انجام پیوند غضروف زانو با روش اتولوگ برای اولین بار

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان و فوق تخصص زانو گفت: پیوند غضروف زانو با روش اتولوگ بر روی پنج بیمار در کرمان انجام شده و خوشبختانه بیماران از انجام این عمل و درمان بیماری خود رضایت دارند.مطالب مرتبط

عملیات ویژه اورژانس برای انجام پیوند قلب

13 درمان طبیعی برای آرتروز

آرتروز می‌تواند در اثر استفاده بیش از حد مفاصل و اغلب به دنبال انجام ورزش‌های سخت و سنگین، چاقی و یا پیری رخ دهد. اگر در سن جوانی یک ورزشکار بودید و در حال حاضر هنگام بلند شدن از زمین و رختخواب با درد زانو یا مفصل ران مواجه شدید، با پزشک خود در مورد آرتر

اولین نشاء دستی برنج در تالش انجام شد

آستارا - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی تالش از انجام اولین نشاء دستی برنج در بخش اسالم این شهرستان، به نشانه آغاز عملیات کاشت این محصول خبر داد.

لابی شرکت‌های نفت آمریکا برای به زانو درآوردن خودروهای الکتریکی

نخستین نوزاد حاصل از پیوند رحم رباتیک متولد شد

برای نخستین بار در جهان یک زن سوئدی که از طریق جراحی رباتیک پیوند رحم دریافت کرده بود، پس از بارداری به شیوه « آی وی اف» یک نوزاد پسر به دنیا آورد.

دانشگاه‌ها به دلیل بدهی‌ و تاخیر در پرداخت بودجه به زانو درآمده‌اند

رئیس دانشگاه تربیت مدرس از به زانو درآمدن دانشگاه‌ها به دلیل بدهی‌ و تاخیر در پرداخت بودجه خبر داد.]]>

حذف ویروس و باکتری از عضو اهدایی قبل از پیوند

تهران- ایرنا- محققان کانادایی و برزیلی موفق به توسعه روشی شده‌اند که با استفاده از پرتوافکنی نور قرمز و اشعه ماوراء بنفش، میکروارگانیسم‌های بیماری‌زا از عضو اهدا شده قبل از پیوند حذف می‌شود.

حمله اخیر اسرائیل علیه سوریه برای اولین بار از دریا انجام شد

یک سایت وابسته به رژیم صهیونیستی گزارش داد که این رژیم برای نخستین بار حمله اخیر خود را علیه سوریه از طریق دریا انجام داده است.

بودجه‌های فرهنگی برای ایجاد پیوند بین مبلغان و نوجوانان هزینه شود

قم - رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه فرهنگ دینی در میان جوانان قمی باید گسترش یابد، گفت: دستگاه‌ها باید بودجه‌های فرهنگی را برای ایجاد پیوند میان مبلغان و نوجوانان هزینه کنند.

آغاز طرح پیوند درختان زیتون در استان سمنان

طرح پیوند درختان زیتون به منظور اصلاح و بهسازی باغات زیتون و برای تغییر ارقام نامناسب در استان سمنان آغاز شد

بختش خوش است هر که به زنجان سفر کند

جاده ابریشم تلاقی‌گاه میان شرق و غرب، جاده پیوند و صلح بود، جاده‌ای که در طول تاریخ تاجران ابریشم، ادویه، چای، ظروف چینی و غیره را با یکدیگر تبادل می‌کردند و علی‌رغم‌ این‌ها دوستی و پیوند کشورهای مختلف را رقم می‌زدند.

شاید چاپ 3‌بعدی عضو روزی جایگزین پیوند عضو شود

محققان آمریکایی روشی ابداع کردند که با استفاده از یک از بازوی رباتیک و چاپگر سه‌بعدی بافت‌های زنده اندام‌های بدن را می‌سازد و شاید این فناوری در آینده جای پیوند عضو مورد استفاده قرار گیرد.

شاگردان سولسشر در گودیسون پارک زانو زدند/دخه‌آ 4 تایی شد

پیوند ناگسستنی و صمیمیت کم نظیر مردم و مجموعه اطلاعاتی کشور

حیاتی: امروز بین سربازان گمنام و مردم، پیوند ناگسستنی و صمیمیت کم نظیری ایجاد شده و مردم آنها را از خودشان می دانند.

اولین آزمون المپیکی داوران آسیایی انجام شد

با برگزاری کلینیک دو روزه داوران المپیکی کشتی در چین، داوران درجه s1 آسیا اولین آزمون المپیکی خود را در راه حضور در توکیو 2020 پشت سر گذاشتند.

نخستین پرواز هواپیمای الکتریکی نروژی انجام شد+فیلم

پیش نمونه هواپیمای الکتریکی دوزیست "P۲ Xcursion" شرکت "Equator" اولین پرواز خود را در آسمان پارک فناوری "Eggemoen" در نروژ، انجام داد.

تولد نخستین نوزاد حاصل از پیوند رباتیک رحم

تهران- ایرنا- نخستین نوزاد حاصل از پیوند رحمی رباتیک در جهان، امروز (دوشنبه) در سوئد متولد شد.

خان میانجی در تهران

تهران- ایرنا- این ایام، دوران سفرهای بی‌سابقه مقامات کشورهاست؛ اولین سفر بن سلمان از زمان ولیعهدی‌اش به پاکستان، اولین سفر رئیس‌جمهوری ایران به عراق، اولین سفر نتانیاهو به عمان که در واقع اولین سفر او به یکی از کشورهای ساحل خلیج فارس محسوب می‌شد، سفر ناگه

سیل اخیر نشان‌دهنده وجود پیوند عمیق بین آب، طبیعت و جامعه است

دبیر علمی سومین کنفرانس ملی هیدرولوژی مناطق نیمه خشک گفت: سیل اخیر هزینه‌های اجتماعی، روانی و اقتصادی عظیمی بر هموطنان و کشور تحمیل کرد و این نشان می‌دهد که پیوند عمیقی بین طبیعت، آب و جامعه وجود دارد.]]>

اعضای بدن نونهال جهرمی به بیماران نیازمند پیوند عضو اهدا شد

شیراز-ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: اعضای بدن ابوالفضل ترک خانه کهدانی، کودک 10 ساله اهل روستای شرقی از توابع بخش خفر شهرستان جهرم که دچار مرگ مغزی شده بود، با رضایت خانواده او به بیماران نیازمند پیوند عضو اهدا شد.