توضیح مدیر هواشناسی گلستان در خصوص احتمال سیل مجدد

گرگان - ایرنا - مدیرکل هواشناسی گلستان گفت که بررسی بیشتر نقشه های پیش یابی نشان می دهد سامانه بارشی هفته آینده ضعیف تر از پیش بینی قبلی است اما همچنان وقوع مجدد سیل را محتمل می دانیم.مطالب مرتبط

گلستان سرد و دریای خزر متلاطم می شود

گرگان - ایرنا - در پی آغاز بارش مجدد در گلستان؛ هواشناسی هشدار داد که سامانه سرد بارشی به تدریج از روز دوشنبه هفته جاری در استان تقویت شده و متعاقب آن مردم شاهد ریزش برف در منطقه و مواج شدن دریای خزر خواهند بود.

گلستان سرد و دریای خزر متلاطم می شود

گرگان - ایرنا - در پی آغاز بارش مجدد در گلستان؛ هواشناسی هشدار داد که سامانه سرد بارشی به تدریج از روز دوشنبه هفته جاری در استان تقویت شده و متعاقب آن مردم شاهد ریزش برف در منطقه و مواج شدن دریای خزر خواهند بود.

خسارت جاده‌ها در سیل زیاد است / وزیر راه توضیح دهد

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: متأسفانه بر اثر وقوع سیل اخیر بسیاری از جاده‌ها و راه‌های کشور تخریب شده که وزیر راه و شهرسازی باید در این خصوص توضیح دهد.

ورود سامانه سرد و بارشی به گلستان/ احتمال ریزش برف در ارتفاعات

گرگان – معاون پیش بینی اداره کل هواشناسی گلستان از ورود سامانه سرد و بارشی به گلستان خبر داد.

احتمال آبگرفتگی معابر و افزایش روان آب رودخانه ها در گلستان

هواشناسی گلستان درباره احتمال آبگرفتگی معابر در برخی شهرها و افزایش روان آب رودخانه ها در این استان هشدار داد.

احتمال وزش باد شدید مدارس دو شهرستان کردستان را تعطیل کرد

سنندج - بر اساس پیش بینی های اداره کل هواشناسی کردستان در خصوص احتمال وزش باد شدید مدارس قروه و بیجار در روز چهارشنبه تعطیل شد.

توضیح اسنپ در خصوص استفاده از نام مجعول «خلیج‌عربی»

مدیر شرکت اسنپ در نامه‌ای به مرکز مطالعات خلیج فارس، توضیحاتی را در خصوص استفاده این شرکت از نقشه‌ای با نام مجعول «خلیج‌عربی» ارئه کرد. ]]>

توضیحات وزارت نیرو در خصوص درخواست ارتقای جایگاه هواشناسی

وزارت نیرو نسبت بموضوع ارسال نامه وزیر به رئیس جمهور در خصوص سازمان هواشناسی واکنش نشان داده و توضیحاتی تکمیلی به خبرگزاری تسنیم ارسال کرده است.

کاهش 16 درجه‌ای دمای هوای در گلستان/ بارندگی از دوشنبه شدت می‌گیرد

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان گلستان گفت: دمای هوای استان بانفوذ سامانه سرد از فردا تا آخر این هفته 16 درجه کاهش یافته و احتمال بارش برف در ارتفاعات وجود دارد.

۲۲۰۰ واحد صنفی سیل زده گلستان راه اندازی شد

گرگان- رئیس صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: ۱۵۰ واحد صنعتی و دو هزار و ۲۰۰ واحد صنفی آسیب دیده در سیل گلستان مجدد راه اندازی شدند.

احتمال یخ‌زدگی محصولات کشاورزی در برخی مناطق کشور

تهران- ایرنا- سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه ویژه هواشناسی کشاورزی هشدار داد که با گذر سامانه بارشی از کشور و کاهش دما احتمال یخ‌زدگی و سرمازدگی محصولات کشاورزی در برخی نقاط کشور وجود دارد.

خطر سرمازدگی محصولات کشاورزی در خراسان جنوبی وجود دارد

بیرجند - ایرنا- اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی در خصوص کاهش دما و احتمال سرمازدگی محصولات کشاورزی در استان هشدار داد.

هشدار سازمان هواشناسی در خصوص بارش باران و وزش باد شدید

سازمان هواشناسی در خصوص بارش باران و رعد و برق و وزش باد شدید از امروز تا اوایل هفته آینده هشدار داد. ]]>

احتمال مسمومیت عمدی قوچ ومیش‌های پارک ملی گلستان وجود دارد

گرگان- معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی محیط زیست گفت: هنوز علت تلف شدن ۱۶۰ رأس قوچ و میش در پارک ملی گلستان مشخص نشده اما احتمال مسمومیت عمدی حیات وحش محتمل است.

مدارس تایباد نیز تعطیل شد

مشهد- ایرنا- مدیر آموزش و پرورش تایباد گفت: با توجه به هشدار هواشناسی مبنی بر بارندگی شدید و احتمال جاری شدن سیل مدارس نوبت عصر یکشنبه این شهرستان تعطیل شد.

احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها در یزد

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی یزد، با اشاره به کاهش چهار تا هفت درجه دمای هوا طی امروز و فردا، گفت: همچنان احتمال سیلابی شدن مسیرها و آبگرفتگی معابر عمومی وجود دارد.

هشدار هواشناسی به کشاورزان

سازمان هواشناسی در اطلاعیه‌ای با اشاره به کاهش 5 درجه‌ای دما طی هفته آینده نسبت به احتمال سرما زدگی برای برخی محصولات زراعی و باغی در مناطق کوهپایه ای هشدار داد.

بارش پراکنده در نیمه شمالی خوزستان مورد انتظار است

اهواز - ایرنا - مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: احتمال بارندگی پراکنده در نیمه شمالی استان پیش بینی می شود.

پیش بینی بارش ۱۰۰میلیمتری درمناطق شرقی گلستان/بارش برف درارتفاعات

گرگان- مدیرکل هواشناسی گلستان از فعالیت سامانه سرد و بارشی به گلستان خبرداد و گفت: اوج بارش ها روز سه شنبه و بیشترین میزان بارش هم در قسمت های شرقی استان اتفاق خواهد افتاد.

احتمال طغیان دوباره گرگانرود قوت گرفت

گرگان - ایرنا - مدیر کل دفتر مدیریت بحران استانداری گلستان به روستاهای واقع در مسیر گرگانرود حد فاصل روستای چن سولی تا روستای سقر یلقی به دلیل طغیان رودخانه و افزایش حجم ورودی آب به این حوزه آبریز هشدار داد.