ساخت 26 کیلومتر سیل بند برای مهار سیلاب کرخه و دز آغاز شد

اهواز - ایرنا - مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان با تاکید بر مدیریت و کنترل سیلاب دشت‌ها به ویژه در اهواز، گفت: سیل بند سرتاسری شمال غرب اهواز به طول 26 کیلومتر برای جلوگیری از سیلاب کرخه و دز در حال ساخت است.مطالب مرتبط

میزگرد سیلاب - 3 | اجحاف منتقدان به صنعت سدسازی/ جنگل آمازون هم جلوی سیل کرخه را نمی‌گرفت + فیلم

اگر جنگل آمازون را به عنوان بهترین فرآیند آبخیزداری جهان در حوضه کرخه قرار دهید، نمی‌توانست سیلابی با دبی 8000 تا 8800 مترمکعب بر ثانیه را مهار کند، بلکه آبخیزداری تنها می تواند قدرت سیلاب‌های بزرگ را تقلیل دهد.

سیلابی دیگر در سد دز مهار شد

اهواز - ایرنا - مدیر دفتر منابع آب سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به مهار یک سیلاب دیگر در سد دز گفت: با تمهیدات و پیش بینی مهار سیلاب در رودخانه دز، تمام حجم ورودی سیل 30 فروردین در مخزن سد تسکین و از افزایش میزان خروجی جلوگیری شد.

آغاز ساخت طرح کنترل سیلاب در جهرم

ساخت طرح کنترل سیلاب و تغذیه مصنوعی روستای گلدامچه جهرم آغاز شد.

ساخت دایک حفاظتی برای کنترل سیلاب تالاب شادگان

6 کیلومتر دایک حفاطتی برای کنترل سیلاب تالاب شادگان ساخته شد.

18 سیلاب مهیب توسط سد دز مهار شد

اندیمشک - ایرنا - مدیرعامل سد و نیروگاه دز گفت: 18 سیلاب بسیار بزرگ و خطرناک در هفته های گذشته توسط این سد مهار شد.

نجات ۷۰ روستای هویز با ساخت چهار کیلومتر خاکریز مستحکم

یزدـ‌ معاون مهندسی سپاه الغدیر یزد با اشاره به اقدامات این واحد در منطقه سیل‌زده هویزه گفت: هویزه و ۷۰ روستای تابعه آن با ساخت بیش از چهار کیلومتر خاکریز در برابر سیل بیمه شدند.

اردکانیان: در حوزه آبریز کرخه و کارون بزرگ جمعا ۱۵۰۰۰ کیلومتر مربع برف داریم

وزیر نیرو گفت: در حوزه آبریز کرخه و کارون بزرگ جمعا ۱۵۰۰۰ کیلومتر مربع برف داریم و این نعمت بزرگی است.

ساخت ۴۰ کیلومتر سیل بند در بخش اسماعیلیه اهواز

بخشدار اسماعیلیه اهواز گفت : ۴۰ کیلومتر سیل بند در این بخش برای مقابله با سیل ساخته شد.

ارسال ۸۰ هزار گونی از البرز به خوزستان برای مهار سیلاب

کرج - رئیس اتاق اصناف مرکز استان البرز از ارسال ۸۰ هزار گونی به استان خوزستان برای مهار سیلاب خبر داد و گفت: این مهم با مشارکت نانوایی‌های البرزی انجام شد.

آغاز مطالعات برای ساخت کشتی فضایی/ «کیهان» نوع دیگر بالن ارتباطی

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران از آغاز مطالعات برای ساخت «کشتی فضایی» به عنوان ورژن بعدی پروژه بالن ارتباطی خبر داد و گفت: ساخت این محصول با نام «کیهان» در ۶ ماهه دوم امسال آغاز می شود.

۱۸ سیلاب در خوزستان مهار شد

اندیمشک - مدیر عامل سد و نیروگاه دز اندیمشک با اشاره به میانگین آورد ۳۵ تا ۴۰ میلیارد مترمکعبی در سال به سدهای خوزستان گفت: ۱۸ سیلاب در خوزستان مهار شد.

عملیات مهار سیلاب جاری به سمت خرمشهر با شتاب ادامه دارد

آبادان - ایرنا - سرپرست فرمانداری خرمشهر گفت: عملیات مهار جریان سیلاب که به سمت خرمشهر در حرکت است با همکاری نیروهای ستاد بحران با شتاب در حال انجام است.

عملیات مهار سیلاب جاری به سمت خرمشهر با شتاب ادامه دارد

آبادان - ایرنا - سرپرست فرمانداری خرمشهر گفت: عملیات مهار جریان سیلاب که به سمت خرمشهر در حرکت است با همکاری نیروهای ستاد بحران با شتاب در حال انجام است.

101 کیلومتر راه در کردستان احداث شد

سنندج - ایرنا - مدیر ساخت و توسعه راه های راه و شهرسازی کردستان گفت: طی سال گذشته در این استان 101 کیلومتر راه روستایی و بین شهری جدید احداث شد.

هفت کیلومتر سیل بند برای ایمنی جاده آبادان - ماهشهر احداث شد

آبادان - ایرنا - شهردار آبادان گفت: برای جلوگیری از نفوذ سیلاب به شریان ارتباطی آبادان - ماهشهر هفت کیلومتر سیل بند احداث شد.

سیلاب راه ارتباطی 43 روستا در جنوب کرمان را مسدود کرد؛ خسارت سیلاب به بیش از 500 کیلومتر از راه‌های روستایی

مدیرکل راهداری جنوب کرمان با بیان اینکه بارش شدید باران و سیلاب راه ارتباطی 43 روستا در جنوب کرمان را مسدود کرد گفت: با توجه به حجم بارندگی‌ها و عدم دسترسی به مناطق کوهستانی تاکنون به 526 کیلومتر راه روستایی بین 30 تا 90 درصد خسارات وارد شده است.

تخریب ۲۵۰ کیلومتر از راه های مناطق عشایری سبزوار بر اثر سیل

سیلاب ۲۵۰ کیلومتر از راه های مناطق عشایری سبزوار را تخریب کرد که برای مرمت و اصلاح این راه ها حدود ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است.

بازهم حشر و مدد مردم اینبار برای مهار سیلاب

سد کرخه به رسالت خویش عمل کرد/آورد سد به۱۱میلیارد متر مکعب می رسد

اندیمشک - مدیر عامل سد و نیروگاه کرخه اندیمشک با اشاره به ذخیره آب تا تراز ۲۲۳ مترو ۸۰ سانت در مخزن سد کرخه گفت: سد کرخه از زمان احداث تا به امروز به خوبی رسالت خود عمل کرده است.

۲۳۵ شهر درگیر سیلاب / آسیب به ۱۵ هزار کیلومتر راه مواصلاتی

سخنگوی سازمان مدیریت بحران گفت: ۳۵ شهر درگیر سیلاب و شرایط جوی و ۴۳۰۴ روستا متأثر از شرایط جوی و سیلاب‌ها بودند و همچنین گزارش‌ها حاکیست که برخی سیلاب‌ها بازگشت ۲۰۰ ساله داشتند.