وقوع سیلاب وطغیان رودخانه ها درهرمزگان پیش بینی می شود

بندرعباس- ایرنا- کارشناس اداره کل پیش بینی هواشناسی هرمزگان گفت: با ورود موج بارشی فعال از روز جمعه به کشور در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده شاهد بارش های شدید و رگباری به ویژه در مناطق شرقی استان و خطر وقوع سیلاب و طغیان رودخانه های فصلی خواهیم بود.مطالب مرتبط

وقوع سیلاب وطغیان رودخانه ها درهرمزگان پیش بینی می شود

بندرعباس- ایرنا- کارشناس اداره کل پیش بینی هواشناسی هرمزگان گفت: با ورود موج بارشی فعال از روز جمعه به کشور در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده شاهد بارش های شدید و رگباری به ویژه در مناطق شرقی استان و خطر وقوع سیلاب و طغیان رودخانه های فصلی خواهیم بود.

عدم لایروبی رودخانه‌ها دلیل اصلی وقوع سیل نیست

کارشناس مدیریت منابع آب و مهندسی رودخانه گفت: لایروبی در دهانه های رودخانه‌ نیز به تخلیه سیلاب کمک می‌کند اما این موضوع، دلیل اصلی وقوع سیلاب و یا عامل اصلی در مدیریت سیلاب نیست.

سیلاب چند محور ارتباطی در هرمزگان با مرکز استان را قطع کرد

بندرعباس - ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: بارندگی ، سیلاب وطغیان رودخانه های فصلی چند محور ارتباطی در شرق وغرب با مرکز استان شنبه شب قطع کرد.

سیلاب چند محور ارتباطی در هرمزگان با مرکز استان را قطع کرد

بندرعباس - ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: بارندگی ، سیلاب وطغیان رودخانه های فصلی چند محور ارتباطی در شرق وغرب با مرکز استان شنبه شب قطع کرد.

هشدار سیلاب برای جنوب کرمان / مردم از حریم رودخانه ها دور شوند

کرمان – ستاد بحران و هواشناسی استان کرمان نسبت به وقوع سیلاب طی ساعت های آتی در شهرستان های جنوبی و شرقی هشدار دادند و خواستار فاصله گرفتن مردم از حریم رودخانه ها شده اند.

هشدار احتمال وقوع سیلاب در گلستان؛ بارندگی‌ها تا دوشنبه ادامه دارد

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان گفت: با ورود سامانه بارشی از امشب احتمال وقوع سیلاب در استان گلستان وجود دارد.

هشدار وقوع سیلاب در برخی مناطق گلستان؛ بارش گسترده و مداوم باران در سراسر استان

معاون پیش‌بینی هواشناسی گلستان گفت: سامانه‌ بارشی از روزهای آینده وارد استان می‌شود که در پی آن احتمال وقوع سیلاب در برخی مناطق استان وجود دارد.

هشدار طغیان رودخانه‌ها و وقوع سیلاب در چند استان کشور

15 شهرستان استان کرمان در خطر وقوع سیلاب قرار دارند

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمان با اشاره به اینکه 7 هزار و 500 کیلومتر مسیر رودخانه در استان کرمان وجود دارد گفت: در 15 شهرستان استان کرمان نگرانی وقوع سیلاب وجود دارد.

هواشناسی خراسان رضوی هشدار سیلاب داد

مرکز پیش بینی هواشناسی استان امروز 21 فروردین با صدور اطلاعیه ای نسبت به وقوع سیلاب هشدار داد.

هشدار وقوع سیلاب دوباره در گلستان

با توجه به میزان بالای بارندگی و قطعی بودن روان آب‌ها، وقوع سیلاب به ویژه در نقاط مستعد استان در هفته آینده محتمل است.

100 خانوار درگیر سیلاب چابهار به مکان امن منتقل شدند

زاهدان- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: 100 خانوار ساکن حاشیه رودخانه های چابهار در پی تشدید بارندگی و احتمال وقوع سیلاب، در سرسراهای ورزشی شهر اسکان داده شدند.

هشدار هواشناسی درباره احتمال وقوع سیل در سیستان و بلوچستان

مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به پیش‌بینی ورود سامانه بارشی به استان خطر وقوع سیلاب وجود دارد.

سیلاب ۱۲ مسیر در سیستان و بلوچستان را مسدود کرد

زاهدان- مدیر کل مدیریت بحران سیستان و بلوچستان گفت: ۱۱ مسیر در جنوب و یک مسیر در شمال این استان به دلیل وقوع سیلاب و طغیان رودخانه های فصلی مسدود شده است.

دادگستری بدنبال تعیین حریم و بستر رودخانه ها است

سنندج - ایرنا - وقوع سیل در چند استان کشور و آسیب هایی که تعرض و تداخل در حریم رودخانه ها آن را تشدید کرد، انگیزه ای برای دادگستری استان کردستان شد تا موضوع نخستین نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم در سال جدید به تعیین حریم رودخانه ها در استان اختصاص یابد.

گرم شدن هوا در آذربایجان غربی/احتمال سیلاب با ذوب برف در ارتفاعات

ارومیه_ رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی گفت:با گرم شدن هوا و ذوب برف در ارتفاعات احتمال وقوع سیلاب در استان وجود دارد.

سیلاب ۷ مسیر در جنوب سیستان و بلوچستان را مسدود کرد

زاهدان- مدیر کل مدیریت بحران سیستان و بلوچستان گفت:۷ مسیر در جنوب این استان به دلیل وقوع سیلاب و طغیان رودخانه های فصلی مسدود شده است.

سد کردن مسیر رودخانه ها یکی از عوامل وقوع سیل است

بروجرد - ایرنا - معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد گفت: سد کردن و لایروبی نشدن مسیر رودخانه های ازعوامل اصلی وقوع سیل و آبگرفتگی معابر و خیابان ها است.

ادعای غیرطبیعی بودن بارش‌ها کذب است/ مسئولان احتمال وقوع دوباره سیلاب را جدی بگیرند

یک استاد دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران با انتقاد از رها شدن سیلاب دشت‌ها در کشور در ادامه جدی گرفتن تهیه سیستم هشدار سیلاب، مدیریت به هنگام سیلاب‌ها و فعال سازی ساختار تشکیلات مختص مقابله با سیلاب را توصیه کرد.

وقتی حریم رودخانه نادیده گرفته می شود

خرم آباد - ایرنا - خسارات ناشی از سیلاب در خرم آباد، بیش از هر چیز دیگر به مسئله ساخت و ساز در حریم رودخانه های این شهر مربوط بود. مابقی منازل بر جا مانده از سیلاب نیز به شدت در معرض تخریب هستند.