ارائه نشانگر‌هایی برای شناسایی تصاویر لرزه نگاری

محققان دانشکده مهندسی نفت دانشگاه صنعتی امیرکبیر راهکاری برای پردازش تصاویر داده‌های لرزه نگاری برای عملیات اکتشافات منابع هیدروکربوری ارائه کردندمطالب مرتبط

ارائه نشانگر‌هایی برای شناسایی تصاویر لرزه نگاری

محققان دانشکده مهندسی نفت دانشگاه صنعتی امیرکبیر راهکاری برای پردازش تصاویر داده‌های لرزه نگاری برای عملیات اکتشافات منابع هیدروکربوری ارائه کردند

ارائه نشانگرهایی برای شناسایی تصاویر لرزه‌نگاری در کشور

محققان دانشکده مهندسی نفت دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به ارائه راهکاری برای پردازش تصاویر داده‌های لرزه‌نگاری جهت عملیات اکتشافات منابع هیدروکربوری شدند.

رخداد بیش از ۱۴ هزار و ۵۰۰ زلزله در ایران طی سال ۹۷/معرفی لرزه‌خیزترین استان‌ها

شبکه‌های لرزه‌نگاری مرکز لرزه‌نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در سال ۱۳۹۷ تعداد نزدیک به ۱۴۵۵۰ زمین‌لرزه را ثبت کردند.

ثبت بیش از ۱۴۵۰۰ زمین‌لرزه در مؤسسه ژئوفیزیک

شبکه‌های لرزه‌نگاری مرکز لرزه‌نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در سال ۱۳۹۷ نزدیک به ۱۴ هزار و ۵۵۰ زمین‌لرزه را ثبت کردند

ژئوفیزیک دانشگاه تهران بیش از14500 زمین لرزه ثبت کرد

تهران-ایرنا- شبکه‌های لرزه‌نگاری مرکز لرزه‌نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در سال 1397 تعداد نزدیک به 14550 زمین‌لرزه را ثبت کردند.

زمین لرزه 4 ریشتری شهر آوج را لرزاند

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین اعلام کرد: برابر گزارش مرکز لرزه‌نگاری اداره‌کل مدیریت بحران زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 4 ریشتر در شهر آوج به ثبت رسید.

زلزله 6.7 ریشتری تایوان را لرزاند

پکن- ایرنا- مرکز لرزه نگاری چین اعلام کرد زمین لرزه ای به بزرگی 6.7 ریشتر (در مقیاس امواج درونی زمین) ظهر امروز پنجشنبه ساعت 13:10 به وقت محلی، منطقه 'هوالاین' تایوان را لرزاند.

ارائه تسهیلات به روستاهای دارای طرح اشتغال زایی در پیشوا

فرماندار شهرستان پیشوا گفت: در سال جدید برای دهیاری هایی که طرح اشتغالزایی ارائه کنند از ۵۰۰ میلیون تومان تا هر میزان که مورد نیاز باشد تسهیلات ارائه می‌شود.

باید طرح مجلس لرزه به تن دشمنان بیندازد

عضو فراکسیون ولایی مجلس با بیان اینکه باید طرح هایی در مجلس تصویب شود که لرزه به تن دشمنان بیندازد،گفت: این طرح جوابگوی عمل سخیف آمریکا نیست.

نمایش «دَد»| گام‌های نامطمئن خشونت‌نگاری

این روزها تئاتر ایران درگیر به نمایش گذاشتن خشونت در جامعه شده است، نمایش‌هایی که می‌شود از منظر اخلاقی و نگرشش انتقادیشان به خشونت‌طلبی جامعه به تماشایشان نشست. نمایش «دد» اثر حمید خرم نیز واجد چنین ویژگی‌هایی است.

انتخاب محصولات غذایی سلامت بخش با نشانگر‌های رنگی تغذیه ای

نشانگر‌های رنگی تغذیه ای؛ همیار مصرف کننده برای انتخاب محصولات غذایی سلامت بخش و دستیابی آسان‌تر به وزن ایده آل هستند.

مأموریت دستگاه‌ها برای ارائه برنامه در راستای رونق تولید

کلیه دستگاه‌های اجرایی مأمور شدند با بهره گیری از تجربیات و شناسایی موانع به منظور تسهیل فرآیندها و رونق تولید، برنامه های خود را به هیئت وزیران ارائه کنند

مأموریت روحانی به دستگاه‌ها برای ارائه برنامه‌های «رونق تولید»

رئیس جمهورکلیه دستگاه‌های اجرایی را مأمور کرد با بهره گیری از تجربیات موجود و شناسایی موانع و تنگناها، به منظور رفع موانع، رونق تولید، برنامه‌های خود را به هیئت وزیران ارائه کنند.

اماکن واقع درحریم رودخانه‌ها شناسایی شود

تهران- ایرنا- رییس جمهوری به استانداران دستور داد: ساختمان‌ها و اماکن واقع در مسیل‌ها و حریم رودخانه‌ها را شناسایی و گزارش دقیقی به هیات وزیران ارائه کنند.

انتشار تصاویر شکار درفضای مجازی شکارچیان متخلف را گرفتار کرد

زاهدان- ایرنا- رئیس اداره حفاظت محیط زیست کنارک در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: 2 نفر شکارچی متخلف به جرم شکارغیر مجاز و انتشار تصاویر 2 راس کل وحشی شکار شده در فضای مجازی این شهرستان شناسایی و محکوم شدند.

قلعه 2 هزار ساله نیکشهر، نشانگر تاریخ و تمدن کهن مَکُّران

چابهار- ایرنا- قلعه 2 هزار ساله شهر نیکشهر با قدمت طولانی نشانگر وجود تمدن‌ های پراکنده در منطقه مکران و بلوچستان است که در حاشیه رودخانه گُنگ و در کنار نخلستان زیبای نیکشهر واقع شده است.

قلعه 2 هزار ساله نیکشهر، نشانگر تاریخ و تمدن کهن مَکُّران

چابهار- ایرنا- قلعه 2 هزار ساله شهر نیکشهر با قدمت طولانی نشانگر وجود تمدن‌ های پراکنده در منطقه مکران و بلوچستان است که در حاشیه رودخانه گُنگ و در کنار نخلستان زیبای نیکشهر واقع شده است.

روزنامه نگاری در بحران، ضرورت ها و الزامات_ داریوش جهان بین*

تهران- ایرنا- روزنامه نگاری و اطلاع رسانی در بحران، ضرورتی است که مدیران بحران بایستی به آن توجه نمایند، در غیر این صورت ممکن است خسارات و آسیب های ناشی از بحران، به مراتب بیشتر از آن چه شود که به نظر می رسد.

لاریجانی: تروریستی خواندن سپاه نشانگر جهالت رژیم آمریکا است

رئیس مجلس ضمن اعلام حمایت قوه مقننه از سپاه پاسداران گفت: تروریستی خواندن سپاه نشانگر جهالت رژیم آمریکا است.

‌رژه روز ارتش نشانگر اقتدار جمهوری اسلامی ایران است

فرمانده منطقه یکم امامت نداجا گفت: رژه ۲۹ فروردین نشانگر اقتدار جمهوری اسلامی ایران بوده و نشان‌دهنده این است که جمهوری اسلامی ایران کشوری نیست که هرکسی بخواهد به آن چشم طمع داشته باشد، بلکه کشوری است که ارتش، سپاه، بسیج و مردم، نیروی زمینی، دریایی و هوای