تاوان سنگین اروپایی‌ها از تحریم‌های نفتی آمریکا

پالایشگاه‌های اروپایی تاوان تحریم‌های آمریکا علیه صادرات نفت ونزوئلا و ایران را پس می‌دهند و مجبورند برای تأمین نفت ترش مورد نیاز خود، نفت گران روسیه را خریداری کنند.مطالب مرتبط

منبع جدیدی که جای نفت ونزوئلا را می‌گیرد

تحریم‌های آمریکا علیه صنعت نفت ونزوئلا، عرضه گریدهای نفتی سنگین و مدیوم را محدود کرده و خریداران را به یافتن منابع جایگزین نفت سنگین ونزوئلا واداشته است.

جهش قیمت نفت تحت تاثیر تحریم‌های نفتی ضدایرانی

قیمت نفت روز دوشنبه تحت تأثیر ابهامات پیرامون تمدید تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران، حدود سه درصد جهش یافت.

چین از تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران پیروی نمی‌کند

چین قصد دارد تحریم های نفتی آمریکا علیه صنعت نفت ایران را زیر پا بگذارد.

چین به تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران اعتراض کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه چین : « چین مخالفت شدید خود را با اجرای تحریم های یک جانبه از سوی آمریکا ابراز می کند»

لغو معافیت‌های نفتی از تحریم‌های ایران، به هیچ وجه شامل عراق نمی‌شود

یک منبع نزدیک به دولت عراق اعلام کرد که تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر لغو معافیت‌های نفتی ۸ کشور از تحریم‌های ایران به هیچ وجه عراق را شامل نمی‌شود زیرا این تحریم‌ها تنها مختص به واردات نفت خام است.

واکنش هند به عدم تمدید معافیت‌ از تحریم نفتی ایران

وزارت امورخارجه هند اعلام کرد که دهلی خود را برای مواجهه با تأثیرات تصمیم آمریکا در تمدید نکردن معافیت از تحریم‌های نفتی ایران آماده کرده است.

لزوم اِعمال مدیریت جدید در بازار ارز با توجه به تحریم های نفتی

مشاور سازمان برنامه و بودجه با اشاره به تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران گفت: اگر در فروش نفت تغییراتی ایجاد شود، قطعا باید در بازار ارز نیز مدیریت جدید داشته باشیم.

اقتصاددان آمریکایی: تحریم های واشنگتن در خدمت نفت آمریکا است

نیویورک– ایرنا– یک استاد اقتصاد آمریکایی تولید نفت شیل (نفت سنگ) آمریکا را یکی از عوامل مهم افزایش عرضه جهانی نفت و کاهش قیمت آن دانست و گفت: تحریم های نفتی علیه ایران، به فروش نفت آمریکا در بازارهای جهانی رونق می بخشد.

ترکیه خواستار تمدید معافیت از تحریم نفتی ایران است

تهران - ایرنا - سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه که در واشنگتن به سر می برد، گفت: آنکارا انتظار دارد آمریکا معافیت از تحریم های نفتی علیه ایران را برای این کشور تمدید کند.

تحلیل بلومبرگ از پیامدهای تحریم نفتی ایران بر اقتصاد جهان

تهران - ایرنا - خبرگزاری بلومبرگ درگزارشی تاکید کرد که تهدید آمریکا به مجازات کشورهایی مانند چین، کره جنوبی و ترکیه در صورت خرید نفت از ایران شرایط خاصی را به آزمایش می گذارد و آمریکا ممکن است مجبور به چشم پوشی از تحریم ها شود بخصوص که تحریم معاملات پایاپ

تحریم نفتی ایران عامل مهم رشد ۲۵ درصدی قیمت بنزین در آمریکاست

رویترز در گزارشی نوشت: قیمت بنزین در آمریکا در سال جاری میلادی تا کنون ۲۵ درصد افزایش یافته که تحریم های نفتی ترامپ علیه ایران سهم به سزایی در این افزایش قیمت داشته است.

چه سرنوشتی در انتظار نفت ایران است؟

شمارش معکوس برای اتمام معافیت آمریکا به مشتریان نفتی ایران درحالی آغاز شده که روز گذشته کاخ سفید در اعلامیه‌ای اطلاع داد که ایالات متحده، معافیت از تحریم‌های نفتی هشت کشور را تمدید نخواهد کرد. این در حالی است که حتی قبل از اتخاذ این تصمیم از سوی آمریکا، ش

چه سرنوشتی در انتظار نفت ایران نشسته است؟

شمارش معکوس برای اتمام معافیت آمریکا به مشتریان نفتی ایران درحالی آغاز شده که روز گذشته کاخ سفید در اعلامیه‌ای اطلاع داد که ایالات متحده، معافیت از تحریم‌های نفتی هشت کشور را تمدید نخواهد کرد. این در حالی است که حتی قبل از اتخاذ این تصمیم از سوی آمریکا، ش

چین بار دیگر با تحریم نفتی ایران توسط آمریکا مخالفت کرد

پکن- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه چین در پاسخ به سوالی در خصوص احتمال عدم تمدید معافیت های آمریکا برای واردات نفت از ایران، بار دیگر با تحریم های یکجانبه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران مخالفت کرد.

گفت‌وگوی وزیر خارجه اتریش و سفیر آمریکا درباره تحریم‌های نفتی ایران

وزیر امور خارجه اتریش با سفیر واشنگتن در این کشور بر سر پاره‌ای از مسائل از جمله تحریم‌های نفتی ایران به بحث و گفت‌وگو پرداخت.

گزارش فوربس از مخمصه نفتی عربستان در برابر آمریکا و اوپک

تهران - ایرنا - پایگاه خبری 'فوربس' در گزارشی درباره تشدید تحریم نفتی ایران از سوی آمریکا و موضع عربستان در این خصوص تاکید کرد که مقامات ریاض در موضع دشواری برای همراهی با آمریکا از یک سو و حفظ توافق های تولیدی در چهارچوب سازمان کشورهای صادر کننده (اوپک)

عدم تمدید معافیت از تحریم نفتی چه تاثیری بر اقتصاد ایران دارد؟

یک کارشناس اقتصادی در مورد عدم تمدید معافیت های نفتی ایران از سوی آمریکا، گفت: نقش درآمدهای نفتی در بودجه دولت قابل توجه نیست اما دولت باید مشکلات مربوط به دسترسی به ارزهای کشور را رفع کند.

سفیر سابق آمریکا: تحریم‌‌های نفتی، منجر به تنش خریداران نفت ایران با آمریکا خواهد شد

تاوان سنگین کشور‌های عربی برای همکاری با آمریکا

حاکمان کشور‌های خلیج فارس برای همکاری با تل آویو و واشنگتن در توطئه چینی ضد ایران بهای سنگینی خواهند پرداخت.

واکنش ژاپن به اقدام ضدایرانی آمریکا در لغو معافیت‎های نفتی

وزیر صنعت و تجارت ژاپن به اقدام آمریکا مبنی بر لغو معافیت از تحریم‎های نفتی علیه ایران واکنش نشان داد و گفت: برای اتخاذ اقدامات مقتضی، بازار جهانی نفت را از نزدیک رصد می‎کنیم.