دانشگاه استاد فرشچیان میزبان هم‌اندیشی آموزش عالی هنرهای سنتی

سرپرست دانشگاه هنرهای اسلامی ایرانی استاد فرشچیان گفت: نخستین هم‌اندیشی آموزش عالی هنرهای سنتی ۲۳ خردادماه در دانشگاه هنرهای اسلامی ایرانی استاد فرشچیان برگزار می‌شود.مطالب مرتبط

دانشگاه استاد فرشچیان میزبان هم‌اندیشی آموزش عالی هنرهای سنتی

سرپرست دانشگاه هنرهای اسلامی ایرانی استاد فرشچیان گفت: نخستین هم‌اندیشی آموزش عالی هنرهای سنتی ۲۳ خردادماه در دانشگاه هنرهای اسلامی ایرانی استاد فرشچیان برگزار می‌شود.

برگزاری هم‌اندیشی آموزش عالی هنرهای سنتی در دانشگاه فرشچیان

تهران-ایرنا- سرپرست دانشگاه هنرهای اسلامی ایرانی استاد فرشچیان گفت: نخستین هم‌اندیشی آموزش عالی هنرهای سنتی 23 خردادماه امسال در این دانشگاه برگزار می شود.

نخستین هم‌اندیشی آموزش عالی هنرهای سنتی برگزار می شود

سرپرست دانشگاه هنرهای اسلامی ایرانی استاد فرشچیان دانشگاه آزاد گفت: نخستین هم‌اندیشی آموزش عالی هنرهای سنتی ۲۳ خردادماه در این دانشگاه برگزار می‌شود.

بدهی جامعه دانشگاهی به هنرهای مردمی

سرپرست دانشگاه هنرهای اسلامی فرشچیان اظهار کرد: جامعه مدیریتی و دانشگاهی بدهکاری بزرگی به هنرهای مردمی دارد که باید جبران شود. این در حالی است که ایران بهشت هنرهای مردمی است و تنوع جغرافیایی و بومی آن باعث شده که وضعیت استثنایی و خوبی در حوزه فرهنگ‌های عا

لزوم تعامل دانشگاه با جامعه و بررسی نظام مدیریت آموزش عالی

رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، تعامل دانشگاه با جامعه و نظام مدیریت آموزش عالی را به عنوان دو محور اصلی دومین نشست هم‌اندیشی وزیر علوم با استادان و صاحب‌نظران برجسته دانشگاه‌های کشور اعلام کرد.

کمیته احیای هنرهای سنتی و صنایع‌دستی بومی تشکیل شد

به منظور حفظ و احیا، رشد و توسعه، اصلاح و بهینه‌سازی ارکان مختلف هنرهای سنتی و صنایع‌دستی ، کمیته احیای هنرهای سنتی و صنایع دستی بومی در دستور کار پژوهشکده هنرهای سنتی قرار گرفت.

«دانشنامه نهضت‌ هنرهای مردمی ایران» رونمایی می شود

تهران- ایرنا- مجموعه کتاب‌های 'دانشنامه نهضت هنرهای مردمی ایران' که به تازگی توسط انتشارات سازمان زیباسازی شهر تهران منتشر شده، با همکاری فرهنگستان هنر، دانشگاه هنرهای اسلامی فرشچیان و کمیسیون ملی یونسکو رونمایی می‌شود.

نشست هم اندیشی وزیر علوم با صاحبنظران دانشگاهها برگزار شد

نشست هم اندیشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با استادان و صاحبنظران برجسته دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور صبح امروز در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

حضور وزیر علوم در منزل ۴ استاد نام‌آشنای دانشگاه‌های کشور

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت آغاز سال نو، با همراهی برخی از معاونان خود و چند تن از رؤسای دانشگاه‌ها، در منزل چهار تن از اساتید برجسته و نام آشنای آموزش عالی حضور یافت و با آنها دیدار و گفت‌وگو کرد.

اعلام آثار بخش ویژه‌ی استاد علی نصیریان در جشنواره‌ی آیینی سنتی

هیئت انتخاب متون نمایش‌های صحنه‌ای «بخش ویژه استاد علی نصیریانِ» نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی اسامی ۷۱ متن پذیرفته شده و مشروط راه یافته به این بخش را اعلام کرد.

برگزاری امتحان سنتی در دبستان‌ها ممنوع

مدیرکل آموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش گفت که اگر در یک مدرسه ابتدایی معلمی آزمون سنتی بگیرد و نمرات آن را به گزاره‌های بسیار خوب، خوب و... در کارنامه توصیفی تبدیل کند، ممنوع و خلاف مقررات است.

لزوم مهندسی مجدد نظام آموزش عالی در گام دوم انقلاب

رئیس دانشگاه یزد با ارزیابی و تبیین اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب، بر ضرورت مهندسی مجدد نظام آموزش عالی کشور تأکید کرد.

دیدار نوروزی وزیر علوم با چهار پیشکسوت آموزش عالی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با همراهی برخی از معاونان وزارتخانه و چند تن از روسای دانشگاه‌ها به مناسبت آغاز سال نو، با حضور در منزل چهار تن از اساتید برجسته، نام آشنا و پیشکسوت آموزش عالی، با آنها دیدار و گفت‌وگو کرد.

استحصال انرژی از چرخ‌های خودرو با ابتکار استاد دانشگاه سمنان

اختراع پروفسور نیما امجدی، استاد دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه سمنان موفق به ثبت در اداره ثبت اختراعات آمریکا شد.

نشست هم اندیشی وزیر علوم با استادان وصاحب نظران بیش از ۷۰ دانشگاه

نشست هم‌اندیشی وزیر علوم با استادان و صاحب‌نظران برجسته بیش از ۷۰ دانشگاه، مرکز پژوهشی و پارک علم و فناوری سراسر کشور فردا برگزار می شود.

نشست هم اندیشی اساتید

نشست هم‌اندیشی وزیر علوم با جمعی از استادان دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری در سالن همایش‌های وزارت علوم برگزار شد

مراکز آموزش عالی کشور نیازمند افرادی چون «دکتر سلطانی» است

یزد - ایرنا - عضو هیات علمی دانشگاه تهران گفت: آموزش و پرورش و دانشگاه های کشور نیازمند الگوهای چون دکتر علی سلطانی گردفرامرزی است تا بتواند انسان‌هایی چون خود و با شخصیت پرورش و تربیت کنند.

ناگفته‌های سیل از دید استاد ژئوپلیتیک دانشگاه خوارزمی

یک استاد ژئوپلیتیک دانشگاه خوارزمی گفت: سیل اخیر باعث شد برای اولین بار در کشور ۱۰ شهرستان اخطار تخلیه دریافت کنند.

تعطیلی دانشگاه های استان خوزستان تمدید شد

تهران - ایرنا- رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز از تمدید تعطیلی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی این استان تا 25 فروردین ماه سال جاری خبر داد.

شرایط جدید موافقت با ایجاد دوره دکترای تخصصی اعلام شد

شرایط موافقت با ایجاد دوره دکترای تخصصی در هر یک از مؤسسات آموزش عالی اعلام شد، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دارای مجوز ملزم به اختصاص بخشی از ظرفیت سالانه به پذیرش دکتری تقاضا محور شدند.