زبان اسپانیایی را در آموزشگاه زبان ایرانمهر یاد بگیرید
مطالب مرتبط

ارتباط ۷۰۰ کلمه چینی با زبان فارسی

رییس شرکت انتشارات سمعی بصری پترل گوانگ دونگ با اشاره به اشتراکات فرهنگی و زبانی دو کشور ایران و چین گفت: در زبان چینی نزدیک به ۷۰۰ کلمه با زبان فارسی مرتبط است.

کتیبه های هخامنشی تنها یادگاری زبان فارسی باستان است

تهران-ایرنا- عضو هیأت علمی دانشگاه تهران گفت: زبان‌های ایران باستان شامل فارسی باستان، اوستایی، مادی و سکایی می شود، از زبان‌های فارسی باستان کتیبه‌های هخامنشی و از زبان اوستایی بخشی از کتاب دینی ایرانیان باستان، یعنی اوستا باقی مانده است.

نهمین نشست سه‌سرزمین یک زبان برگزار می‌شود

نهمین نشست سه‌سرزمین یک زبان با حضور نویسندگان آلمانی‌زبان، روز سه‌شنبه ۳ اردیبهشت در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.

ترجمه منظوم دیوان حافظ به زبان عربی منتشر شد

ترجمه دیوان حافظ که به قلم نادر نظام تهرانی به زبان عربی و به زبان شعر ترجمه شده است، به زودی راهی بازار کتاب خواهد شد.

یادگیری زبان ترکی استانبولی با کمترین هزینه و زمان

قبل از شروع فرایند یادگیری زبان ترکی استانبولی دقیقا دلیل و علت نیاز خود به این زبان را مشخص کنید تا زمان و هزینه خود را در مسیر دوره‌های اشتباه هدر ندهید.

ارائه مهمترین موضوعات درباره زبان ملی/ دوره 12 جلدی «دانشنامه زبان و ادب فارسی» به نمایشگاه رسید

دوره 12 جلدی «دانشنامه زبان و ادب فارسی» به کوشش اسماعیل سعادت برای اولین‌بار از سوی نشر سخن در سی و دومین دوره نمایشگاه کتاب تهران عرضه شد.

چهره ماندگار نگارگری:اندیشه و درک زبان موسیقی ضروری است

تهران - ایرنا - چهره ماندگار نگارگری، گفت: موسیقی زبان همدلی است و باید به این زبان اندیشید و از درک آن بهره جست. موسیقی تفاهم قلبی است وقتی گوش ها را به هم نزدیک کنیم، دل ها به هم نزدیک می شود.

زبان مثنوی، زبان گفتاری است/ مصححان مثنوی در اعراب‌گذاری موفق عمل نکرده‌اند

ایجاد گفتگوی فرهنگ‌ها میان چین و کشورهای فارسی‌زبان

تهران - ایرنا - رئیس انتشارات دانشگاه تهران تاکید کرد: نسخه‌ فارسی «فرهنگ‌نویسه‌های شین هوا» موجب توسعه‌ زبان چینی در ایران خواهد بود و این اتفاق باعث گفتگو و نزدیکی فرهنگ‌ها و تعامل فرهنگی میان کشور چین و کشورهای فارسی‌زبان خواهد شد.

انسان‌ها می‌توانند با زبان خود بو بکشند

یک مطالعه جدید از محققان مرکز مونل(Monell) در فیلادلفیا نشان داد که انسان می‌تواند بوها را با استفاده از زبان خود و به دلیل دارا بودن گیرنده‌های خاص تشخیص دهد.

برگزاری نشست «سه‌ سرزمین، یک زبان»

نهمین نشست «سه‌ سرزمین، یک زبان» با حضور کریستوفر کلوبله از آلمان، روبرت پروسر از اتریش و رافائل اوروایدر از سوئیس در تهران برگزار می‌شود.

درک متقابل زبان موجب گسترش روابط کشورها می شود

اصفهان- ایرنا- رییس دانشگاه اسلامی نجف اشرف در عراق گفت: درک زبان یکدیگر، مهمترین نقش را در گسترش روابط بین ملت ها و کشورهای مسلمان دارد.

ری شهری: زبان هنر بر ترویج فرهنگ زیارت اثرگذار است

شهرری- ایرنا- تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) گفت: بهره گیری از زبان هنر بهترین و موثرترین راه برای انتقال مفاهیم و ارزش های فرهنگ زیارت و سیدالشهدا(ع) است.

125 دانشجوی غیرایرانی در دانشگاه رازی کرمانشاه تحصیل می کنند

کرمانشاه - ایرنا- مدیر دفتر همکاری‌های بین‌الملل دانشگاه رازی با اشاره به تحصیل بیش از ۱۲۵ دانشجوی غیرایرانی در این دانشگاه، گفت: زبان فارسی زبان دوم دانشجویان غیرایرانی در این دانشگاه است و کلاس‌های آموزش زبان فارسی برای این دانشجویان در حال برگزاری است.

دستور خط فارسی تجدیدنظر می شود/ تدوین دانشنامه ۷ جلدی زبان و ادب

بابل - رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی ایران گفت: دستور خط فارسی به زودی تجدید نظر می شود و برنامه ریزی لازم در این باره صورت می گیرد.

«زبان‌درازی زباله‌ها» منتشر شد

مجموعه شعر «زبان‌درازی زباله‌ها» سروده حسین تولایی درباره معضلات زیست‌محیطی برای توجوانان منتشر شد.

اصفهان| بررسی محورهای علمی زبان عربی در دومین روز همایش بین‌المللی گروه‌های عربی جهان

در دومین روز همایش بین‌المللی گروه‌های عربی جهان موضوعات جدید زبان عربی در کشورهای مختلف و محورهای علمی این زبان مورد نقد و بررسی مولفان و مدیران گروه‌ها قرار گرفت.

رزا بوش در جشنواره جهانی فیلم فجر: سینمای غیر انگلیسی‌زبان در دستان ایران، مکزیک و دانمارک است

در حاشیه جشنواره جهانی فیلم فجر کارگاه تخصصی «چگونه فیلم خود را در آب‌های متلاطم سینما رهیابی کنیم» با حضور رزا بوش، تهیه‌کننده اسپانیایی برگزار شد.

عامل تعامل میان حس بویایی و چشایی زبان است نه مغز

پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدیدی نشان دادند که نقطه آغاز تعامل میان حس بویایی و چشایی، زبان است.

نهمین نشست سه سرزمین یک زبان برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- نهمین نشست «سه‌ سرزمین، یک زبان» با حضور کریستوفر کلوبله از آلمان، روبرت پروسر از اتریش و رافائل اوروایدر از سوئیس عصر روز سه شنبه در مرکز فرهنگی و بین‌الملل شهر کتاب برگزار می‌شود.