صادرات نفت ایران به رقم پیش از تحریم‌ها بازگشت
مطالب مرتبط

صادرات نفت ایران به رقم پیش از تحریم‌ها بازگشت

صادرات نفت ایران دوباره به سطح قبل از تحریم‌ها نزدیک شد

به لطف تقاضای بالا از سوی چین و کره‌جنوبی، صادرات نفت ایران تقریبا به سطح قبل از تحریم‌ها بازگشته و این افزایش درحالی محقق می‌شود که قیمت نفت همچنان رو به رشد است.

میزان صادرات نفت ایران به پیش از تحریم های آمریکا نزدیک شد

تهران - ایرنا - طبق آمار منابع کشتیرانی و رهگیری نفتکش ها، با وجود تحریم آمریکا، صادرات نفت ایران به واسطه تقاضای چین و کره جنوبی، به سطح قبل از تحریم های آمریکا نزدیک شده است.

صادرات نفت ایران چگونه بهبود یافت؟

آمار منابع کشتیرانی نشان می‌دهد صادرات نفت ایران که از اواخر سال میلادی گذشته هدف تحریم‌های آمریکا قرار گرفت، با تقاضا از سوی چین و کره جنوبی، نزدیک به سطح پیش از تحریم‌ها بهبود پیدا کرده است.

صادرات نفت ایران به سطح پیش از تحریم‌ها نزدیک شد/ مشتریان بزرگ ایران معافیت می‌گیرند

تمدید مهلت بازگشت ارز صادراتی تا شهریور ۹۸

عضو کمیته ارزی اتاق بازرگانی ایران از تمدید مهلت بازگشت ارز صادرات تاشهریور۹۸ خبر داد و گفت: به زودی در سامانه جامع تجارت، پنجره‌ای جدید برای تبادل ارز صادرکننده با واردکننده ایجاد می‌شود.

تحریم‌ها به افزایش صادرات سیمان ایران به افغانستان منجر شد

تاوان سنگین اروپایی‌ها از تحریم‌های نفتی آمریکا

پالایشگاه‌های اروپایی تاوان تحریم‌های آمریکا علیه صادرات نفت ونزوئلا و ایران را پس می‌دهند و مجبورند برای تأمین نفت ترش مورد نیاز خود، نفت گران روسیه را خریداری کنند.

افزایش صادرات تسلیحات روسیه به رغم تحریم های آمریکا

نخست وزیر روسیه : صادرات تسلیحات نظامی روسیه ، علیرغم تحریم و فشار آمریکا ، روبه افزایش است.

سفیر ترکیه: تحریم ایران مترادف با تحریم کشورهای همجوار است

تبریز- ایرنا- سفیر ترکیه در تهران با اشاره به آثار زیانبار تحریم در مناسبات بین المللی گفت: تحریم ایران از سوی آمریکا به معنای تحریم غیرمستقیم کشورهای همجوار است.

صادرات نفت ایران به چین 33 درصد افزایش یافت

چین در آستانه اتمام معافیت شش ماهه تحریم نفتی ایران واردات نفت از این کشور را افزایش داده و طی آوریل 754 هزار بشکه در روز نفت از ایران وارد کرده که این رقم نسبت به ماه قبل 33 درصد رشد داشته است.

صادرات سیمان ایران به افغانستان افزایش یافت

تهران - ایرنا - پایگاه خبری طلوع نیوز افغانستان روز چهارشنبه در بخش زبان انگلیسی خود گزارش داد که به رغم از سر گیری تحریم های اقتصادی آمریکا علیه ایران، صادارت سیمان ایران به افغانستان افزایش یافته است.

سفیر ترکیه: تحریم‌های آمریکا علیه ایران را به رسمیت نمی‌شناسیم

سفیر ترکیه گفت: تحریم ایران را قبول نمی‌کنیم و این را رئیس جمهور ترکیه در مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرد، ترکیه سعی می‌کند که هر چه در توان دارد در کنار ایران باشد و تأثیر تحریم‌ها را کمتر کند.

بازار نفت ترامپ را بر سر دوراهی قرار داد

در حالی که رئیس جمهور آمریکا تا چند هفته دیگر باید درباره تمدید معافیت‌ها از تحریم‌ها علیه ایران تصمیم بگیرد، بازار نفت دچار محدودیت عرضه شده و هدف ترامپ برای صفر کردن صادرات نفت ایران را دشوارتر ساخته است.

ناکامی ترامپ در دستیابی به هدف خود در به صفر رساندن صادرات نفت ایران

تنها یک ماه قبل فرستاده ویژه رئیس جمهور آمریکا در امور ایران مدعی شد که شرایط بازار نفت به گونه‌ای است که بدون آنکه موجب افزایش چشمگیر و ناگهانی قیمت انرژی شود، موجب خواهد شد تا صادرات نفت ایران قطع شود.

تحریم بی اثر در مقابل عزم فعالان معدنی

تهران- ایرنا- یک بهره بردار معادن سنگ آهن معتقد است: سیاست اعمال تحریم از سوی دشمن در روند بهره برداری از معادن خللی ایجاد نکرده، اما برای فعالان این بخش انگیزه ای به منظور توسعه صادرات را فراهم ساخته است.

تحریم نفتی ایران عرضه نفت خام سنگین را دچار مشکل می‌کند

با توجه به کاهش تولید ایران تا یک‌میلیون بشکه در روز و صادرات کمتر از 500هزار بشکه‌ای ونزوئلا و همچنین کاهش تولید اوپک و متحدانش از جمله روسیه به‌نظر می‌رسد بازار دچار کمبود نفت خام سنگین شده است.

لطف ترامپ به روسیه با اعمال تحریم‌های نفتی علیه ایران و ونزوئلا

تحریم های نفتی آمریکا بر ونزوئلا و ایران پالایشگاه های اروپایی را برای تامین نفت سنگین مورد نیاز خود به دردسر انداخته و برنده این تحریم ها روسیه است که نفت سنگین خود را با بهای گران تر به اروپا می فروشد.

موافقت بانک مرکزی با واردات کالا بجای بازگشت ارز صادراتی به کشور

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بانک مرکزی موافقت کرده است که صنعتگران در سال 98 به هر میزان صادرت داشته باشند و در چارچوب دستورالعمل بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشور، به جای انتقال ارز به کشور می توانند مواد اولیه و واسطه‌ای بخش تولید را وارد کنند.

تحریم‌های یکجانبه علیه ایران بدعتی خطرناک است

سیدعمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی و رئیس ائتلاف اصلاح و سازندگی عراق در دیدار با ایرج مسجدی، سفیر ایران در بغداد، بر مخالفت با هرگونه تحریم‌های یکجانبه علیه ایران تأکید کرد.]]>