سیلاب‌ها حوادث طبیعی هستند/ راهکارهای کاهش مخاطره و آسیب سیل

یک کارشناس ژئوفیزیک زیست محیطی با تاکید بر این که سیلاب‌ها حوادث طبیعی هستند و ما مسئول کاهش آسیب خطرات ناشی از سیل هستیم، انواع راهکارهای رویارویی با سیل‌ها را تشریح کرد.مطالب مرتبط

سیلاب‌ها حوادث طبیعی هستند/ راهکارهای کاهش مخاطره و آسیب سیل

یک کارشناس ژئوفیزیک زیست محیطی با تاکید بر این که سیلاب‌ها حوادث طبیعی هستند و ما مسئول کاهش آسیب خطرات ناشی از سیل هستیم، انواع راهکارهای رویارویی با سیل‌ها را تشریح کرد.

برگزاری همایش "نقش فناوری در کاهش آسیب‌های حوادث طبیعی"

همایش نقش فناوری در کاهش آسیب‌های حوادث طبیعی در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

همایش نقش فناوری در آسیب‌های حوادث طبیعی

همایش نقش فناوری در کاهش آسیب‌های حوادث طبیعی در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار می‌شود

عدم پیش بینی لازم جانمایی ساخت و سازها دلیل وقوع سیل بود

چهره ماندگار معماری و مهندسی راه و ساختمان کشور با تشریح راهکارهای کاهش آسیب های ناشی از سیل و بیان اینکه فقط با سد نمی توان از خسارت های سیل جلوگیری کرد، گفت: تهران در معرض حوادث طبیعی و شرایطی مانند لرستان و خورستان نیست.

همدلی بی نظیر مردم در حوادث سیل

رییس دستگاه قضا گفت: در هیچ کجای جهان این همدلی و همراهی با آسیب دیدگان حوادث طبیعی و سیلاب دیده نمی شود.

سیستم‌های هشدار، هنگام وقوع حوادث طبیعی ضعیف هستند

عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: سیستم‌های هشدار، هنگام وقوع حوادث طبیعی ضعیف هستند که البته افراد با در نظر گرفتن مدیریت یکپارچه باید در انتقال سریع هشدارها گام بردارند.

بلایای طبیعی به ۳۰۰ خانه مددجویان کمیته امداد استان سمنان آسیب زد

سمنان - مدیرکل کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه حوادث اخیر به ۳۰۰ خانه مددجوی این نهاد آسیب‌زده است، گفت: تمامی این منازل از بیمه روستایی برخوردار هستند.

لزوم تکیه بر همبستگی ملی در حوادث طبیعی

در حوادث طبیعی مانند سیل باید بازی‌های سیاسی را کنار گذاشت و از این حوادث برای تقویت همبستگی ملی استفاده کرد

سیلاب سفرهای نوروزی به دزفول را کاهش داد

دزفول - ایرنا - با وجود بارش های زمستان که مناظر طبیعی زیادی در شهرستان دزفول خلق کرده بود به علت وقوع سیلاب، سفر گردشگران به این شهرستان در نوروز 98 با کاهش قابل ملاحظه ای همراه بود.

60 درصد مرکز بهداشت کلات بر اثر سیل خسارت دید

مشهد - ایرنا - رئیس اداره کاهش خطر بلایا و حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد از آسیب 60 درصدی بارشهای شدید و سیلاب به مرکز بهداشت شهرستان کلات خبر داد.

۲۹ تیم به محل حوادث ناشی از سیل و آبگرفتگی اعزام شدند

بیرجند- مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی گفت: جهت کمک به آسیب دیدگان حوادث ناشی از سیلاب ۱۱۶ نفر در قالب ۲۹ تیم به محل حادثه اعزام شدند.

مدیرعامل شرکت گاز: سمنان رتبه یک فراوانی حوادث گاز طبیعی را دارد

سمنان- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان گفت: رتبه اول کشور در فراوانی وقوع حوادث گاز طبیعی براساس سرانه مشترکان گاز به این استان اختصاص دارد و کاهش این آمار نیازمند آموزش و نظارت دقیق مهندسان ناظر است.

در برابر حوادث طبیعی خارج از بحث تحریم‌ها باید برخورد کرد

یک کارشناس حقوق بین الملل با بیان اینکه اقدامات آمریکا چه پیش از وقوع این حوادث و چه در اثنای وقوع این حوادث خلاف حقوق بشر و خلاف مقررات بین المللی، گفت: در برابر حوادث طبیعی مانند سیل و سایر از حوادث خارج از بحث تحریم‌ها باید برخورد کرد.

تکنولوژی در خدمت کاهش مخاطرات سیل

شاید به جرات بتوان گفت هیچ حادثه طبیعی در جهان همچون سیل مرگبار و مخرب‌ نیست. لزوما هر منطقه‌ای که باران‌زا باشد، نسبت به سیل هم آسیب‌پذیر است، اما بارندگی تنها دلیل وقوع سیل نیست. اکثر نقاط کره زمین در معرض خطر سیلاب قرار دارند و تقریبا نقاط محدودی یافت

چند توصیه به مدیریت کلان کشور درباره حوادث طبیعی اخیر

حوزویان باید سهم علمی و فرهنگی خود را در قبال حوادثی مانند سیل نشان دهند، مسئله‌های فقهی و اخلاقی و اعتقادی ناظر به حوادث طبیعی را شناسایی کنند و تحقیقات اجتهادی ارائه نمایند.

اطلاع رسانی به موقع نقش مهمی در کاهش خسارات سیل دارد

چابهار- ایرنا- فرماندار نیکشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: اولویت و تاکید ستاد مدیریت بحران این شهرستان بر انجام درست و اصولی راهکارهای مقابله با مخاطرات طبیعی است که در این میان اطلاع رسانی دقیق و کامل به مردم نقش ویژه ای در کاهش خسارات خواهد داشت.

لزوم تکیه برهمبستگی ملی در حوادث طبیعی

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: در اینگونه حوادث متهم کردن و انتقام گرفتن از یکدیگر خطاست و باید از این حوادث برای تقویت همبستگی ملی استفاده کرد.

صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی تاسیس می شود

رییس کل بانک مرکزی گفت: امروز در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی موضوع اهمیت بیمه حوادث طبیعی و ضرورت انجام همگانی آن مورد تاکید قرار گرفت.

مدیریت انتظارات؛ ضرورتی در مدیریت حوادث طبیعی غیر مترقبه

در چهارمین جلسه اتاق فکر معاونت سیاسی وزارت کشور بر ضرورت مدیریت حوادث طبیعی غیر مترقبه تاکید شد

کاهش مدت سربازی به ازای خدمات داوطلبانه در حوادث غیر مترقبه

سخنگوی وزارت کشور گفت: وزیر کشور با ارائه پیشنهادی پیگیری می‌کند که مدت زمان حضور داوطلبانه جوانان در امدادرسانی به هموطنان عزیز آسیب‌دیده از حوادث غیر مترقبه از مدت سربازی آنها کسر شود.