370 هزار هکتار مرتع و جنگل سمنان سال گذشته در آتش سوخت

سمنان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: 9 مورد آتش سوزی در سال گذشته 370 هزار هکتار از عرصه های مرتعی و جنگلی تحت حفاظت محیط زیست استان را سوزاند.مطالب مرتبط

سطح زیر کشت زیتون در استان سمنان به ۵۱۰۰ هکتار رسید

سمنان - مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت:با کشت بیش از دومیلیون اصله نهال زیتون از سال‌های گذشته تا کنون، سطح زیر کشت این محصول به پنج هزار و ۱۰۰ هکتار افزایش یافت.

۱۰ نکته درباره آفات و بیماری‌ها در جنگل‌های کشور

مساحت پوشش جنگلی کشور در حال حاضر حدود ۱۴.۲ میلیون هکتار است که متاسفانه بخشی از آن آلوده به بیماری و آفت شده است به عنوان مثال بر اساس اعلام سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری وسعت شمشادزارهای شمال کشور ۴۰ هزار هکتار است که تقریبا تمامی آن آلوده به بیماری

خسارت سیل به 6000 هکتار از باغ‌ها و مزارع سمنان

رییس سازمان جهادکشاورزی استان سمنان از خسارت به 6 هزار هکتار از باغ‌ها و مزارع کشاورزی استاندر جریان بارش‌های فروردین‌ماه خبر داد و گفت: البته خسارت وارد شده به این اراضی به صورت 100درصدی نیست.

جنگل‌ها ضربه‌گیر باران‌های سیل‌آسا

تهران- ایرنا- پوشش گیاهی اعم از جنگلی و علفی در مقابل سیل مانند ضربه‌گیر عمل می‌کند ولی ما بدون توجه به این واقعیت مهم، وسعت جنگل‌های کشور را از 18.5 میلیون هکتار در مدت 50 تا 60 سال اخیر به 12.5 میلیون هکتار کاهش دادیم که نتیجه آن وقوع سیل‌های مخرب و ویر

پیش بینی برداشت ۲۰ هزار تن گندم

معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار قصرشیرین گفت: در سال زراعی جاری، ۱۴ هزار هکتار از اراضی دیم و آبی شهرستان زیرکشت گندم است که از این میزان ۱۰ هزار هکتار دیم و ۴ هزار هکتار آبی است.

2 هزار هکتار باغ در اراضی شیب‌دار سمنان ایجاد شد

کشف بیش از ۲۷ هزار لیتر سوخت قاچاق در مرز دوغارون

فرمانده مرزبانی خراسان رضوی تاکید کرد: مرزبانان هنگ مرزی و مرزبانی درجه یک تایباد موفق شدند طی ۱۲ روز گذشته ۲۷ هزار و ۸۷۱ لیتر سوخت قاچاق را در مرز دوغارون این شهرستان کشف و ضبط کنند.]]>

حدود 581 هزار لیتر سوخت قاچاق در کرمانشاه کشف شد

کرمانشاه- ایرنا- رئیس پلیس پیشگیری استان کرمانشاه گفت: 580 هزار و 731 لیتر انواع سوخت قاچاق با تلاش ماموران کلانتری ها و پاسگاه های انتظامی استان سال گذشته کشف شد.

محصولات 110 هزار هکتار از اراضی کشاوری گلستان در سیل از بین رفت

سرپرست استانداری گلستان گفت: نزدیک به 650 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان گلستان تحت تاثیر سیلاب قرار گرفته که 110 هزار هکتار از محصولات به صورت کامل از بین رفته است.

چرا امسال سازمان جنگل‌ها با نیروهای حفاظتی جنگل‌ قرارداد نبست؟

سازمان جنگل‌ها اخیرا تصمیم به عدم تمدید قرارداد با نیروهای حفاظتی شرکت‌های بهره بردار در جنگل‌های شمال کشور گرفته است. رییس شورای عالی جنگل‌ها با رد این نظر که این سازمان با تعدیل نیرو قصد تعطیلی طرح‌های حفاظت از جنگل را دارد، گفت: سازمان جنگل‌ها به هیچ ع

سیل هفت هزار هکتار از مزارع دره شهر را تخریب کرد

ایلام - ایرنا - فرماندار دره شهر گفت: سیل به 7هفت هزار هکتار از اراضی کشاورزی دره شهر خسارت جدی وارد کرده است.

جریمه ۱.۷۰۰ میلیارد ریالی قاچاقچی سوخت / ۱۵ هزار لیتر سوخت قاچاق کشف و ضبط شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان آذربایجان شرقی از ضبط ۱۵ هزار لیتر سوخت قاچاق و جریمه نقدی متخلف خبر داد و گفت: متهم به پرداخت یک و هفتصد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده است.

وسعت اراضی موقوفی دارای سند درخراسان رضوی به 2319 هکتار رسید

مشهد- ایرنا- معاون حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: با صدور سند مالکیت تک برگی (کاداستر) برای هشت هزار و 444 رقبه موقوفات این استان در سال گذشته وسعت اراضی موقوفی دارای سند در استان به 2 هزار و 319 هکتار رسید.

هفت هزار حلقه لاستیک ناوگان سنگین در سمنان توزیع شد

سمنان- ایرنا- مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان گفت: هفت هزار حلقه لاستیک در 10 ماه گذشته بین رانندگان ناوگان حمل و نقل جاده ای این استان توزیع شده است.

دیدنی‌های کیش در تور کیش

کیش یکی از سرسبزترین جزایر خلیج فارس است که در دو دهه اخیر بیش از دو هزار هکتار از زمین های جزیره جنگل کاری شده است. بیشتر جاهای دیدنی جزیره کیش شگفت انگیز است که طبیعت در طی سالهای طولانی آن را بوجود آورده و با دست بشر تغییراتی در آن ایجاد شده ‌است...]]

چهار هزار هکتار زمین های کشاورزی هرسین صد درصد خسارت دید

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار هرسین گفت: چهار هزار هکتار از زمینهای کشاورزی این شهرستان در سیل اخیر صد درصد خسارت دید و چهار هزار هکتار دیگر نیز بین 20 تا 50 درصد آسیب دیده است.

مبارزه با ملخ ها در ۴۸ هزار هکتار

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور از اجرای عملیات مبارزه با ملخ صحرایی در سطح ۴۸ هزار هکتار از مناطق آلوده خبر داد.

کشف 30 هزار لیتر سوخت قاچاق

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان از توقیف یک دستگاه تریلی نفتکش و کشف 30 هزار لیتر سوخت قاچاق در یزد خبر داد.

خرید 33 هزار متر جنگل توسط سرپرست موسسه مالی البرز ایرانیان با 5 برابر ارزش واقعی

سرپرست هیئت تسویه موسسه مالی و اعتباری البرز ایرانیان در بانک تجارت گفت: امیرحسین آزاد 33 هزار متر جنگل از قرار 150 هزار تومان را متری 10 میلیون تومان خرداری کرده است.

کام تلخ سودجویان و کشف ۵۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در ماهشهر

اهواز- فرمانده مرزبانی خوزستان از اجرای عملیات موفقیت آمیز دریابانان ماهشهر و کشف سه عدد چتری حاوی ۵۰ هزار لیتر سوخت قاچاق خبر داد.