خودمان تحریم نفت را برای آمریکا آسان کردیم/چرا معادن در برابر تحریم کمتر صدمه دیدند؟

کارشناسان معتقدند دولت تاجر نفت نیست و همین دولتی بودن تحریم را برای آمریکا آسان کرده است. بنابراین اولا رونق بورس نوپا نفت زمان بر است و ثانیا عرضه نفت باید به شکل متمادی ادامه پیدا کند.مطالب مرتبط

تحریم ایران قدرت مالی آمریکا را تضعیف می‌کند

رئیس بخش تحریم های بانک بارکلیز در آمریکا می گوید: "تمایل گسترده ای به انجام معاملات با ارزهایی غیر از دلار برای دور زدن تحریم های آمریکا ایجاد شده است."

روسیه: از کوبا و ونزوئلا در برابر تحریم‌های آمریکا حمایت می‌کنیم

معاون وزیر خارجه روسیه در واکنش به تحریم‌های جدید آمریکا علیه کوبا و ونزوئلا اعلام کرد: این تحریم‌ها غیرقانونی هستند.

مادورو به آمریکا: تحریم‌های غیراخلاقی شما ونزوئلا را قوی‌تر می‌کند

رئیس جمهوری ونزوئلا در واکنش به تحریم‌های جدید آمریکا اعلام کرد: این تحریم‌ها کشور را قوی‌تر خواهند کرد.

تحت تأثیر تحریم‌ها سیاست خود را تغییر نمی‌دهیم

وزیر امورخارجه کشورمان گفت: ملت ایران موافق توافقنامه برجام هستند و اگر آمریکا می‌خواهد به ملت ایران خدمت کند باید به این توافق پایبند باشد نه فقط شعار بدهد. ما تحت تأثیر این تحریم‌ها و فشارها سیاست خودمان را تغییر نمی‌دهیم.]]>

آن‌قدری خودمان اراده می‌کنیم، نفت‌مان را صادر می‌کنیم/ دشمنی آمریکایی‌ها بی‌جواب نخواهد ماند

رهبر انقلاب تاکید کردند: درباره‌ این حرکت اخیر آمریکا [برای تحریم فروش نفت ایران]؛ اولاً تلاش اینها به جایی نمی‌رسد. ما آن‌قدری که نیاز داریم و خودمان اراده می‌کنیم، می‌توانیم نفت خود را صادر کنیم. ]]>

روسیه: آمریکا با اقدامات ضدایرانی ملت ایران را هدف گرفته است

مسکو - ایرنا - وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه ای ضمن محکوم کردن اقدامات یکجانبه آمریکا و دور تازه تحریم های اقتصادی واشنگتن علیه تهران اعلام کرد که آمریکا به دنبال ضربه زدن به مردم ایران است و روسیه از استقامت ایرانی ها در برابر تحریم ها حمایت می

تحلیل بلومبرگ از پیامدهای تحریم نفتی ایران بر اقتصاد جهان

تهران - ایرنا - خبرگزاری بلومبرگ درگزارشی تاکید کرد که تهدید آمریکا به مجازات کشورهایی مانند چین، کره جنوبی و ترکیه در صورت خرید نفت از ایران شرایط خاصی را به آزمایش می گذارد و آمریکا ممکن است مجبور به چشم پوشی از تحریم ها شود بخصوص که تحریم معاملات پایاپ

مادورو: ونزوئلا بر تحریم های جدید آمریکا غلبه خواهد کرد

تهران - ایرنا - رئیس جمهوری ونزوئلا ضمن محکوم کردن تحریم های جدید آمریکا علیه کاراکاس اعلام کرد که کشورش بر این تحریم های غیرقانونی واشنگتن نیز غلبه خواهد کرد.

