پیگیری نظارت مستمر و روزانه بر منابع آب آشامیدنی مناطق سیل‌زده

معاون بهداشت وزارت بهداشت بر حضور گسترده کارشناسان بهداشت محیط در مناطق سیل زده و پیگیری نظارت مستمر و روزانه بر منابع آب آشامیدنی این مناطق تاکید کرد.مطالب مرتبط

پیگیری نظارت مستمر و روزانه بر منابع آب آشامیدنی مناطق سیل‌زده

معاون بهداشت وزارت بهداشت بر حضور گسترده کارشناسان بهداشت محیط در مناطق سیل زده و پیگیری نظارت مستمر و روزانه بر منابع آب آشامیدنی این مناطق تاکید کرد.

آماده‌باش برای کنترل بیماری‌ها در مناطق سیل‌زده/ رصد مستمر سلامت آب آشامیدنی

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: سلامت آب آشامیدنی در مناطق سیل زده به طور مستمر مورد پایش قرار گرفته و عملیات کلرزنی نیز انجام شده و تداوم دارد.  

توزیع رایگان آب آشامیدنی در مناطق سیل زده همچنان ادامه دارد

دبیر انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی ایران گفت: براساس استعلام‌های انجام شده اصلی ترین نیاز مناطق سیل زده آب است برهمین اساس توزیع آب‌های آشامیدنی همچنان در این مناطق ادامه دارد.

نظارت مستمر بر آب مصرفی مناطق سیل‌زده

افزایش خدمات پزشکی و کنترل مواد غذایی در مناطق سیل زده

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: با توجه به گرم شدن هوا نظارت های بهداشتی در حوزه آب آشامیدنی و مواد غذایی در مناطق سیل زده تشدید می شود.

پالایش آب آشامیدنی از شیوع بیماری در مناطق سیل زده می کاهد

تهران- ایرنا- مسعود مَردانی متخصص بیماری های عفونی، بروز بیماری ‌های واگیردار در مناطق سیل زده را امری مهم دانست و اظهار داشت: به دلیل نبود دسترسی آسیب‌دیدگان به آب آشامیدنی پاکیزه و مواد غذایی سالم، بیماری های ناقل بسیاری حاصل می شود. از این رو با آموزش

معاون استاندار فارس:سالانه 800 هزار متر مکعب آب در مناطق عشایری توزیع می شود

شیراز-ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: با وجود پراکنش مناطق اسکان عشایر در این استان، سالانه 800 هزار مترمکعب آب آشامیدنی از طریق ناوگان آبرسانی در مناطق عشایر نشین فارس توزیع می شود.

ارسال روزانه سه هزار پرس غذای گرم از اصفهان به مناطق سیل زده کشور

روزانه سه هزار پرس غذای دست پخت خادمان چهارده معصوم حسینیه معرفت اصفهان به مناطق سیل زده استان خوزستان و لرستان ارسال می‌شود.

پخت روزانه بیش از ۷۰۰۰ قرص نان برای سیل زدگان

مریانج - رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهر مریانج از پخت روزانه بیش از ۷ هزار قرص نان برای ارسال به مناطق سیل‌زده خبر داد.

قطع درختان در برخی مناطق کرج باید پیگیری شود

کرج - ایرنا - رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: قطع درختان در برخی مناطق کلانشهر کرج مانند عظیمیه باید پیگیری شود.

فعالیت چهار موکب البرز در مناطق سیل‌زده

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات البرز گفت: موکب‌های اعزامی البرز به مناطق سیل زده جنوب و غرب کشور روزانه 15 هزار پرس غذای گرم بین مردم این مناطق توزیع می‌کنند.

کمبود آب آشامیدنی روستاهای جنوبی نوار ساحلی تنگستان

فرماندار تنگستان از کمبود شدید آب آشامیدنی در روستاهای جنوبی نوار ساحلی این شهرستان خبر داد و افزود: این روستاها در هفته فقط دو ساعت آب آشامیدنی دارند.

پنجهزار پرس غذا روزانه از آبادان برای سیل زدگان ارسال می شود

آبادان - ایرنا - مسئول ستاد مردمی خدمت رسانی به مناطق سیل زده آبادان گفت: روزانه پنج هزار پرس غذا توسط موکب های مردمی در آبادان طبخ و برای اهالی سیل زده روستای دریسیه دارخوین و پلدختر ارسال می شود.

نظارت پلیس آگاهی بر اموال و اماکن سیل‌زده

رئیس پلیس آگاهی ناجا، حفظ و حراست از اموال مردم، نظارت بر اماکن مهم و کنترل مجرمان سابقه‌دار را از اولویت‌های این پلیس در مناطق سیل زده برشمرد و گفت: به منظور جلوگیری از هرگونه آسیب به اموال و اثاثیه مردم، اقدامات کنترلی و نظارتی در این مناطق با جدیت دنبا

برقراری خط هوایی ارتش برای ارسال کمک‌ها استان کرمان به خوزستان

مدیرکل امنیتی استانداری کرمان با بیان اینکه در حال پیگیری هستیم که با کمک ارتش خط هوایی برای ارسال کمک‌ها بین استان کرمان و خوزستان برقرار شود گفت: امکان طبخ روزانه 60 هزار قرص نان و پخت 80 هزار غذای گرم در این مناطق توسط موکب‌های کرمانی وجود دارد.

شیوع بیماری واگیر در مناطق سیل‌زده نداریم/ شامپوی ضدشپش به میزان کافی تامین است

مشاور معاون بهداشت در مدیریت کاهش خطر و بلایا تاکید کرد که هیچ گونه شیوع بیماری‌ واگیر در مناطق سیل‌زده مشاهده نشده و مراقبت‌ها به صورت مستمر و فعال در حال انجام است.

فعالیت 40 گروه جهادی و 1000 نفر خادم‌یار در مناطق سیل‌زده لرستان؛ روزانه 10000 پرس غذا طبخ می‌شود

تولیت آستان قدس رضوی(ع) با بیان اینکه 40 گروه جهادی و بیش از 1000 نفر از خادم‌یار در استان لرستان مشغول خدمت‌رسانی به مردم هستند گفت: روزانه 10هزار غذای گرم به مردم داده می‌شود.

ارسال تجهیزات امدادی از اصفهان به مناطق سیل زده ادامه دارد

اصفهان- ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از ارسال مستمر تجهیزات و کمک های امدادی مردم، دستگاه ها و سازمان های استان به مناطق سیل زده کشور خبر داد.

قطع آب آشامیدنی ۱۲ روستای بخش سندرک

بعلت طغیان رودخانه‌ها و جاری شدن سیلاب، آب آشامیدنی ۱۲ روستای بخش سندرک قطع است.

4 تن اقلام بهداشتی در مناطق سیل زده پلدختر توزیع شد

تهران- ایرنا- رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: 4 تن اقلام بهداشتی، آب آشامیدنی، ماسک و اقلام مورد نیاز بانوان و نوزادان در مناطق آسیب دیده و سیل زده پلدختر توسط نیروهای اورژانس توزیع شد.