ثبت ۱۱ زلزله بزرگ‌تر از ۳ در ۸ استان کشور

از ۱۱ زلزله مهم هفته گذشته، ۳ زلزله ۳.۲ تا ۳.۹ در استان فارس به ثبت رسید ضمن آنکه شهرستان حضرت ابوالفضل استان سیستان و بلوچستان با دو زلزله بزرگ‌تر از ۳ لرزید.مطالب مرتبط

ثبت ۱۱ زلزله بزرگ‌تر از ۳ در ۸ استان کشور

از ۱۱ زلزله مهم هفته گذشته، ۳ زلزله ۳.۲ تا ۳.۹ در استان فارس به ثبت رسید ضمن آنکه شهرستان حضرت ابوالفضل استان سیستان و بلوچستان با دو زلزله بزرگ‌تر از ۳ لرزید.

کاشمر بر روی دومین گسل بزرگ کشور

فرماندار کاشمر با اشاره به واقع شدن شهرستان بر روی گسل زلزله دورنه، دومین گسل بزرگ کشور و حادثه خیز بودن این منطقه، عنوان کرد: بافت فرسوده روستاها از موضوعات نگران کننده‌ای است که باید بهسازی مسکن روستایی از محل اعتبارات و تسهیلات بنیاد مسکن به ویژه در بخ

پلی زاده شده از میان زلزله

‌پس از زلزله مهیب سال ۱۳۴۷ در خراسان بزرگ غار پارسیان در دامنه کوه روستای ثغور کاملا فرو ریخت و یک حجم هلالی پل مانند از بقایای سقف این غار باقی ماند که امروزه به اسم «پل خضری» شناخته می شود.

ساخت 28 هزار واحد مسکونی زلزله زدگان کرمانشاه پایان یافت

قصرشیرین- ایرنا- رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه، از اتمام ساخت 28 هزار واحد مسکونی زلزله زدگان که در جریان زلزله 7.3 ریشتری 21 آبان 96 تخریب شده بود، خبر داد.

دولت بدون حضور مردم قادر به حل کارهای بزرگ نیست

کرمانشاه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: دولت بدون حضور مردم قادر به حل کارهای بزرگ نظیر مدرسه سازی و مشکلات و بلایایی مانند سیل و زلزله نخواهد بود.

گسل های فعال دلیل زلزله های متعدد استان بوشهر است

بوشهر- ایرنا- مدیر گروه ژئوفیزیک دانشگاه خلیج فارس گفت: در این استان گسل‌‎هایی زنده و فعال به درازای 180 کیلومتر وجود دارد که باعث شده در این استان وقوع زلزله‌ های متعدد ثبت شود.

زلزله «اشترینان» لرستان را لرزاند

بروجرد- مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان از وقوع زلزله ۳.۱ ریشتری در «اشترینان» این استان خبر داد.

امکان وقوع زلزله‌های کوچک در اثر بارش‌های شدید

مدیر گروه زلزله‌شناسی پژوهشگاه بین‌المللی زلزله شناسی گفت: امکان وقوع زلزله‌های کوچک (با بزرگی کمتر از ۲.۵ ریشتر) در اثر بارش‌های شدید وجود دارد.

کانکس‌های مناطق زلزله‌زده کرمانشاه جمع می‌شود

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه از جمع‌آوری تدریجی کانکس‌های مناطق زلزله‌زده استان خبر داد و گفت: این کار در مرحله اول برای 2531 واحد تعمیری شهری که مطمئن هستیم کار تعمیر واحد آنها به پایان رسیده و منازلشان قابل سکونت است، انجام خواهد شد.

زلزله حدود چهار ونیم ریشتری در ایلام

زلزله ای به بزرگی چهار و چهار­ دهم ریشتر، ارکواز را در استان ایلام ­لرزاند.

مروری بر باید و نبایدهای مدیریت بحران در کشور

استاد پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله با بیان این‌که در سیلاب اخیر شاهد نمایش حضور ۲۴ ساعته مسئولان در مناطق سیل‌زده بوده‌ایم، به ارائه نکاتی در خصوص مدیریت بحران پرداخت.

کانکس‌های مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه جمع‌آوری می‌شود

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه گفت: کانکس تمام خسارت دیدگان از زلزله که خانه آنها بازسازی شده است جمع‌آوری می‌شود.

معاون سازمان نقشه‌برداری: بحران فرونشست در کشور جدی است

تهران- ایرنا- معاون فنی سازمان نقشه‌برداری با تأکید بر اینکه نباید تمام تمرکزمان را روی سیل و زلزله بگذاریم، فرونشست را بحران‌های جدی کشور برشمرد که خسارات آن بسیار فراتر از خسارت‌های مالی و جانی سیل و زلزله خواهد بود.

زلزله هجدک کرمان را لرزاند

تهران- ایرنا- زلزله ای به بزرگی 4.1 دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت 3 و 13 دقیقه و 47 ثانیه بامداد امروز (چهارشنبه) هجدک در استان کرمان را لرزاند.

پرونده بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه شهریور امسال بسته می‌شود

رییس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه از بسته شدن پرونده بازسازی مناطق زلزله زده استان تا پایان شهریور ماه امسال خبر داد.

سیل بزرگ ملخ ها از عربستان در راه ایران/ تهدید امنیت غذایی کشور

 مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان گفت: دسته‌های جدید بزرگ ملخ که از سمت شبه جزیره عربستان به سمت ایران پرواز کرده اند، بر اساس پیش بینی فائو از امروز وارد ایران می‌شوند که تهدیدی برای امنیت غذایی کشور به حساب می‌آیند.

زلزله ارکواز ملکشاهی هیچ گونه خسارتی نداشته است

مدیر کل بحران استان ایلام گفت: هیچ گونه خسارتی از زلزله بامداد امروز ارکواز ملکشاهی گزارش نشده است.

بیش از 11 هزار مسکن برای زلزله زدگان سرپل ذهاب ساخته شد

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار سرپل ذهاب از اتمام ساخت 11 هزار و 11 واحد مسکونی برای زلزله زدگان شهری و روستایی این شهرستان که در زلزله 7.3ریشتری سال 96 غرب کرمانشاه آسیب دیده بود، خبر داد.

ساخت و ساز درحاشیه رودخانه ها معضلی بزرگ برای کشور است

قم - ایرنا - آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: ساخت و ساز در حاشیه رودخانه ها یک معضل بزرگ در کشور است که باید هر چه سریعتر جلوی آن گرفته شود تا در آینده با مشکلات بیشتر روبرو نشد.

زلزله ۳.۲ ریشتری «مسجد حضرت ابوالفضل» سیستان و بلوچستان را لرزاند

زاهدان - مدیر کل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: زلزله‌ای به بزرگی ۳.۲ ریشتر حوالی «مسجد حضرت ابوالفضل» در استان سیستان و بلوچستان را لرزاند.