شرایط حاکم بر بازار اجازه توقف صادرات نفت ایران را به ترامپ نمی‌دهد

علیرغم اصرار مداوم مقامات دولت آمریکا برای تحقق هدف صفر شدن صادرات ایران، شرایط حاکم بر بازار چنین اجازه ای‌ به ترامپ نمی دهد.مطالب مرتبط

شرایط حاکم بر بازار اجازه توقف صادرات نفت ایران را به ترامپ نمی‌دهد

علیرغم اصرار مداوم مقامات دولت آمریکا برای تحقق هدف صفر شدن صادرات ایران، شرایط حاکم بر بازار چنین اجازه ای‌ به ترامپ نمی دهد.

ناکامی ترامپ در دستیابی به هدف خود در به صفر رساندن صادرات نفت ایران

تنها یک ماه قبل فرستاده ویژه رئیس جمهور آمریکا در امور ایران مدعی شد که شرایط بازار نفت به گونه‌ای است که بدون آنکه موجب افزایش چشمگیر و ناگهانی قیمت انرژی شود، موجب خواهد شد تا صادرات نفت ایران قطع شود.

بازار نفت ترامپ را بر سر دوراهی قرار داد

در حالی که رئیس جمهور آمریکا تا چند هفته دیگر باید درباره تمدید معافیت‌ها از تحریم‌ها علیه ایران تصمیم بگیرد، بازار نفت دچار محدودیت عرضه شده و هدف ترامپ برای صفر کردن صادرات نفت ایران را دشوارتر ساخته است.

احتمال توقف واردات گاز ایران از عراق ضعیف است

یک کارشناس بازار گاز احتمال قطع واردات گاز ایران از سوی عراق را ضعیف دانست و گفت: عراق نباید غایت صادرات گاز ایران باشد و باید به بازار سوریه، کویت و لبنان نیز وارد شویم.

سهم ایران تنها «یک دهم درصد» از بازار روسیه است

رئیس اتاق مشترک ایران و روسیه با اشاره به آمار صادرات و واردات ایران به روسیه گفت: روسیه سال قبل نزدیک به 282 میلیارد دلار واردات داشت و ایران با صادرات 300 میلیون دلاری به روسیه تنها 0.1درصد این بازار را در اختیار دارد.

ترامپ به دنبال مذاکره و معامله با ایران است

تهران- ایرنا- «امیر موسوی» کارشناس مسایل استراتژیک گفت: معتقدم ترامپ دنبال مذاکره است او اهل معامله است و اگر در نهایت روند ناکامی او در پیگیری فشارها علیه ایران ادامه یابد و شرایط گفت‌وگو مهیا شود، از این اقدام استقبال می‌کند. البته شرایط ایران مهم است

"صادرات" نباید به بازار داخل لطمه بزند

وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) گفت: توسعه صادرات نباید باعث لطمه به بازار داخلی شده و مردم با کمبود کالا مواجه شوند.

گمرک از آبان‌ماه، آمار صادرات زعفران را نداده است/ شاهد افزایش ۵ تا ۱۰ درصدی قیمت‌ها هستیم/ دو دوستی بازار خود را در اختیار افغانستان قرار داده‌ایم

نایب رییس شورای ملی زعفران اظهار داشت: شرایط به گونه‌ای است که برخی از تجار ما ناگزیر به فروش زعفران ایران با نام افغانستان هستند.]]>

دستیابی به بازار سوریه از اولویت‌های صادرات کرمانشاه است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت: دستیابی به بازار سوریه یکی از اولویت‌های صادرات استان است.

صادرات محصولات سلولزی افزایش می‌یابد

رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع سلولزی بهداشتی ایران از احتمال افزایش صادرات محصولات سلولزی به کشورهای همسایه خبر داد و تاکید کرد که در حال حاضر هیچ مشکلی در تولید محصولات سلولزی و تأمین بازار وجود ندارد.

دستورالعمل عملیات بازار باز

در هشتمین جلسه شورای پول واعتبار به بانک مرکزی اجازه داده شد نسبت به انجام عملیات بازار باز اقدام کند

پمپئو اجازه ندارد با ایران وارد جنگ شود

سناتور جمهوری‌خواه عضو کمیته روابط امور خارجی سنای آمریکا تاکید کرد که وزیر امور خارجه این کشور اجازه شروع جنگ با ایران را ندارد.]]>

حمزه: گمرکات در صادرات گوجه کارشکنی می‌کنند

نماینده مردم کهنوج در مجلس خطاب به رئیس‌جمهور گفت: گرفتن اختیار تنظیم بازار و صادرات محصولات کشاورزی از دست کشاورز و سپردن آن به دست وزارت صمت ظلمی در حق کشاورزان است.

به گفتگو با امریکا برای توقف تحریم‌های ایران ادامه می‌دهیم

وزیر خارجه ترکیه اعلام کرد که به گفتگو با واشنگتن درباره ضرورت توقف تحریم‌های اعمالی علیه ایران ادامه خواهد داد.

پمپئو اجازه ندارد با ایران وارد جنگ شود

سناتور جمهوری‌خواه عضو کمیته روابط امور خارجه سنای آمریکا تاکید کرد که وزیر امور خارجه این کشور اجازه شروع جنگ با ایران را ندارد.]]>

تا ارز تک نرخی نشود، بازار به ثبات نمی‌رسد

وزارت صمت روز گذشته اعلام کرد که تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات گوشت متوقف خواهد شد، تصمیمی که فاصله نرخ ارز در این بازار را با نرخ ارز آزاد کم می‌کند. در این زمینه فعالان بخش خصوصی معتقدند تا تک نرخی نشدن ارز در اقتصاد ایران، همچنان شرایط برای رانت خو

آیا کنگره به ترامپ اجازه ساخت تسلیحات اتمی جدید را می‌دهد؟

سفیر ایران: فعالان ایرانی با جدیت وارد بازار عراق شوند

بغداد - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد با تاکید بر اینکه فعالان ایرانی با جدیت وارد بازار عراق شوند، گفت: بسترهای لازم برای سرمایه گذاری و افزایش فعالیت تجاری و صنعتی فعالان بخش خصوصی ایران در عراق کاملا فراهم و شرایط بسیار مناسب است.

صادرات نفت ایران دوباره به سطح قبل از تحریم‌ها نزدیک شد

به لطف تقاضای بالا از سوی چین و کره‌جنوبی، صادرات نفت ایران تقریبا به سطح قبل از تحریم‌ها بازگشته و این افزایش درحالی محقق می‌شود که قیمت نفت همچنان رو به رشد است.

واکنش انصارالله به ادامه حمایت ترامپ از جنگ علیه یمن

جنبش انصارالله یمن به اقدام دونالد ترامپ مبنی بر وتوی تصمیم کنگره جهت توقف حمایت از ائتلاف عربی در جنگ علیه یمن واکنش نشان داد.