گازهای طبیعی با سرعت بیشتری پاکسازی می‌شوند

پژوهشگران دانشگاه "ام.آی.تی"، روش جدیدی برای پاکسازی گازهای طبیعی ارائه داده‌اند که نسبت به روش‌های سنتی، سرعت بیشتری دارد.مطالب مرتبط

بازگشایی جاده های ساحلی اهواز سرعت گیرد

اهواز - ایرنا - معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری اهواز با تاکید بر اینکه پاکسازی بلوار ساحلی اهواز نیاز به کار اساسی دارد، گفت: شهرداری اهواز در این زمینه از توان بیشتری استفاده کند تا تردد در این مسیرها هرچه سریعتر آغاز شود.

بیشتر سیلاب های بهاره بر اثر افزایش گازهای گلخانه ای است

عضو کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران، گفت: سیلاب‌هایی که در بهار یا اواخر زمستان اتفاق می‌افتد بر اثر افزایش گازهای گلخانه‌ای و گرم شدن زمین است و این مشکل تنها برای ایران نیست .

استفاده از ماهواره‌ها برای ردیابی گازهای گلخانه‌ای

با افزایش تمایل کشورها به کاهش گازهای گلخانه‌ای، سازمان‌ها و شرکت‌های بسیاری تصمیم دارند برای بررسی انتشار این گازها از ماهواره‌ها استفاده کنند.

نمونه اولیه سنسورتشخیص گازهای سمی در صنایع پتروشیمی تولید شد

تهران- ایرنا- یک شرکت دانش‌بنیان داخلی با دریافت تسهیلات از صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به تولید سنسور و آنالیزور گاز اکسید فلزی شد که قادر است گازهای خطرناک و سمی متصاعد شده در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی را تشخیص داده و هشدارهای مربوط به آن را صادر کند.

قطار توسعە کردستان با سفر رئیس جمهور سرعت می گیرد

سنندج - ایرنا - استاندار کردستان گفت: با سفر رئیس جمهور بە استان قطار توسعە با سرعت بیشتری به سمت پایداری حرکت می کند.

در سال جدید مسئولان همراهی بیشتری با هم داشته باشند

دبیرکل حزب اراده ملت ایران گفت: در سال جدید بهتر است، مسئولان مساعی و همراهی بیشتری با هم داشته باشند و از باب وحدت و همدلی وارد شوند و رفتارشان نسبت به گذشته با یکدیگر مهربان‌تر و همدلانه‌تر باشد.

درپی کسب مهارت جواهرسازی

جوانان می توانند با بروز شدن استانداردهای رشته جواهرسازی با سرعت بیشتری به اشتغال پایدار دست پیدا کنند

طرح‌‌های آبخیزداری شمال دروازه قران و سعدی با سرعت پیگیری شود

استاندار فارس با تاکید بر اینکه اجرای طرح‌های آبخیزداری با اولویت مناطقی که در معرض وقوع سیل قرار دارند انجام می‌شود، گفت: منابع طبیعی استان مکلف شده است طرح‌‌های آبخیزداری شمال دروازه قران و سعدی را به سرعت تهیه کند.

مناطق آلوده به مین بازبینی می شوند

فرماندار قصرشیرین از بازنگری مناطق مختلف این شهرستان برای پاکسازی از مین‌هایی که بر اثر بارش باران احتمالا جابه جا شده اند خبر داد.

ستاره فرانسوی رکورد دوی سرعت را شکست

حداکثر سرعت امباپه روی گل اول در دیدار مقابل موناکو به ۳۸ کیلومتر بر ساعت رسید که از میانگین سرعت اوسین بولت در رکورد جهانی دوی ۱۰۰ متر با ۳۷.۵۸ کیلومتر بر ساعت بیشتر بود.

امسال سهام ۳ شرکت پتروشیمی در بورس عرضه می‌شود/آخرین وضعیت طرح‌های جمع آوری گازهای مشعل

پاکسازی یک منطقه در استان الضالع یمن؛ دفع حملات گسترده متجاوزان سعودی

سخنگوی نیروهای مسلح یمن از پاکسازی و برقراری امنیت بخش "الحشاء" در استان الضالع خبر داد.

پاکسازی راه های مواصلاتی آران وبیدگل

با همیاری دوست داران طبیعت ، شهرداری ها و شرکت بازیافت پسماند راه های مواصلاتی آران و بیدگل و شهرهای اطراف پاکسازی شد.

جهادگران همچنان در تکاپوی پاکسازی حمیدیه+تصویر

گروه ا‌ستان‌ها ـ جهادگران بومی و غیربومی خوزستان با فروکش کردن آب در حمیدیه در حال پاکسازی اولیه این شهرستان سیل‌زده هستند.

امسال تعداد بیشتری هواپیمای کوثر تولید می‌کنیم

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: امسال که به نام «رونق تولید» نامگذاری شده است، تعداد هواپیمای بیشتری از نوع کوثر را تولید خواهیم کرد و امیدواریم در رژه سال آینده تعداد بیشتری از این جنگنده شرکت کنند.

پاکسازی 10 هکتار از منطقه حفاظت شده دالانکوه فریدن

جمعی از ازدانش آموزان مدرسه راهنمایی شهیدجلال هاشمی شهر دامنه 10هکتار از منطقه حفاظت شده دالانکوه را پاکسازی کردند.

زنان تنها 7 درصد پست‌های مدیریتی آموزش‌وپرورش را در اختیار دارند

مدیرکل امور زنان وزارت آموزش‌وپرورش گفت: میزان به‌کارگیری بانوان در سطوح مدیریتی وزارتخانه 5 درصد بوده که اکنون به 7 درصد ارتقا پیدا کرده که امیدواریم سرعت بیشتری بگیرد.]]>

طبیعت شمال تهران با مشارکت همگانی پاکسازی می شود

شمیرانات- طرح وی‍ژه پاکسازی طبیعت به مناسبت روز جهانی زمین پاک با هدف فرهنگ سازی و تشویق و ترغیب شهروندان به حفظ محیط زیست در شمال تهران اجرا می شود.

سپاه پاکسازی مناطق سیل زده پلدختر و معمولان را برعهده گرفت

خرم آباد- ایرنا- نیروی زمینی سپاه به منظور پاکسازی شهرهای معمولان و پلدختر از آلودگی های احتمالی یک گردان مجهز به لرستان اعزام کرد.

دلایل آماده‌تر بودن نمایشگاه کتاب از دوره‌های قبل

معاون اجرایی نمایشگاه کتاب تهران گفت: برخلاف برخی پیش‌بینی‌ها و اظهارنظرها، امور اجرایی و کار آماده‌سازی نمایشگاه کتاب در این دوره با سرعت بیشتری در حال انجام است.