ایران به‌دنبال تحقق اینترنت ۲۰ مگابیتی با فیبر نوری

برای دسترسی ۸۰ درصد خانوارهای ایرانی به اینترنت با سرعت ۲۰ مگابیت بر ثانیه که تکلیف آن در برنامه ششم توسعه آمده است، باید به سمت فناوری‌های جدیدی مانند فیبر نوری رفته و آن را با ADSL جایگزین کنیم.
کلمات کلیدی: [ فیبرنوری]


مطالب مرتبط

ایران به‌دنبال تحقق اینترنت ۲۰ مگابیتی با فیبر نوری

برای دسترسی ۸۰ درصد خانوارهای ایرانی به اینترنت با سرعت ۲۰ مگابیت بر ثانیه که تکلیف آن در برنامه ششم توسعه آمده است، باید به سمت فناوری‌های جدیدی مانند فیبر نوری رفته و آن را با ADSL جایگزین کنیم.

ایران به‌دنبال تحقق اینترنت ۲۰ مگابیتی با فیبر نوری

تحقق رویای اینترنت بیست مگابیتی در ایران؟

افزایش طول شبکه فیبر نوری در خراسان رضوی

معاون شبکه مخابرات منطقه خراسان رضوی گفت: خدمات ارتباطی فیبر نوری در این استان به 15 هزار کیلومتر افزایش یافته است.

برقراری لینک رادیویی پشتیبان و اتصال فیبر نوری در ایلام

تهران- ایرنا- پس از جاری شدن سیل در ایلام و دیگر استان‌های کشور، فیبرنوری و زیرساخت‌های ارتباطی آسیب دید و در برخی مناطق به طور کامل از بین رفت. شرکت مخابرات اعلام کرد یک دستگاه رادیویی پشتیبان در مسیر فیبر نوری شهرهای میمه و پهله نصب و راه اندازی شده است

طول شبکه فیبر نوری در خراسان رضوی به 15 هزار کیلومتر رسید

مشهد- ایرنا- معاون شبکه مخابرات منطقه خراسان رضوی گفت: خدمات ارتباطی فیبر نوری در این استان به 15 هزار کیلومتر افزایش یافته است.

اختصاص ۵۰ میلیارد ریال به زیرساخت الکترونیک باباکلان

۵۰ میلیارد ریال برای راه اندازی فیبر نوری در روستای باباکلان شهرستان گچساران اختصاص یافت.

خطوط ارتباطی شهرستان کوهدشت به‌مدت 2ساعت قطع می‌شود

سرپرست فرمانداری کوهدشت از قطع 2ساعته خطوط ارتباطی در این شهرستان به‌دلیل بهسازی فیبر نوری خبر داد.

خسارت سیل به زیرساخت های مخابرات استان کرمان

ایرنا- کرمان- سیلاب اخیر و طغیان رودخانه ها ضمن قطع ارتباطات، خسارت هایی به فیبر نوری و زیرساخت های مخابرات در روستای جهر از توابع اندوهجرد، پیر غریب، کدروت و زوار وارد کرد.5054

ارتباط های تلفنی شهرستان بندرلنگه قطع شد

بندرعباس - ایرنا - مدیرکل زیرساخت هرمزگان گفت: ارتباط های تلفنی شهرستان بندرلنگه بر اثر قطعی فیبر نوری قطع شده که نیروهای این اداره کل برای بررسی مسیر و یافتن مکان قطعی آن اعزام شده اند.

رانش زمین هفت میلیارد ریال به مخابرات کالپوش خسارت زد

سمنان- ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان گفت: رانش زمین هفت میلیارد ریال به زیرساخت مخابراتی و فیبر نوری منطقه حسین آباد کالپوش شهرستان میامی خسارت زد.

بیش از 1600 واحد مسکونی کهگیلویه و بویراحمد نیاز به بازسازی دارند

فرماندار شهرستان بویراحمد گفت: بیش از 1600 واحد مسکونی بر اثر این بارندگی ها نیاز به بازسازی دارند و در حوزه مخابرات نیز 7 مورد قطعی فیبر نوری را داشتیم.

یک دقیقه در اینترنت در سال ۲۰۱۹

مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران(ایسپا) یک اینفوگرافی منتشر کرده که نشان می‌دهد یک دقیقه در اینترنت در سال ۲۰۱۹ چه می‌گذرد.

آینده روشن است

تهران- ایرنا- دسترسی10میلیون نفر به اینترنت پهن باند ثابت، دسترسی 36میلیون نفر به اینترنت پهن باند، سرمایه گذاری 200 هزار میلیاردی در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات، افزایش پهنای باند اینترنت از 73 به 900گیگابیت بر ثانیه، آغاز توسعه روستایی و ارائه خدمات ن

نوری سرمربی تیم ملی بسکتبال شد

رضا نوری به عنوان سرمربی تیم ملی بسکتبال جوانان ایران انتخاب شد.

قیمت‌های فعلی اینترنت تا کجا دوام می‌آورد؟

مسؤولان ارتباطی ایران در حالی از تلاش برای ثبات قیمت‌های اینترنتی صحبت می‌کنند که ارائه‌دهندگان اینترنت ثابت می‌گویند با همین قیمت‌ها هم دچار مشکل هستند و توسعه‌نیافتگی خود را به‌دلیل دامپینگ اپراتورهای سیار می‌دانند.

نگاهی به لایحه استفاده از «اینترنت ملی» در روسیه

پارلمان روسیه رای نهایی به لایحه ای داد که به موجب آن اینترنت بومی جایگزین شبکه جهانی اینترنت میشود. قانونگذاران روسیه معتقدند که این قانون روسیه را از حملات احتمالی سایبری در امان نگه میدارد.این مسئله موجب افروختن خشم عده‌ای شده است که باور دارند که قان

جزئیات عملکرد بالون اینترنت در پلدختر

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران با اشاره به عملکرد بالون فضایی اینترنت در منطقه سیل‌زده پلدختر و سرویس‌دهی همزمان به ۸۰۰۰ نفر گفت: برای استقرار این بالون در خوزستان، دستوری صادر نشده است.

کاهش ۹۰ درصدی آلودگی نوری در نیاسر/ثبت ملی ابزارهای نجومی قدیمی از سوی محققان کشور

مسؤول رصدخانه کاشان از کاهش ۹۰ درصدی آلودگی نوری در بلوار نیاسر خبر داد و گفت: با اجرای دو طرح کاهش آلودگی نوری نه تنها میزان روشنایی کاهش نیافت، بلکه موجب صرفه‌جویی ۵۳ درصدی در مصرف انرژی نیز شد.

ناطق نوری: آمریکا با تعرض مکرر به حقوق اساسی ملت، نگران عمق نفوذ مؤثر ایران در منطقه است

حجت‌الاسلام و المسلمین علی‌اکبر ناطق نوری گفت: اقدامات دولت آمریکا با تعرض مکرر به حقوق اساسی این ملت {ملت ایرن}، نشان‌دهنده نگرانی آن‌ها از عمق نفوذ مؤثر ایران در منطقه است و قطعاً این حرکات ناشیانه، فرجامی جز تحقیر ترامپ و شکست سیاست خارجی آن در جهان و