مهارت روخوانی قرآن دانش آموزان آذربایجان شرقی

جشن کسب مهارت روخوانی و روان خوانی دانش آموزان پایه سوم ابتدایی آذربایجان شرقی برگزار شد.

وزیر علوم: دانشگاه ها موجب مهارت افزایی دانش آموختگان شوند

شیراز- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: موضوع حذف مراکز آموزش عالی هم اکنون در طرح ساماندهی مطرح نیست؛ در مقابل لزوم مأموریت گرا شدن واحدهای مختلف و مهارت افزایی دانش آموختگان دانشگاهی مورد تاکید است.

دانش آموزان مستعد از علوم انسانی استقبال نمی کنند

شیراز _ وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: امروز دانش آموزان مستعد از رشته های علوم انسانی و حتی علوم پایه و مهندسی استقبال نمی کنند که این یک بیماری جدی برای جامعه است.

کتاب مهارت‌آموزی دانش‌آموزان طیف اوتیسم تالیف شد

معاون برنامه‌ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور از تألیف کتاب مهارت‌آموزی ویژه دانش‌آموزان طیف اوتیسم برای اولین بار در سازمان آموزش و پرورش استثنایی خبر داد.

رقابت دانش آموزان مهابادی در جشنواره ریاضی علمی کاربردی

مهارت علمی و عملی دانش آموزان مهابادی درجشنواره ریاضی علمی کاربردی سنجیده شد.

وزیر علوم: عدم استقبال دانش‌آموزان از علوم انسانی، در آینده خسارت زاست

غربالگری روان دانش‌آموزان متوسطه اول/ شناسایی دانش‌آموزان در معرض خطر از سوی معلمان

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش برنامه‌های ویژه این معاونت برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در مدارس را تشریح کرد و از غربالگری دانش آموزان متوسطه اول خبر داد.

طرح «مکمل یاری» برای دانش آموزان همدانی اجرا شد

همدان- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: برنامه «مکمل یاری» با دریافت قرص ویتامین دی توسط دانش آموزان مقطع متوسطه این استان اجرا شد.

دانشگاه ها ماموریت گرا و موجب دانش افزایی دانش آموختگان شوند

شیراز- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: موضوع حذف مراکز آموزش عالی هم اکنون در طرح ساماندهی مطرح نیست؛ درمقابل لزوم مأموریت گرا شدن واحدهای مختلف و مهارت افزایی دانش آموختگان دانشگاهی مورد تأکید است.

آموزش الکترونیک به دانش آموزان مناطق سیلزده لرستان ارائه می شود

خرم آباد - ایرنا - رئیس اداره مشارکتهای مردمی آموزش و پرورش لرستان گفت: به منظور جبران عقب ماندگی آموزشی دانش آموزان مناطق سیل‌زده این استان همه این دانش آموزان زیر پوشش آموزش الکترونیکی قرار می گیرند.

37 هزار دانش آموزسوم ابتدایی هرمزگان قرآن خوانی یاد گرفتند

بندرعباس-ایرنا- معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان گفت: 37 هزار دانش آموز پایه سوم ابتدایی این استان مهارت خواندن قرآن را فراگرفتند.

انجام ۱.۲ میلیون مورد وارنیش فلورایدتراپی برای دانش آموزان همدان

همدان - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا از انجام یک میلیون و ۲۰۰ هزار خدمت وارنیش فلوراید تراپی برای دانش‌آموزان استان همدان در ۸ مرحله از سال ۹۴ تاکنون خبر داد.

افزایش اضطراب و خودآسیبی در بین دانش‌آموزان انگلیسی

بیش از ۸۰ درصد از معلمان انگلیسی اعلام کرده‌اند که به دنبال افزایش گزارش‌هایی مربوط به تشدید اضطراب، خود آسیبی و حتی موارد خودکشی میان دانش‌آموزان و با حمایت ناکافی مدارس، وضعیت سلامت روان دانش‌آموزان انگلیسی طی دو سال گذشته وخیم‌تر شده است.

داستان 5000 ساعت اضافه آموزش دانش‌آموزان در ایران چیست؟

دانش‌آموزان در ایران 13 هزار و 900 ساعت درس می‌گذرانند در حالی که این عدد در جهان کمتر از 9 هزار ساعت (یعنی حدود 5 هزار ساعت کمتر از ایران) است ....

تنبیه دانش آموزان از خط قرمز گذشته است

تهران- ایرنا- یک روز از همدان خبر می‌رسد که معلم از دانش‌آموزان می‌خواهد تا در کتک زدن همکلاسی شان امیررضا مشارکت کنند و روز دیگر خبر می‌آید دانش‌آموزی که فقط 10 دقیقه با تأخیر به کلاس رفته مورد خشم معلمش قرار گرفته و با شیلنگ به جان او می‌افتد.

کمک دانش آموزان مازندرانی به سیلزدگان+فیلم

دانش آموزان 4 هزار مدرسه مازندران جشن گلریزان برای سیل زدگان برگزار کردند.

دانش‌آموزان ۱۲ سال فقط رونویسی می‌کنند

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار کرد: دانش آموزان ما در آموزش ۱۲ ساله تنها رونویسی می‌کنند و این موضوع سبب شده دانش آموزان فارغ التحصیل در نوشتن متن، خود را دچار مشکل ببینند و در نوشتن فقط قابلیت رونویسی داشته باشند.

تدابیر آموزش و پرورش برای ادامه تحصیل دانش‌آموزان سیل‌زده

بطحایی وزیر آموزش و پرورش درباره ادامه تحصیل دانش‌آموزان سیل‌زده خوزستانی گفت: در محل اسکان سیل زده‌ها کانکس‌های مجهز قرارداده خواهد شد تا دانش‌آموزان به ادامه تحصیل بپردازند.