ساخت ۲ماهواره بومی به اتمام می‌رسد
مطالب مرتبط

امام جمعه رشت: فرهنگ بومی در ساخت و سازها لحاظ شود

رشت - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت بر توجه به فرهنگ بومی در اجرای طرح هادی در روستاها تاکید کرد و گفت: فرهنگ بومی و اسلامیت منطقه را در در ساخت و سازها لحاظ کنید.

بومی‌سازی یک تکنولوژی جهانی/ گام بلند دانشگاه صنعتی کرمانشاه برای ساخت میکروپهبادها

جشنواره بازی های بومی محلی در شهر سمنان

سمنان- ایرنا- جشنواره بازی های بومی محلی به مناسبت هفته جوان و آشنایی این قشر با بازی های بومی شهر سمنان در مجموعه ورزشی ولایت این شهر برگزار شد./ عکس: سارا خدادادی

ژائوئن: اتحاد ملت ها با احیای بازی های بومی محلی شدنی است

تهران - ایرنا - رئیس انجمن جهانی ورزش و بازی های بومی با اشاره به اهمیت احیا و توسعه این بازی ها گفت: با توجه به ترویج فرد گرایی و حاکمیت نظام سرمایه داری، احیای بازی های بومی محلی موجب اتحاد ملت ها و زنده شدن فرهنگ ها می شود.

جشنواره بازی های بومی و محلی در سمنان

جشنواره بازی های بومی محلی به مناسبت هفته جوان و آشنایی نسل جوان و نوجوان با بازی های بومی شهر سمنان در مجموعه ورزشی ولایت برگزار شد

توجه به ظرفیت‌های بومی در «وارش»/ هزینه‌ها را کاهش داده‌ایم

مهدی قربانپور دبیر جشنواره «وارش» تأکید کرد که توجه به پتانسیل‌های بومی در دستور کار این رویداد سینمایی قرار دارد.

‌بازسازی مناطق سیل‌زده یک ساله به اتمام می‌رسد

‌قائم مقام بنیاد مسکن گفت: بازسازی مناطق سیل‌زده شروع شده و امیدواریم در کمتر از یک سال عملیات بازسازی در این مناطق به اتمام برسد.

تکمیل مسکن مهر پرند به آخر سال موکول شد

در حالی طبق اعلام مدیرعامل شرکت عمران پرند قرار بود مسکن مهر این شهر تا شهریور امسال به اتمام برسد که در جدیدترین زمان‌بندی منتشرشده از سوی این شرکت پروژه‌های طرح مذکور تا پایان سال به اتمام خواهند رسید.

اتمام پاکسازی مناطق غرب پلدختر توسط ارتش

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش از اتمام پاکسازی منازل، مغازه‌ها و معابر مناطقی از پلدختر که به ارتش واگذار شده بود، خبر داد.

توافق مسئولان ایران و پاکستان بر اتمام خط لوله گاز دو کشور

دستیار ویژه نخست‌وزیر پاکستان از مذاکره امروز خود با مقامات ایرانی برای یافتن راه‌کاری به‌منظور اتمام پروژه خط لوله گاز مشترک ایران و پاکستان خبر داد.

معماری؛ گمشدۀ شهرسازی های امروز

ساری - ایرنا - ساختار و نمای ناهمگون بناهای شهری و روستایی در مازندران که پیشینه و هویتی در معماری بومی دارد ، سبب شده که امروز با وضعیتی نابسامان در معماری شهرها و روستاهای استان مواجه باشیم و رد پایی از عناصر دانش معماری منطقه در ساخت و سازها دیده نشود.

معماری؛ گمشدۀ شهرسازی های امروز

ساری - ایرنا - ساختار و نمای ناهمگون بناهای شهری و روستایی در مازندران که پیشینه و هویتی در معماری بومی دارد ، سبب شده که امروز با وضعیتی نابسامان در معماری شهرها و روستاهای استان مواجه باشیم و رد پایی از عناصر دانش معماری منطقه در ساخت و سازها دیده نشود.

افزایش 300 درصدی هزینه پروژه‌های عمرانی کشور

عضو هیئت علمی دانشگاه امیرکبیر با بیان این‌که بنابر اعلام سازمان برنامه و بودجه هزینه پروژه‌های عمرانی کشور تا زمان اتمام 300 درصد افزایش می‌یابد، گفت:در ساخت‌وسازها چاره ای جز حرکت به سمت مدل‌سازی اطلاعات ساختمان نداریم.

اتمام عملیات آبرسانی به روستاهای سیل‌زده لرستان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان از اتمام عملیات آبرسانی به ۷۹۶ روستای سیل‌زده لرستان خبر داد.

بازی های بومی محلی اندر خم کوچه های فراموشی

کهن شهر سبزوار با قدمتی 6 هزارساله شهری است که بر اساس تحقیقات کارشناسان حدود 70 نوع بازی بومی محلی درسالهای نه چندان دور میان  اهالی و جوانانش مرسوم بوده و حالا شاید جز اندک بازی هایی از آن باقی  نمانده است.

بیش از 11 هزار مسکن برای زلزله زدگان سرپل ذهاب ساخته شد

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار سرپل ذهاب از اتمام ساخت 11 هزار و 11 واحد مسکونی برای زلزله زدگان شهری و روستایی این شهرستان که در زلزله 7.3ریشتری سال 96 غرب کرمانشاه آسیب دیده بود، خبر داد.

اتمام عملیات آب‌رسانی به ۷۹۶ روستای سیل‌زده لرستان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان از اتمام عملیات آب‌رسانی به ۷۹۶ روستای سیل‌زده این استان خبر داد.

بومی سازی علوم غربی در دانشگاه‌ها لازم است

‌آیت الله مکارم شیرازی گفت: برخی از علوم دانشگاه‌های ما از غرب آمده است و رنگ و بوی غربی دارد، بنابراین وظیفه اساتید مؤمن و متدین ما این است که این علوم را بومی سازی کنند.

برگزاری جشنواره بازی های بومی و محلی در فریمان

جشنواره بازی های بومی و محلی در 4 رشته به میزبانی روستای سعدآباد فریمان برگزار شد.

دشمنان در بهمن۹۷ به دنبال اتمام کار ایران بودند

وی امروز در جمع امامان جمعه استان گفت: دشمنان در بهمن۹۷ به دنبال اتمام کار ایران بودند، ولی سرافکنده شدند.