محققان دانشگاه تبریز پلیمر پلی‌استایرن دیرسوز تولید کردند

تبریز- ایرنا - محققان دانشگاه تبریز در قالب یک طرح تحقیقاتی تحت عنوان «تهیه کامپوزیت‌های پلی‌استایرن دیرسوز و ارزیابی خواص اشتعال‌پذیری آنها» موفق به تولید گرید دیرسوز پلیمر پلی استایر ن شدند.مطالب مرتبط

تولید الکتریسیته از بارش برف

تهران- ایرنا- محققان دانشگاه UCLA در آمریکا، دستگاه جدیدی را طراحی کردند که بسیار سبک و نازک بوده و قادر است از بارش برف، الکتریسیته تولید کند.

محققان آمریکایی مغز یک خوک را پس از مرگ زنده کردند

تهران -ایرنا - محققان دانشگاه ییل در آمریکا توانستند بخشی از مغز خوک را پس از گذشت 4 ساعت از مرگ جانور، به حیات بازگردانند.

اجلاس اتحادیه دانشگاه های قفقاز در تبریز برگزار می شود

تبریز - ایرنا - رئیس دانشگاه تبریز اعلام کرد: اجلاس روسای دانشگاه‌های ترکیه‌ای عضو اتحادیه دانشگاه‌های منطقه قفقاز به میزبانی دانشگاه تبریز همراه با برپایی نمایشگاه توانمندی‌های علمی، تحقیقاتی و فرهنگی در تبریز برگزار می شود.

تولید داروی کاهش وزن با کشف یک ژن جدید ضدچاقی

محققان دانشگاه کمبریج که یکی از آن‌ها یک بانوی ایرانی است گونه ژنتیکی خاصی کشف کردند که اثرات ضدچاقی دارد.

تشخیص ریسک آلزایمر با استفاده از بازی موبایل

تهران – ایرنا - محققان دانشگاه ایست انگلیا با همکاری محققان دانشگاه کالج لندن و دویچه تلکوم، یک بازی موبایل طراحی کردند که قادر است افراد در معرض ریسک ابتلا به آلزایمر را شناسایی کند.

افتتاح نمایشگاه توانمندی‌های علمی دانشگاه‌های ترکیه‌ای در تبریز

نمایشگاه توانمندی‌های علمی، تحقیقاتی و فرهنگی دانشگاه‌های ترکیه‌ای اتحادیه دانشگاه‌های قفقاز با حضور رییس و معاونان دانشگاه تبریز، سرکنسول ترکیه در تبریز و نمایندگان برخی دانشگاه‌های ترکیه در تبریز افتتاح شد.

روزانه ۱۲۰۰ تن زباله در تبریز تولید می‌شود/ فعالیت ۲۰۰۰ پاکبان

تبریز- مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز از تولید روزانه هزار و ۲۰۰ تن زباله در سطح شهر تبریز خبر داد.

حضور دانشگاه‌های ترکیه و آذربایجان در جشنواره حرکت تبریز

تبریز - رئیس دانشگاه تبریز از برگزاری دوازدهمین جشنواره حرکت دانشگاه تبریز با حضور دانشگاه‌هایی از کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان خبر داد.

دستاورد محققان دانشگاهی در زمینه تصفیه پساب‌های صنعتی ثبت اختراع شد

«تخریب اتیل بنزن با تیتانیا/ سیلیکای دوپ شده» توسط محققان پردیس علوم و فناوری‌های نوین و دانشکده شیمی، نفت و گاز دانشگاه سمنان با همکاری پارک علم و فناوری این دانشگاه ثبت اختراع شد.

همبستگی گروه صنعتی پلیمر بوشهر با مردم سیل زده

شرکت خرید اینترنتی مروارید پنبه‌ریز یکی از مجموعه شرکت‌های گروه صنعتی پلیمر بوشهر، کمک‌های غیر نقدی خود را به مناطق آسیب‌دیده ارسال کرد.

95 دانشجوی خارجی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز تحصیل می کنند

تبریز - ایرنا - معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از جذب 95 دانشجوی خارجی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز خبر داد و گفت: به کمک اساتید و اعضای هیات علمی، در دانشکده‌های مختلف دانشجوی خارجی جذب کرده ایم.

سرسنگی: فرد فوت شده در تبریز دانشجوی دانشگاه تهران نیست

تهران- ایرنا: معاون فرهنگی دانشگاه تهران در واکنش به برخی اخبار منتشره در فضای مجازی مبنی براینکه «صبا صادق زاده » دانشجوی این دانشگاه در تبریز درگذشته است ، گفت: نام این فرد صرفا در میان قبول شدگان دانشگاه تهران بوده اما هیچ ثبت نامی انجام نداده است .

فوت دانشجوی دانشگاه تهران در یکی از خوابگاه‌های دانشجویی تبریز

یکی از دانشجویان دانشگاه تهران که برای اخذ مدرک کارشناسی خود به تبریز مراجعه کرده بود، در یکی از خوابگاه‌های دانشجویی این دانشگاه بر اثر نشت گاز، جان خود را از دست داد.

تولید ارگان های انسانی در آلمان‎

محققان آلمانی با استفاده از یک فن آوری جدید موفق به تولید ارگان‌های انسانی شفافی شده اند که می‌تواند راه را برای تولید اعضای بدن انسان در آینده با استفاده از چاپگرهای سه بعدی هموار سازد.

طراحی ربات مارگونه برای اعمال جراحی پزشکی

تهران- ایرنا- محققان دانشگاه هاروارد با استفاده از گونه‌ای اوریگامی توانستند ربات نرمی شبیه به مار تولید کنند که از سرعت و دقت بالایی برخوردار است. این ربات در حوزه پزشکی بسیار کارآمد خواهد بود.

گام موثر محققان تایلندی در درمان سرطان خون

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه چولالانکورن تایلند پس از سال‌ها تحقیق و پژوهش گسترده روی سلول‌های سرطانی موفق شدند با استفاده از روش نوآورانه تکثیر سلول‌های قاتل در درمان موثر سرطان خون گام جدیدی بر دارند.

بارش باران و پر شدن مسیل های تبریز

ایرنا-تبریز- بارش باران موجب آبگرفتگی زیرگذرهای شهر تبریز شد که نیروهای شهرداری با پمپاژ آب زیرگذرها به مسیل ها در جهت تسهیل تردد خودروها تلاش کردند.

عرضه ۴۹ هزار تن پلیمر و ۳۰۰ تن شیر خشک در بورس کالا

توسعه دیپلماسی علمی به دانشگاه‌های دنیا راهبرد کلان دانشگاه تبریز است

تبریز میزبان اجلاس روسای دانشگاه‌های ترکیه‌ای عضو اتحادیه دانشگاه‌های منطقه قفقاز