کارگروه تخصصی مدیریت بحران وزارت ارتباطات؛ سربلند از بحران‌ها

تهران- ایرنا- حفظ ارتباط از مسائل ضروری است که باید در هر بحرانی به شکل ویژه به آن توجه کرد و نقش ارتباطات در شرایط بحران، انکارناپذیر است. نوروز امسال 24استان کشور درگیر سیل شدند و این حادثه هنوز هم در حال پیشروی به سمت جنوب غربی کشور است، در این میان، «مطالب مرتبط

کارگروه راهبری مدیریت سبز در 180 دانشگاه تشکیل شد

اصفهان- ایرنا- مدیر کارگروه مدیریت سبز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تا کنون کارگروه راهبری مدیریت سبز در 180 دانشگاه، موسسه آموزش عالی و پارک علم و فناوری کشور تشکیل و در 2 سال گذشته یکهزار و 200 طرح از سوی آنها در این زمینه به وزارت علوم ارائه شد.

مدیریت واحد سبب جلوگیری از هدررفت سرمایه دراستان

معاون هما هنگی امورعمرانی استاندارگفت: یکی از تجربیات موفق استان کرمانشاه مدیریت واحد در بحران اخیر بود و تمام اختیارات و برنامه ریزی‌ها در قبل از بحران، حین بحران و بازسازی با مدیریت واحد و ریاست استاندار محترم بود.

ضرورت سرمایه‌گذاری در حوزه پردازشگرهای پیشرفته برای مدیریت بحران

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر این‌که در شرایط کنونی در کشور ما نیاز به پردازشگرهای پیشرفته برای صنایع فضایی، هوایی، هواشناسی، مخازن نفت، فعالیتهای داروسازی، ژنتیک و مدیریت بحران‌های بزرگ مانند سیلاب‌ها وجود دارد، افزود: 

بیشتر طرح های مدیریت سبز دانشگاه ها در بخش آب است

اصفهان - ایرنا - مدیر کارگروه مدیریت سبز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بیشترین تعداد طرح های مدیریت سبز در دانشگاه ها که تاکنون به این کارگروه معرفی و موفق به جذب بودجه شدند، در زمینه آب و پساب است.

تلاش مدیریت بحران در سیل اخیر حفظ جان مردم بود

تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: تمام تلاش ها در مدیریت بحران سیل اخیر در کشور حفظ جان مردم و هموطنان آسیب دیده و متاثر از سیل و آبگرفتگی بود.

تصاویر ماهواره ای وهوایی درمدیریت بحران سیلاب استفاده شد

تهران- ایرنا- رئیس مرکز اطلاعات وحوادث سازمان مدیریت بحران کشور از استفاده تصاویر ماهواره ای وعکس های هوایی پهپاد به منظور تحلیل آمار، نقشه ها و گزارش ها در مدیریت بحران و مدیریت ریسک سیلاب اخیر در استان های گلستان، لرستان و خوزستان خبر داد.

مدیریت واحد مانع از هدررفت سرمایه در استان کرمانشاه شد

کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه یکی از تجربیات موفق استان در بحران سیل اخیر را مدیریت واحد و جلوگیری از هدررفت سرمایه دانست و گفت: تمام اختیارات و برنامه ریزی ها در قبل از بحران، حین بحران و بازسازی با مدیریت واحد و ریاست استا

آماده باش اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران تربت جام

جلسه فوق‌العاده ستاد مدیریت بحران شهرستان تربت‌جام برگزار شد.

رسانه‌ها تنها روای بحران شده‌اند

تهران - ایرنا - رئیس دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه با اشاره به این که رسانه‌ها تنها وقوع بحران را مخابره می‌کنند، گفت: در حالی که بعد از وقوع بحران‌ها مشکلات و معضلات نمود پیدا می‌کنند و اهالی رسانه آنجا باید پیگیریشان را ادامه دهند.

کمک‌های مردمی فقط با هماهنگی مدیریت بحران انجام شود/ برگزاری بازارچه خیریه با هدف کسب نقدینگی بیشتر

استاندار قزوین گفت: هر کمکی که به مناطق سیل زده می‌شود باید با هماهنگی مدیریت بحران استانداری باشد.]]>

تیم تخصصی، طرح های عمرانی قزوین را بازدید می کند

قزوین – ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین گفت: تیم تخصصی 6 نفره، طرح های عمرانی قزوین را بر اساس پهنه بندی سیل خیزی و پیوست های محیط زیستی مورد بازدید قرار می دهند.

گام‌های مدیریتی بحران در سیل شیراز موثر بود

استاندار فارس با بیان اینکه مدیریت بحران در سه گام پیش‌بینی و پیشگیری، آمادگی و بازسازی و بازتوانی انجام می‌شود، از اجرای مناسب این گام‌ها در مدیریت سیل اخیر شیراز خبر داد.

مینوشهر آماده بحران احتمالی

خرمشهر- شهردار مینوشهر گفت: ستاد مدیریت بحران مینوشهر آمادگی کامل برای مقابله با بحران احتمالی بعد از مد اکبر را دارد.

فعالیت قرارگاه بازسازی و مدیریت جامع بحران سیل آغاز شد

تهران- ایرنا- رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، از آغاز رسمی فعالیت قرارگاه بازسازی و مدیریت جامع بحران سیل خبر داد و گفت: احکام برخی اعضای این قرارگاه شامل رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و معاون اقتصادی وزیر کشور صادر شده اس

استاد دانشگاه: کشور نیازمند برنامه ریزی پیش از بحران است

تهران-ایرنا- استاد مرکز تحقیقات علوم زمین آلمان گفت: مجموع نتایج سیل اخیر نشان می دهد که در سه سیکل پیش از سیل، بحران و ریکاوری برنامه ریزی و مدیریت پیش از بحران وجود ندارد.

نقش داده های مکانی در مدیریت بحران/ لزوم هماهنگی جامعه علمی با سیاست‌گذاران

معاون فنی سازمان نقشه‌برداری کشور گفت: داده‌های مکانی در هر چهار مرحله مدیریت بحران نقش مهمی دارند.

مروری بر باید و نبایدهای مدیریت بحران در کشور

استاد پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله با بیان این‌که در سیلاب اخیر شاهد نمایش حضور ۲۴ ساعته مسئولان در مناطق سیل‌زده بوده‌ایم، به ارائه نکاتی در خصوص مدیریت بحران پرداخت.

ارزیابی اقدامات مدیریت بحران در سیستان توسط وزارت کشور

برنامه جدید وزارت راه برای بازسازی پروژه‌های تخریب شده در سیل

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی از اولویت‌بندی پروژه‌های ساخت و بازسازی این وزارت در مدیریت پس از بحران، مبتنی بر شاخص‌های زیست محیطی، اقتصادی، فنی و اجتماعی خبر داد.

نوری: مدیریت بحران باید وزارت نیرو را ملزم به رهاسازی سدها می‌کرد