پیشنهاد واگذاری کارخانه‌ها به کارگران

یک مقام مسئول کارگری سهامدار شدن کارگران در سهام کارخانه‌ها را در بالا رفتن بهره‌وری و حفظ امنیت شغلی نیروهای کار مؤثر خواند و گفت: اگر کارخانه‌ها به شکل تعاونی به خود کارگران واگذار شود، هم مشکلات کارخانه‌ها حل می‌شود و به سوددهی برمی‌گردند و هم کارگرانمطالب مرتبط

تجمع کارگران قند فسا برای معوقات مزدی

شماری از کارگران کارخانه «قند فسا» در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود دست از کار کشیده و در محوطه کارخانه تجمع کردند.]]>

قم| کارگران در خط مقدم جنگ اقتصادی و تحریم قرار گرفته‌اند

رئیس سازمان بسیج کارگری کشور گفت: در جنگ اقتصادی تعطیلی هر کارخانه و از دست رفتن اشتغال در حکم از دست رفتن یک سنگر و خاکریز است، در جنگ اقتصادی امروز کشور کارخانه‌ها و کارگران در خط مقدم قرار گرفته‌اند.

کرمانشاه | کارخانه «کرپ ناز» به خریداران جدید واگذار شد

فرماندار شهرستان هرسین گفت: کارخانه کرپ ناز برای حمایت از این واحد تولیدی و کارگران به خریداران جدید واگذار شد.

وضعیت وخیم یکی از کارگران «ذوب رهام» چناران/ جابجایی مواد مذاب ۷ کارگر را روانه بیمارستان کرد

هفت کارگر کارخانه ذوب رهام در چناران خراسان رضوی دچار سوختگی شدند که حال یکی از این کارگران وخیم گزارش شده است.]]>

انفجار کوره ذوب کارخانه فولاد شمس آریای یزد

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد با بیان این‌که متأسفانه کارفرمایان شهرک صنعتی یزد در ارائه آموزش‌های لازم به کارگران و تجهیز ایمنی محیط کوتاهی می‌کنند، افزود: رعایت نشدن نکات ایمنی کوره ذوب کارخانه فولاد یزد را منفجر کرد.

به جنگل فرصت تنفس دادند؛ جان کارگر می ستانند

دوشنبه 26 فروردین 1398 صدها نفر از کارگران نکاچوب درمیاندرود ساری مقابل کارخانه تجمع می کنند.]]>

کارگران بگویند کجا به زیان آنها تصمیم گرفته‌ایم؟/ مجلس یا هر نهادی که نسبت به کارگران تصمیم مغرضانه بگیرد، خودش را زیر سوال برده است.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، افزایش بهره‌وری را مشروط به آرامش و آسایش کارگران دانست و گفت: اگر کارگران با نگرانی به محیط کار بروند قطعا در عملکردشان تاثیر منفی می‌گذارد بنابراین باید قوانینی به نفع کارگران و اشتغال تصویب شود. به همین دلیل از

سوختن ۷ کارگر در کارخانه ذوب چناران

نقص فنی در کارخانه ذوب رهام چناران منجر به مصدومیت و سوختگی ۷ کارگر کارخانه شد.]]>

واکنش عضو کمیسیون اصل 90 مجلس به نحوه واگذاری ‌هپکو ‌

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه واگذاری‌های پشت پرده و با رانت و فساد شایسته کشور نیست گفت: واگذاری شرکت‌های بزرگی مانند هپکو باید از طریق رسانه‌ها و با شفافیت به جامعه اعلام شود.

سوختگی 7 کارگر در چناران به‌دلیل واژگونی ظرف حاوی مواد مذاب

سرپرست فرمانداری چناران گفت: روز گذشته هفت نفر از کارگران کارخانه ذوب رهام چناران دچار سانحه سوختگی شدند.

سهم کارگران از جمهوریت

مسعود حیدری‌ (مدیرعامل خبرگزاری کار ایران) در یادداشت پیش‌رو جایگاه کارگران را در کشوری که بنیان و اساس آن را همین گروه بنا گذاشته‌اند، مرور می‌کند و می‌نویسد: ما کارگران را تا به اینجا می‌خواهیم که زینت المجالس‌مان باشند نه موی دماغ‌مان! آنقدر عزیز و گر

چرا کارخانه قند 80 سال ورامین دچار مشکل شده است؟

نماینده مردم ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس با بیان این مطلب که کارخانه قند ۸۰ ساله ورامین، همان کارخانه قند معروف کشور بود ولی امروزه دچار مشکل شده است، ابراز عقیده کرد: دولت برای بهبود این مسئله کمک نمی‌کند.

کسانی هستند که دنبال سوءاستفاده خودشان هستند

رهبر معظم انقلاب در دیدار امروز با کارگران فرمودند: عده‌ای برای سوءاستفاده، کارخانه را از دولت میخرند و کارگر را بیکار می‌کند و به جای آن برج می‌سازند. همه قوا باید با این افراد مبارزه کنند.

‌دیواری کوتاه‌تر از کارگران وجود ندارد

‌استاندار قم با بیان اینکه دیواری کوتاه‌تر از کارگران وجود ندارد، عنوان کرد: همواره در کمیسیون‌های کارگری باید یک نماینده از کارگران حضور داشته باشد تا از حق و حقوق کارگران دفاع کند؛ همچنین باید به خاطر داشت مدیران نباید تحت تأثیر هیجانات قرار بگیرند و حق

تعیین تکلیف حق مسکن کارگران در روزهای آینده

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی می‌گوید: رضایت از افزایش دستمزدها زمانی به دست می‌آید که بازار در ثبات به سر برده، اقلام و مایحتاج ضروری کارگران از افزایش قیمت‌ها تأثیر نپذیرد.

پورحسین: واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان باعث خسارت به بیت‌المال شده است

نماینده مردم پارس آباد در مجلس گفت: بر اساس گزارش دیوان محاسبات واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان به بیت‌المال خسارت زده است. لازم است درباره لغو این واگذاری اقدام شود.

واگذاری مغان باعث خسارت به بیت‌المال شد

یک نماینده مجلس خطاب به رئیس جمهور و وزیر اقتصاد درباره واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان اعلام کرد: حسب گزارش دیوان محاسبات و سازمان بازرسی این اقدام به بیت‌المال خسارت زده و لازم است درباره لغو این واگذاری اقدام شود.

شهرداری قم عزمی در ساماندهی کارگران ساختمانی ندارد

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ساختمان کشور با بیان اینکه شهرداری قم عزمی در ساماندهی کارگران ساختمانی ندارد، گفت: تخصصی‌ترین تشکل صنفی کارگری متعلق به کارگران ساختمانی قم است.

تسریع در راه‌اندازی کارخانه و جلوگیری از دفع‌الوقت کردن/ پرداخت کامل مطالبات کارگران بازنشسته

کانون بازنشستگان صنایع مخابراتی راه دور ایران-شیراز (ITI)، با ارسال نامه‌ای به دادستان عمومی و انقلاب شیراز ضمن اشاره به مشکلات حقوقی بازنشستگان این شرکت، پیشنهادتی را ارائه کرد. ]]>

مدافع حقوق کارگران هستیم/رونق تولید در گرو تلاش کارگران

رشت- امام جمعه رشت با تأکید بر اینکه مدافع حقوق کارگران در نظام مقدس اسلامی هستیم، گفت: رونق تولید در گرو تلاش کارگران است.