تحریم‌های غیرقانونی آمریکا نمونه بارز نقض حقوق بشر است

تهران- ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تحریم‌های غیرقانونی آمریکا را نوعی تروریسم اقتصادی دانست و گفت: اقدامات یکجانبه اجباری که در مورد برخی کشورها انجام‌ شده است، نمونه بارزی از نقض حقوق بشر و توسعه پایدار محسوب می‌شود.مطالب مرتبط

سیاست غرب با حقوق بشر دوگانه است/منافع مشترک آمریکا با تروریست‌ها

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: غرب برخورد دوگانه‌ای در قبال حقوق بشر دارد که نمونه بارز آن را در اقدام آمریکا در جلوگیری از ارسال کمک‌های صلیب سرخ جهانی به سیل‌زدگان شاهد بودیم.

امام جمعه همدان: «موسسه دانشمند» نمونه بارز اعتماد به جوانان است

همدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان گفت: موسسه تحقیق و توسعه دانشمند که زیر مجموعه بنیاد مستضعفان است نمونه بارز اعتماد به جوانان نخبه، مومن و متعهد انقلابی است.

روسیه: از کوبا و ونزوئلا در برابر تحریم‌های آمریکا حمایت می‌کنیم

معاون وزیر خارجه روسیه در واکنش به تحریم‌های جدید آمریکا علیه کوبا و ونزوئلا اعلام کرد: این تحریم‌ها غیرقانونی هستند.

مادورو: ونزوئلا بر تحریم های جدید آمریکا غلبه خواهد کرد

تهران - ایرنا - رئیس جمهوری ونزوئلا ضمن محکوم کردن تحریم های جدید آمریکا علیه کاراکاس اعلام کرد که کشورش بر این تحریم های غیرقانونی واشنگتن نیز غلبه خواهد کرد.

پوتین: جامعه جهانی باید با تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی مقابله کند

رئیس جمهوری روسیه تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی را یکی از اشکال ظهور سیاست محافظتی نامید که عامل گسترش تروریسم، افراط‌گرایی، مهاجرت غیرقانونی و بروز مناقشات منطقه‌ای است و جامعه بین الملل باید مشترکاً با این پدیده مقابله کند.

مادورو تحریم آمریکا علیه بانک مرکزی غیرقانونی است

روسیه باتحریم های آمریکا علیه ونزوئلا و کوبا مقابله می کند

مسکو - ایرنا - معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرده است که کشورش علاوه بر اینکه تحریم های جدید آمریکا علیه کوبا و ونزوئلا را غیرقانونی می داند با تحریم ها علیه این کشورها مقابله خواهد کرد.

واکنش وزارت خارجه به عدم تمدید معافیت برای خریداران نفت ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به اقدام اخیر آمریکا در زمینه تحریم های نفتی گفت: با توجه به غیرقانونی بودن اصل تحریم‌های مورد نظر، جمهوری اسلامی ایران اصولا ارزش و اعتباری برای معافیت های اعطایی بر تحریم ها قائل نبوده و نیست.

یک گروه مدافع حقوق بشر رفتار "بی‌رحمانه" با مهاجران در مرز آمریکا را محکوم کرد

اتحادیه آزادی‌های شهروندی آمریکا در ایالت نیومکزیکو از مقامات دولتی این کشور درخواست کرد، تحقیقاتی درباره گروه کوچکی از شهروندان مسلح آمریکایی صورت دهد که به گفته این اتحادیه به طور غیرقانونی مهاجرانی را که وارد آمریکا می‌شوند، دستگیر می‌کنند.

تحریم ایران قدرت مالی آمریکا را تضعیف می‌کند

رئیس بخش تحریم های بانک بارکلیز در آمریکا می گوید: "تمایل گسترده ای به انجام معاملات با ارزهایی غیر از دلار برای دور زدن تحریم های آمریکا ایجاد شده است."

