ایران وسازمان ملل برسر توسعه همکاری ماهواره ای رایزنی کردند

لندن – ایرنا – محمدجواد آذری جهرمی، وزیرارتباطات و فنآوری اطلاعات با «سیمونتا دی پیپو» مدیردفتر امور فضای ماورای جو ملل متحد (یونوسا) در وین دیدار و درباره تعمیق همکاریهای ماهواره ای با یکدیگر گفت وگو کرد.مطالب مرتبط

مجارستان و ایران بر توسعه همکاری های ورزشی تاکید کردند

بلگراد-ایرنا- در دیدار روسای فدراسیون های تنیس روی میز مجارستان و ایران در بوداپست، توسعه همکاری های ورزشی میان دو کشور مورد تاکید قرار گرفت.

ساخت ربات تعمیرکار ماهواره در فضا

بخش توسعه و تحقیقات وزارت دفاع آمریکا به تازگی اعلام کرده مهندسان و متخصصانی را به کار گرفته تا رباتی توسعه دهند که در فضا به تعمیر ماهواره‌ها بپردازد.

برگزاری نشست بین‌المللی «همکاری‌های ترکیه، پاکستان و ایران» در آنکارا

شرکت کنندگان در نشست بین‌المللی همکاری‌های ترکیه، پاکستان و ایران ضمن اشاره به پتانسیل بالای همکاری سه کشور بر توسعه این همکاری‌های در فضای کنونی منطقه‌ای و بین‌المللی تاکید کردند.

رایزنی ایران و آذربایجان برای توسعه تجارت دوجانبه

یک مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت، از رایزنی با مقامات ارشد جمهوری آذربایجان جهت تسهیل در توسعه تجارت بین دو طرف و برطرف شدن موانع گمرکی خبر داد.

عراق و روسیه سند مشترک توسعه همکاری امضا کردند

بغداد - ایرنا - عراق و روسیه در پی برگزاری نشست کمیسیون مشترک خود، با امضای یک سند مشترک، بر سر توسعه همکاری و روابط همه جانبه توافق کردند.

ایران و مقدونیه راه های همکاری های گردشگری را بررسی کردند

بلگراد-ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسکوپیه و رئیس اتاق گردشگری مقدونیه در نشستی توسعه همکاری های گردشگری بین دو کشور را مورد بررسی قرار دادند.

چین یک ماهواره جدید بیدو به فضا پرتاب کرد

پکن- ایرنا- چین روز یکشنبه یک ماهواره دیگر از مجموعه ماهواره های ناوبری بیدو را از طریق مرکز ماهواره شیچانگ در استان سیچوانگ واقع در جنوب غرب چین به فضا پرتاب کرد.

علاقه مندی فیلیپین برای توسعه همکاری های دفاعی با ایران

تهران- ایرنا- معاون وزیر دفاع فیلیپین امروز (پنجشنبه) گفت، به توسعه همکاری‌های دفاعی با ایران به عنوان یکی از دوستان غیر سنتی فیلیپین بسیارعلاقه ‌مند هستیم .

ایران برای توسعه روابط اقتصادی توافقات مهمی را به اجرامی گذارد

تهران – ایرنا – ایران توسعه روابط اقتصادی دوجانبه را به کانال ویژه پرداخت اروپا و ایران (اینستکس) محدود نکرده و در این زمینه رایزنی ‌ها و توافقات مهمی را با سایر کشورها به اجرا گذاشته است.

اجازه توقف توسعه همکاری‌ها را نمی‌دهیم

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران: اجازه نمی‌دهیم کشور‌های سلطه‌گر توسعه همکاری‌ها را متوقف کنند

دانشگاه امیرکبیر و ایمیدرو تفاهمنامه همکاری امضا کردند

تفاهم‌نامه همکاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و دانشگاه صنعتی امیرکبیر در راستای رفع نیازهای کشور به محصولات و فرآورده‌های معدنی به امضا رسید.

ایمیدرو و دانشگاه امیرکبیر تفاهمنامه همکاری امضا کردند

تهران- ایرنا- تفاهم نامه همکاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و دانشگاه صنعتی امیرکبیر در راستای رفع نیازهای کشور به محصولات و فراورده های معدنی به امضا رسید.

تشکیل کارگروه مشترک جهت توسعه روابط بندری و دریایی ایران و ویتنام

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ویتنامی‌ها از افزایش حجم تجارت با ایران و پیشنهادات مطرح شده در راستای همکاری‌های دریایی و بندری دو کشور استقبال کردند.

دانشگاه‌های ایران و ترکیه نقش پیشرو در توسعه روابط دوجانبه داشته باشند

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به وجود ظرفیت‌های فراوان همکاری بین ایران و ترکیه، گفت: دانشگاه‌های دو کشور می‌توانند پیشرو توسعه روابط و همکاری‌های دوجانبه در عرصه‌های مختلف باشند.

توسعه همکاری علمی دانشگاه‌های الزهرا (س) و خواجه نصیر

دانشگاه‌های الزهرا (س) و خواجه نصیر الدین طوسی در راستای افزایش همکاری‌های علمی مشترک تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند.

امضای یادداشت تفاهم‌نامه همکاری‌های نظامی بین ایران و عمان

نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان در پانزدهمین اجلاس همکاری‌های مشترک دو کشور، یادداشت تفاهم نامه همکاری‌های نظامی امضا کردند.

یونیدو در زمینه شتاب توسعه کسب و کار در کردستان جدی تر همکاری کند

سنندج - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان با بیان اینکه دولت آماده هر نوع همکاری برای ایجاد اشتغال در بخش های مختلف است، گفت: انتظار داریم یونیدو (سازمان توسعه صنعتی ملل متحد) جدی تر از گذشته برای شتاب توسعه کسب و کار در ای

همکاری عشق‌آباد و پاریس برای ساخت دومین ماهواره ترکمنی

سفیر ایران در عمان: در روزهای آینده مانور مشترک نظامی ایران و عمان برگزار می‌شود

۱۲۰ تن از فعالان تجاری و اقتصادی کشور در بخش‌های مختلف با سفیر ایران در عمان دیدار و رایزنی کردند.

وزیران بهداشت ایران و عراق بر گسترش همکاری ها تاکید کردند

بغداد – ایرنا – وزیران بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران و بهداشت و محیط زیست عراق بر گسترش همکاری ها در حوزه بهداشت و درمان میان دو کشور تاکید کردند.