تجهیزات هواشناسی بومی سازی می شود

تهران- ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی گفت: با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تجهیزات هواشناسی اعم از نرم افزاری و سخت افزاری بومی سازی می شود.مطالب مرتبط

تجهیزات هواشناسی بومی سازی می شود

تهران- ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی گفت: با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تجهیزات هواشناسی اعم از نرم افزاری و سخت افزاری بومی سازی می شود.

تجهیزات داخلی «انتقال نوری» جایگزین نمونه خارجی شد

تهران- ایرنا- جوانان ایرانی در یک استارتاپ موفق به تولید تجهیزات ارتباطی و مخابراتی شدند که با این اقدام این محصولات تحریمی در کشور بومی‌سازی شد، تجهیزاتی که حتی در سیل اخیر هم به کار آمد و نیازهای ارتباطی استان لرستان را با سرعتی بالا رفع کرد.

بومی سازی علوم غربی در دانشگاه‌ها لازم است

‌آیت الله مکارم شیرازی گفت: برخی از علوم دانشگاه‌های ما از غرب آمده است و رنگ و بوی غربی دارد، بنابراین وظیفه اساتید مؤمن و متدین ما این است که این علوم را بومی سازی کنند.

پیشنهاد هواشناسی به وزارت اطلاعات درباره ارسال پیامکی اطلاعیه‌های جوی

رئیس سازمان هواشناسی کشور امکانات و تجهیزات در اختیار سازمان هواشناسی و ماموریت‌های این سازمان را تشریح کرد.

پیشنهاد هواشناسی به وزارت ارتباطات درباره ارسال پیامکی اطلاعیه‌های جوی

رئیس سازمان هواشناسی کشور امکانات و تجهیزات در اختیار سازمان هواشناسی و ماموریت‌های این سازمان را تشریح کرد.

ضرورت تکمیل شبکه رادارهای هواشناسی کشور

رئیس سازمان هواشناسی کشور امکانات و تجهیزات در اختیار سازمان هواشناسی و ماموریت‌های این سازمان را تشریح کرد.

حمید فتاحی می‌گوید زیرساخت بر استفاده بیشتر از تجهیزات بومی تاکید دارد

تدوین اسناندارد ملی برای محصولات بومی همدان/ گردشگری استان استاندارد می شود

همدان - ایرنا - مدیرکل استاندارد همدان با بیان اینکه محصولات بومی همدان قابلیت صادرات و حضور در بازارهای جهانی را دارد گفت: برای آسان سازی این فرایند، استانداردهای ملی برای تولیدات بومی استان تدوین می شود.

فارس من| «اینستاگرام» بومی‌سازی شود/ مجلس مخالف فضای مجازی نیست

خطر کالاسازی عروسک‌های اقوام/ صنایع فرهنگی بومی را استحاله نکنید!

برخی از عروسک‌سازان معتقدند عروسک‌های بومی و سنتی که در مغازه‌ها به فروش می‌رسد چهره و صورتشان شبیه باربی است، اما لباس‌های اقوام مختلف را بر تن‌شان کرده‌اند؛ این آسیب به عروسک‌های بومی است.

کمیته احیای هنرهای سنتی و صنایع‌دستی بومی تشکیل شد

به منظور حفظ و احیا، رشد و توسعه، اصلاح و بهینه‌سازی ارکان مختلف هنرهای سنتی و صنایع‌دستی ، کمیته احیای هنرهای سنتی و صنایع دستی بومی در دستور کار پژوهشکده هنرهای سنتی قرار گرفت.

جشنواره بازی های بومی محلی در شهر سمنان

سمنان- ایرنا- جشنواره بازی های بومی محلی به مناسبت هفته جوان و آشنایی این قشر با بازی های بومی شهر سمنان در مجموعه ورزشی ولایت این شهر برگزار شد./ عکس: سارا خدادادی

ژائوئن: اتحاد ملت ها با احیای بازی های بومی محلی شدنی است

تهران - ایرنا - رئیس انجمن جهانی ورزش و بازی های بومی با اشاره به اهمیت احیا و توسعه این بازی ها گفت: با توجه به ترویج فرد گرایی و حاکمیت نظام سرمایه داری، احیای بازی های بومی محلی موجب اتحاد ملت ها و زنده شدن فرهنگ ها می شود.

امام جمعه رشت: فرهنگ بومی در ساخت و سازها لحاظ شود

رشت - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت بر توجه به فرهنگ بومی در اجرای طرح هادی در روستاها تاکید کرد و گفت: فرهنگ بومی و اسلامیت منطقه را در در ساخت و سازها لحاظ کنید.

ردپای بهینه‌سازی انرژی در تمدن ایرانی/ضرورت توجه به انرژی‌های تجدیدپذیر درکنار جبران خسارات سیل

رئیس پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر این که بحث انرژی باید سرلوحه اقدامات و توجهات ما قرار گیرد، گفت: موارد بسیاری در تمدن ایرانی هست که سرآمد بحث بهینه‌سازی مصرف انرژی به شمار می‌آید و ما ذیل دانش بومی خود از آنها استفاده ک

ارزآوری ۳۰ میلیون دلاری صادرات تجهیزات پزشکی

مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه برگزاری نمایشگاه ایران هلث در جهت تحقق شعار «رونق تولید» است، گفت: درآمد ارزی صادرات تجهیزات پزشکی سالانه ۲۵ تا ۳۰ میلیون دلار بوده است.

تلاش روسیه برای مدرنیزه‌سازی سریع نیروهای راهبردی هسته‌ای خود

وزیر دفاع روسیه ایجاد زیرساختارهای جدید برای نیروهای راهبردی هسته‌ای، به‌خصوص در منطقه شبه جزیره کریمه و قطب شمال را در اولویت برنامه‌های مدرنیزه سازی تجهیزات مورد نیاز نیروهای مسلح این کشور نام برد.

کافی نبودن تجهیزات و امکانات دستگاههای اجرایی و خدماتی خراسان رضوی در مواقع بحران

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: متاسفانه تجهیزات لازم برای مواقع بحرانی را در سطح استان نداریم و موظف هستیم تجهیزات اندک را به نحو مطلوبی مدیریت کنیم. ]]>

شرکت ارتباطات بر استفاده بیشتر از تجهیزات بومی تاکید دارد

تهران-ایرنا- سالی که گذشت برای شرکت زیرساخت سال بسیار خوبی بود. آن‌ها توانستند کنار لیست اهدافی که برای انجام دادن داشتند، «تیک» بزنند، هسته شبکه ملی را تا سه برابر توسعه دهند و به واسطه تمام این‌ها چرخ اقتصاد را بیش از پیش بچرخانند. ایجاد شبکه سراسری انت

توجه به ظرفیت‌های بومی در «وارش»/ هزینه‌ها را کاهش داده‌ایم

مهدی قربانپور دبیر جشنواره «وارش» تأکید کرد که توجه به پتانسیل‌های بومی در دستور کار این رویداد سینمایی قرار دارد.