برای عبور از تنگنای تحریم کمربندها را محکم باید بست

تهران- ایرنا- تنگ تر شدن حلقه تحریم های غیرقانونی علیه مردم ایران، اوضاع اقتصادی را از خود متاثر خواهد کرد. این در حالی است که پرسش های بسیاری در مورد چند و چونِ تدابیر و تمهیدات مقابله با تحریم مطرح است. دست کم ریخت و پاش هایی که در پیدا و پنهان صورت می

ارتش و نیروهای مسلح کشور، نمونه بارز نیروهای مقتدر و صلح خواه در منطقه هستند

استاندار کرمان گفت: ارتش و نیروهای مسلح ایران به رغم قدرت و اقتدار هدفشان صلح و امنیت در سراسر منطقه است. ارتش ما و نیروهای مسلح نمونه نیروی مقتدر و صلح خواه در منطقه هستند.

مجری پرس تی وی: آمریکا اعتقادی به حقوق بشر ندارد

تبریز - ایرنا - خبرنگار و مجری ایرانی - آمریکایی کانال تلویزیونی «پرس تی وی» با بیان اینکه واژه حقوق بشر برای دولت آمریکا مفهومی نداشته و فقط برای من و شما استفاده می‌کنند، گفت: وقتی در سازمان ملل قرار شد تا از رعایت حقوق بشر در خود آمریکا صحبت شود، بلاف

در برابر حوادث طبیعی خارج از بحث تحریم‌ها باید برخورد کرد

یک کارشناس حقوق بین الملل با بیان اینکه اقدامات آمریکا چه پیش از وقوع این حوادث و چه در اثنای وقوع این حوادث خلاف حقوق بشر و خلاف مقررات بین المللی، گفت: در برابر حوادث طبیعی مانند سیل و سایر از حوادث خارج از بحث تحریم‌ها باید برخورد کرد.

جامعه بین المللی باید برای محو تحریم‌های غیرقانونی تلاش کند

مشاور وزیر اقتصاد بر حذف تحریم های یکجانبه اقتصادی، تجاری و مالی علیه کشورهای درحال توسعه تاکید کرد.

روسیه: تحریم‌های آمریکا علیه ایران اعمال فشار تهاجمی بر یک کشور مستقل جهان و غیرقابل قبول است

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با اشاره به اینکه ممنوعیت واردات نفت ایران، بخشی از راهکار ضدایرانی جهانی آمریکاست، باردیگر بر غیرقابل قبول بودن اعمال تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی از سوی واشنگتن تأکید کرد.

شایگو:برجام نمونه بی اعتنایی آمریکا به توافق های بین المللی است

مسکو - ایرنا - وزیر دفاع روسیه در آغاز کنفرانس امنیتی مسکو با انتقاد از آمریکا اعلام کرد که برجام نمونه ای از بی توجهی واشنگتن به توافق های دوجانبه و بین المللی است.

مادورو به آمریکا: تحریم‌های غیراخلاقی شما ونزوئلا را قوی‌تر می‌کند

رئیس جمهوری ونزوئلا در واکنش به تحریم‌های جدید آمریکا اعلام کرد: این تحریم‌ها کشور را قوی‌تر خواهند کرد.

نماینده رامهرمزو رامشیر:تحریم اراده ملت ایران را متزلزل نمی کند

اهواز - ایرنا - نماینده مردم رامهرمز و رامشیر با اشاره به دور جدید تشدید تحریم های غیرقانونی امریکا علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: تحریم ها اراده ملت ایران را متزلزل نخواهد کرد و همچنان پای آرمان های خود ایستاده است.

موسوی: ایران اعتباری برای معافیت های اعطایی بر تحریم هاقائل نیست

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: با توجه به غیرقانونی بودن اصل تحریم های مورد نظر، جمهوری اسلامی ایران اصولا ارزش و اعتباری برای معافیت های اعطایی بر تحریم ها قائل نبوده و نیست.