ازبکستان برای توسعه روابط با افغانستان اهمیت ویژه‌ای قائل است
مطالب مرتبط

عمران خان: اهمیت فراوانی برای روابط با ایران قائل هستیم

اسلام آباد - ایرنا - «عمران خان» نخست وزیر پاکستان روز پنجشنبه در آستانه دیدار رسمی از جمهوری اسلامی ایران، گفت که اسلام آباد اهمیت فراوانی برای روابط با تهران قائل است.

ازبکستان میزبان نشست صلح افغانستان می‌شود

تهران - ایرنا - به دنبال لغو نشست هفته جاری دوحه، امروز دوشنبه ارگ ریاست جمهوری افغانستان در بیانیه‌ای گفت، ازبکستان آماده میزبانی نشست صلح افغانستان است.

افغانستان به دنبال برگزاری نشست بین الافغانی صلح در ازبکستان

پس از اینکه نشست بین‌الافغانی دوحه به دلیل ارائه فهرست جدید توسط دولت قطر لغو شد، دولت افغانستان از آمادگی مجدد ازبکستان برای میزبانی از نشست صلح این کشور خبر داد.

حداد عادل: استفاده از تجربیات چین یک فرصت است

پکن- ایرنا- عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اهمیت توسعه روابط ایران و چین تاکید کرد استفاده از تجربیات و توانمندی های چین در حوزه ها و زمینه های مختلف یک فرصت برای تقویت روابط تهران - پکن است.

دیدار مشاور اردوغان با نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان

نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان نوشت: از تمایل ترکیه برای حمایت از روند صلح افغانستان استقبال می‌کنیم.

ایران برای توسعه روابط اقتصادی توافقات مهمی را به اجرامی گذارد

تهران – ایرنا – ایران توسعه روابط اقتصادی دوجانبه را به کانال ویژه پرداخت اروپا و ایران (اینستکس) محدود نکرده و در این زمینه رایزنی ‌ها و توافقات مهمی را با سایر کشورها به اجرا گذاشته است.

نشست مشترک بازرگانان ترکیه و ازبکستان در تاشکند

نشست مشترک بازرگانان ترکیه و ازبکستان از سوی کمیته روابط اقتصادی خارجی ترکیه، اتاق مشترک ترکیه و ازبکستان و نیز اتاق بازرگانی و صنایع ازبکستان در تاشکند در حال برگزاری است.

تاکید فیصل مقداد بر اهمیت روابط تهران و دمشق

معاون وزیر خارجه سوریه در دیدار با رئیس انجمن دوستی پارلمان ایران و فلسطین بر اهمیت و عمق روابط ایران و سوریه تاکید کرد.

تاکید فیصل المقداد بر اهمیت روابط سوریه و ایران

معاون وزیر خارجه سوریه بر اهمیت روابط این کشور و جمهوری اسلامی ایران و نقش آن در تحقق اهداف مشترک دو کشور تاکید کرد.

رییس مجلس عمان خواستار توسعه روابط کشورش با ایران شد

تهران - ایرنا - «خالد بن هلال المعولی» رییس مجلس شورای سلطنتی عمان خواستار توسعه روابط دو جانبه میان این کشور و جمهوری اسلامی ایران به ویژه در امور قانون گذاری شد.

سرکنسول قزاقستان: خواستار توسعه روابط با استان فارس هستیم

شیراز-ایرنا- سرکنسول کشور قزاقستان در بندرعباس گفت: خواستار توسعه روابط و افزایش هم افزایی و همکاری های اقتصادی با استان فارس در حوزه ها و بخش های مختلف به ویژه گردشگری و کشاورزی هستیم.

میزبانی ویژه نمایشگاه کتاب از چین؛ آغازی برای گسترش روابط فرهنگی

تهران- ایرنا- معاون مدیرکل شرکت صادرات و واردات ملی نشر چین مهمان ویژه بودن در نمایشگاه کتاب تهران را آغازی برای گسترش روابط انتشاراتی و فرهنگی خواند و برای تقویت روابط فرهنگی دو کشور از راه کتاب و کتابخوانی ابراز امیدواری کرد.

سرمربی تراکتورسازی: بازی برابر پیکان اهمیت ویژه ای دارد

تبریز - ایرنا - سرمربی تیم تراکتورسازی تبریز با اشاره به بازی های پایانی تیمش در لیگ برتر هجدهم گفت: ما 2 بازی خارج از خانه و سه بازی خانگی تا انتهای فصل داریم و بازی فردا مقابل تیم پیکان از اهمیت ویژه‌ ای برای ما برخوردار است.

سرمربی تراکتورسازی: بازی برابر پیکان اهمیت ویژه دارد

تبریز - ایرنا - سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز با اشاره به بازی های پایانی تیمش در لیگ برتر هجدهم گفت: ما 2 بازی خارج از خانه و سه بازی خانگی تا انتهای فصل داریم و بازی فردا مقابل تیم پیکان از اهمیت ویژه‌ ای برای ما برخوردار است.

اوضاع منطقه و افغانستان محور رایزنی مقامات ازبکستان و فرانسه

خارطوم: سیسی قصد سفر به سودان را دارد

رئیس شورای نظامی انتقالی سودان با فرستاده ویژه رئیس جمهوری مصر که بر اهمیت روابط دوجانبه خارطوم و قاهره تاکید کرده بود، دیدار کرد.

رزمایش مشترک ازبکستان، ترکیه و پاکستان

برای اولین بار رزمایش مشترک ازبکستان، ترکیه و پاکستان فردا (دوشنبه) در ازبکستان آغاز می‌شود.

ایران ارزش و اعتباری برای معافیت های اعطایی بر تحریم ها قائل نیست

تهران-ایرنا- سخنگوی وزارت امورخارجه در واکنش به بیانیه کاخ سفید مبنی بر عدم تمدید معافیت برای خریداران نفت ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران با توجه به غیرقانونی بودن اصل تحریم های مورد نظر، اصولا ارزش و اعتباری برای معافیت های اعطایی بر تحریم ها قائل نبوده

انتصاب دستیار ویژه وزیر خارجه در امور افغانستان

وزیر امور خارجه محمد ابراهیم طاهریان را به سمت دستیار ویژه وزیر و نماینده ویژه کشورمان در امور افغانستان منصوب کرد

انتصاب دستیار ویژه وزیر خارجه در امور افغانستان

وزیر امور خارجه «محمد ابراهیم طاهریان فرد» را به سمت دستیار ویژه وزیر و نماینده ویژه کشورمان در امور افغانستان منصوب کرد.