خطر آلودگی آب‌ها در مناطق سیل زده/ مشکل ازدیاد حشرات

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، گفت: مشکل ازدیاد حشرات و جوندگان هنوز جدی نیست، اما برای پیشگیری از این معضل، مواد گندزدا، سموم و حشره کش‌ها نیز تأمین شده است.مطالب مرتبط

خطر آلودگی آب‌ها در مناطق سیل زده/ مشکل ازدیاد حشرات

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، گفت: مشکل ازدیاد حشرات و جوندگان هنوز جدی نیست، اما برای پیشگیری از این معضل، مواد گندزدا، سموم و حشره کش‌ها نیز تأمین شده است.

نظارت بر تانکرهای آب‌رسانی و غذا در مناطق سیل‌زده

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: مشکل ازدیاد حشرات و جوندگان هنوز جدی نیست، اما برای پیشگیری از این معضل، مواد گندزدا، سموم و حشره کش‌ها نیز تامین شده تا در مواقع لزوم استفاده شوند.

از بلاک‌چین تا روابط انسان و حشرات در نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست

تهران- ایرنا- دبیر هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست، جزئیات برنامه کارگاه‌ها و مناظره‌های این نمایشگاه را اعلام کرد و از طرح موضوعات مختلف همچون فناوری بلاک‌چین در آینده کره زمین تا رابطه انسان با حشرات و راهکارهای مقابله با آلودگی هوا در این رویداد

طراحی پهپاد با الهام از حشرات

یک پژوهشگر آمریکایی با الهام از حشرات، طراحی جدیدی برای پهپادها ارائه داده تا این ابزار را به بازوی متحرک مجهز کند.

هیچ گونه آلودگی ناشی از نشت نفت در مناطق سیلابی وجود ندارد

اهواز- ایرنا- مدیر تولید شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گفت: هیچ گونه آلودگی ناشی از نشت نفت در مناطق سیلابی وجود ندارد و تهدیدی از جانب چاه ها و خطوط لوله نفت متوجه رودخانه های استان خوزستان نیست.

ارسال ۳۰۰۰۰ پماد دور کننده حشرات به اهواز/ دریافت نیازهای دارویی سیل‌زدگان با پیامک

مدیرکل اداره امور فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل‌های سازمان غذا و دارو از ارسال پمادهای ضد گزیدگی و دورکننده حشرات به اهواز خبر داد.

خطر بیماری‌های منتقله از حشرات اروپا را تهدید می‌کند

متخصصان اروپایی هشدار داده‌اند که گسترش بیماری‌های منتقله از حشرات این قاره را تهدید می‌کند.

اعزام تجهیزات دستگاه های رفع آلودگی به مناطق سیل زده گلستان

گرگان- فرمانده سپاه نینوای گلستان از اعزام دستگاه های رفع آلودگی به مناطق سیل زده آق قلا و گمیشان خبرداد.

رفع آلودگی مناطق سیل‌زده گلستان از اولویت‌های جدی سپاه است

فرمانده سپاه نینوای استان گلستان گفت: در کنار لایروبی رودخانه‌ها یکی از موضوعات جدی سپاه رفع آلودگی مناطق سیل‌زده گلستان است.

«حشرات جان سخت» و «نامه» به جشنواره فیلم فجر پیوستند

تهران- ایرنا- دو فیلم دیگر با عناوین «حشرات جان سخت» و «نامه» از مجموع آثار حاضر در بخش «نمایش‌های ویژه – بهترین کشورها» سی‌و‌هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر معرفی شدند.

آلودگی دامی در مناطق سیل زده گلستان دیده نشد

گرگان - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی گلستان با تصریح بر اینکه تاکنون آلودگی دامی در مناطق سیل زده استان دیده نشده است؛ تاکید کرد اهالی منطقه از دست زدن به لاشه دامهای تلف شده به دلیل امکان انتقال بیماری مشترک بین انسان و حیوان خودداری کنند.

ثبت جهانی یک گونه جدید از حشرات شکارگر استان ایلام

با تلاش عضو هیات علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه ایلام، یک گونه جدید از حشرات شکارگر استان ایلام ثبت جهانی شد.

هیچ نقطه‌ای ازاهواز تخلیه نشده است/خطر آلودگی آب‌ درمناطق سیل زده

دستور تخلیه هیچ نقطه‌ای در اهواز صادر نشده است، خطر آلودگی آب‌ برخی مناطق سیل‌زده را تهدید می‌کند و متولیان برای تخلیه گمیشان از آب وعده ۲ روز آینده را داده‌اند؛ اخبار سیل را در مهر بخوانید.

سوزاندن لاستیک های فرسوده نقش موثری درافزایش آلودگی هوا دارد

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: سوزاندن ضایعات و لاستیک های فرسوده در حاشیه زاهدان به یک مشکل زیست محیطی تبدیل شده و نقش موثری در افزایش آلودگی هوا دارد.

طرح مقررات سختگیرانه آلودگی هوا در لندن به اجرا درآمد

لندن - ایرنا - فاز اول طرح مقررات سختگیرانه و اخذ عوارض سنگین برای آلودگی هوا پس از ماه‌ها بحث و جدل از امروز (دوشنبه) در مناطق مرکزی شهر لندن به اجرا درآمد و به‌ این‌ ترتیب رانندگان خودروهای قدیمی و عمدتاً گازوئیلی علاوه بر پرداخت طرح ترافیک، تعرفه جدیدی

تصمیم‌گیری درباره سهمیه کنکور مناطق سیل‌زده در هفته آینده/ جدی‌تر شدن اعلام پایان سال تحصیلی در برخی مناطق خوزستان و لرستان

وزیر آموزش و‌پرورش گفت: شاید در برخی مناطق سیل زده مجبور شویم سال تحصیلی را خاتمه یافته تلقی کنیم البته در خوزستان به دلیل گرمای زودرسی که در بعضی از مناطق داریم و در پلدختر این مشکل را خواهیم داشت.

از بلاکچین تا روابط انسان و حشرات در نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست

پنج فروند شناور جدید برای نجات و رفع آلودگی آب در راه است

تهران- ایرنا- مدیرکل تامین و مهندسی تجهیزات سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: امسال یک فروند شناور رفع آلودگی آب دریا (او.آر.وی)، 2 فروند شناور تجسس و نجات (اس.اِی.آر) و 2 فروند باقیمانده بارج (شناور) جمع آوری آلودگی نفتی بنادر جنوبی را به بخش های مربوط

کاهش ۹۰ درصدی آلودگی نوری در نیاسر/ثبت ملی ابزارهای نجومی قدیمی از سوی محققان کشور

مسؤول رصدخانه کاشان از کاهش ۹۰ درصدی آلودگی نوری در بلوار نیاسر خبر داد و گفت: با اجرای دو طرح کاهش آلودگی نوری نه تنها میزان روشنایی کاهش نیافت، بلکه موجب صرفه‌جویی ۵۳ درصدی در مصرف انرژی نیز شد.

واکنش محیط زیست استان خوزستان به مصاحبه«خطر آلودگی نفتی بر اثر سیل»

اداره کل محیط زیست استان خوزستان به خبر «خطر آلودگی نفتی بر اثر سیل خوزستان» واکنش نشان داده و در نامه‌ای آورده است: آلودگی نفتی مربوط به یک حادثه کوچک در هفته گذشته، ناشی از آب گرفتگی یکی از تلمبه خانه‌های برداشت آب کشاورزی در مجاورت رودخانه بود که باعث