گسل های فعال دلیل زلزله های متعدد استان بوشهر است

بوشهر- ایرنا- مدیر گروه ژئوفیزیک دانشگاه خلیج فارس گفت: در این استان گسل‌‎هایی زنده و فعال به درازای 180 کیلومتر وجود دارد که باعث شده در این استان وقوع زلزله‌ های متعدد ثبت شود.مطالب مرتبط

گسل های فعال دلیل زلزله های متعدد استان بوشهر است

بوشهر- ایرنا- مدیر گروه ژئوفیزیک دانشگاه خلیج فارس گفت: در این استان گسل‌‎هایی زنده و فعال به درازای 180 کیلومتر وجود دارد که باعث شده در این استان وقوع زلزله‌ های متعدد ثبت شود.

ثبت ۱۱ زلزله بزرگ‌تر از ۳ در ۸ استان کشور

از ۱۱ زلزله مهم هفته گذشته، ۳ زلزله ۳.۲ تا ۳.۹ در استان فارس به ثبت رسید ضمن آنکه شهرستان حضرت ابوالفضل استان سیستان و بلوچستان با دو زلزله بزرگ‌تر از ۳ لرزید.

تعداد سازمان‌های مردم نهاد در استان بوشهر ۱۴ برابر شد

بوشهر - استاندار بوشهر از افزایش ۱۴ برابری تعداد سازمان‌های مردم نهاد در استان خبر داد و گفت: ۲۳۰ سمن در سطح استان بوشهر فعال است.

#از_تسنیم_بپرسید: آیا زلزله‌ کرمانشاه کار نهادهای نظامی است؟

اخیراً شبهاتی در فضای مجازی مطرح شده مبنی بر اینکه زلزله‌هایی که در استان کرمانشاه طی یکسال اخیر رخ داده است، به دلیل آزمایش‌های نهادهای نظامی است. چنین ادعاهایی چه منشأیی و چه نسبتی با حقیقت دارد؟

جذابیت های متعدد یزد باعث افزایش گردشگران استان شد

یزد - ایرنا - استاندار و رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر استان یزد گفت: برخلاف برخی ادعاها که رشد چشمگیر گردشگران نوروزی امسال استان را وقوع سیل در برخی استان بیان می کنند، جذابیت های متعدد و آشنایی هرچه بیشتر هموطنان با جاذبه های استان مهمترین علت رونق گردشگر

ساخت 28 هزار واحد مسکونی زلزله زدگان کرمانشاه پایان یافت

قصرشیرین- ایرنا- رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه، از اتمام ساخت 28 هزار واحد مسکونی زلزله زدگان که در جریان زلزله 7.3 ریشتری 21 آبان 96 تخریب شده بود، خبر داد.

زلزله در برازجان

زمین‌لرزه‌‌‌ای به بزرگی ۳.۵ ریشتر برازجان در استان بوشهر را لرزاند. ]]>

فرسودگی شبکه‌های آبرسانی در استان بوشهر

استاندار بوشهر در بازدید از روند نوسازی شبکه آبرسانی بوشهر اظهار کرد: یکی از مهمترین مسائل مهم در استان بوشهر، بحث تامین آب است که طی سال‌های گذشته در این حوزه شاهد مشکلاتی در استان بوده‌ایم.

اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی در استان بوشهر افزایش می‌یابد

بوشهر - سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی در نقاط مختلف استان بوشهر ایجاد می‌شوند.

سواحل جنوب استان بوشهر مواج می‌شود/ ثبت بیشترین بارش در جم

بوشهر - کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر از مواج شدن خلیج فارس خبر داد و گفت: بر اثر فعالیت سامانه اخیر بارشی در استان بوشهر، بیشترین بارندگی در جم ثبت شد.

برگزاری مسابقات متعدد شطرنج در کشف استعدادها موثر است

ساری – ایرنا – رئیس فدراسیون شطرنج، عامل اصلی مدال آوری و نتیجه گرفتن شطرنج بازان کشورمان را برگزاری مسابقات متعدد در استان های مختلف اعلام کرد.

معاون وزیر ورزش:93 خانه جوان فعال ایجاد شد

بوشهر-ایرنا- معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت:در راستای جلب مشارکت های جوانان هم اینک 100 خانه جوانان درمراکز استان ها فعال است که از این شمار 93 خانه در در دولت تدبیر و امید ایجاد شده است.

کمک های استان بوشهر به مناطق سیل زده ارسال شد

بوشهر- ایرنا- در ادامه کمک های دستگاه های اجرایی و مردم نوع دوست استان بوشهر به سیلزدگان محموله دیگری روزدوشنبه به استان خوزستان ارسال شد

باران و تندباد در استان بوشهر تداوم دارد

بوشهر- ایرنا - مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: وضعیت جوی این استان تا اواسط هفته آینده ناپایدار است که با این شرایط برخی از مناطق بارش پراکنده و تندباد پیش بینی می شود.

امکان وقوع زلزله‌های کوچک در اثر بارش‌های شدید

مدیر گروه زلزله‌شناسی پژوهشگاه بین‌المللی زلزله شناسی گفت: امکان وقوع زلزله‌های کوچک (با بزرگی کمتر از ۲.۵ ریشتر) در اثر بارش‌های شدید وجود دارد.

زلزله در استان فارس

زلزله ای به بزرگی 3.5 ریشتر استان فارس را لرزاند.]]>

تداوم ناپایداری‌های جوی در استان بوشهر/ خلیج فارس متلاطم است

بوشهر - مدیرکل هواشناسی استان بوشهر از تداوم ناپایداری‌های جوی در استان خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود به تدریج و با شمالی شدن جریانات طی وقت فردا از پوشش ابر در آسمان کاسته شود.

۳۵۰۰ شغل جدید در مناطق کم‌برخوردار استان بوشهر ایجاد می‌شود

بوشهر - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر گفت: با پرداخت تسهیلات روستایی- عشایری سه هزار و ۵۰۰ شغل جدید در مناطق کم‌برخوردار استان بوشهر ایجاد می‌شود.

78هزار راس دام در استان بوشهر پلاک کوبی شد

بوشهر- ایرنا- معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: براساس قانون نظام جامع دامپروری 78 هزار راس دام سبک و سنگین دراین استان پلاک کوبی و هویت دار شدند.

تاکید ناتو بر همکاری با جمهوری آذربایجان

ناتو از کمک‌های جمهوری آذربایجان به امنیت بین‌المللی در قالب مأموریت های نظامی این کشور در افغانستان و مشارکت فعال نیروهای آذربایجانی در برنامه‌های متعدد سازمان پیمان آتلانتیک شمالی قدردانی کرد.