چین به تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران اعتراض کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه چین : « چین مخالفت شدید خود را با اجرای تحریم های یک جانبه از سوی آمریکا ابراز می کند»

واکنش وزارت خارجه به عدم تمدید معافیت برای خریداران نفت ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به اقدام اخیر آمریکا در زمینه تحریم های نفتی گفت: با توجه به غیرقانونی بودن اصل تحریم‌های مورد نظر، جمهوری اسلامی ایران اصولا ارزش و اعتباری برای معافیت های اعطایی بر تحریم ها قائل نبوده و نیست.

پوگبا: با آن نمایش به خودمان بی احترامی کردیم

هافبک فرانسوی منچستریونایتد اعلام کرد آنها در بازی برابر سیتی نمایش ضعیف برابر اورتون را جبران خواهد کرد.

تلاش برای تحریم‌ نشدن، تا کجا؟

احتمالاً ما تنها کشوری در دنیا هستیم که اعتقاد داریم «تحریم برکت است.» احتمالاً یکی از علت‌هایش بی‌توجهی به «تبعات خُرد تحریم» در جامعه است.

لاوروف: آمریکا برای منافع خود از سیاست تحریم استفاده می‌کند

وزیر امور خارجه روسیه در کنفرانس امنیت بین‌المللی مسکو تصریح کرد: آمریکا برای تحقق منافع خود به زیان دیگر کشورها، از سیاست تحریم استفاده می‌کند.

چین بار دیگر با تحریم نفتی ایران توسط آمریکا مخالفت کرد

پکن- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه چین در پاسخ به سوالی در خصوص احتمال عدم تمدید معافیت های آمریکا برای واردات نفت از ایران، بار دیگر با تحریم های یکجانبه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران مخالفت کرد.

یک مسئول عراقی: برای دریافت معافیت از تحریم‌های ضد ایرانی تمام تلاش خود را خواهیم کرد

عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق ضمن مخالفت با عدم تمدید معافیت کشورش از تحریم‌های آمریکا علیه ایران گفت که اگر واشنگتن به عدم دادن معافیت به برخی کشورها از تحریم علیه ایران پافشاری کند، این موضع آنها منجر به بروز بحران بزرگ از جمله جنگ نیابتی در منط

مخالفت چین و ترکیه با تحریم آمریکا علیه ایران

چین به عنوان یکی از پنج خریدار عمده نفت از کشورمان اعلام کرد مخالف این تحریم‌های یکجانبه است

تحریم نفتی ایران خبر خوبی برای رانندگان آمریکایی نیست

عواملی مثل تحریم های دولت ترامپ علیه صادرات نفت خام ایران باعث افزایش 25 درصدی قیمت بنزین در آمریکا از ابتدای سال 2019 شده است.

اقتصاددان آمریکایی: تحریم های واشنگتن در خدمت نفت آمریکا است

نیویورک– ایرنا– یک استاد اقتصاد آمریکایی تولید نفت شیل (نفت سنگ) آمریکا را یکی از عوامل مهم افزایش عرضه جهانی نفت و کاهش قیمت آن دانست و گفت: تحریم های نفتی علیه ایران، به فروش نفت آمریکا در بازارهای جهانی رونق می بخشد.

در برابر حوادث طبیعی خارج از بحث تحریم‌ها باید برخورد کرد

یک کارشناس حقوق بین الملل با بیان اینکه اقدامات آمریکا چه پیش از وقوع این حوادث و چه در اثنای وقوع این حوادث خلاف حقوق بشر و خلاف مقررات بین المللی، گفت: در برابر حوادث طبیعی مانند سیل و سایر از حوادث خارج از بحث تحریم‌ها باید برخورد کرد.

واکنش چین به احتمال تمدید نشدن معافیتهای تحریمی آمریکا

سخنگوی وزارت خارجه چین امروز دوشنبه در واکنش به خبر تمدید نشدن معافیت از تحریم های آمریکا علیه ایران، اعلام کرد که پکن با تحریم های یکجانبه آمریکا مخالف است.