استقرار بالن مدیریت‌بحران پژوهشگاه‌ فضایی در لرستان
مطالب مرتبط

آغاز مطالعات برای ساخت کشتی فضایی/ «کیهان» نوع دیگر بالن ارتباطی

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران از آغاز مطالعات برای ساخت «کشتی فضایی» به عنوان ورژن بعدی پروژه بالن ارتباطی خبر داد و گفت: ساخت این محصول با نام «کیهان» در ۶ ماهه دوم امسال آغاز می شود.

جزئیات عملکرد بالون اینترنت در پلدختر

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران با اشاره به عملکرد بالون فضایی اینترنت در منطقه سیل‌زده پلدختر و سرویس‌دهی همزمان به ۸۰۰۰ نفر گفت: برای استقرار این بالون در خوزستان، دستوری صادر نشده است.

مروری بر باید و نبایدهای مدیریت بحران در کشور

استاد پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله با بیان این‌که در سیلاب اخیر شاهد نمایش حضور ۲۴ ساعته مسئولان در مناطق سیل‌زده بوده‌ایم، به ارائه نکاتی در خصوص مدیریت بحران پرداخت.

۳۰کیلومتر سیل بند نتیجه ی تلاش ستاد مدیریت بحران شهرستان ورامین درخوزستان

شهرستان ورامین درمدت ۷روز استقرار ستاد مدیریت بحران ۳۰ کیلومتر سیل بند در خوزستان ایجادکرد.

تصاویر ماهواره ای وهوایی درمدیریت بحران سیلاب استفاده شد

تهران- ایرنا- رئیس مرکز اطلاعات وحوادث سازمان مدیریت بحران کشور از استفاده تصاویر ماهواره ای وعکس های هوایی پهپاد به منظور تحلیل آمار، نقشه ها و گزارش ها در مدیریت بحران و مدیریت ریسک سیلاب اخیر در استان های گلستان، لرستان و خوزستان خبر داد.

جلسه ستاد مدیریت بحران لرستان به ریاست روحانی آغاز شد

خرم‌آباد- جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران لرستان به ریاست حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان آغاز شد.

ویدئو / جلسه مدیریت بحران لرستان با حضور رئیس‌جمهور

جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان لرستان پیش از ظهر شنبه (31 فروردین 98) با حضور رئیس‌جمهور برگزار شد. حسن روحانی در این جلسه با اشاره به تلاش همه دستگاه ها برای خدمات رسانی به مردم سیل زده، گفت: دولت، قوای دیگر، نیروهای مسلح و نهادهای عمومی همه در کن

ضرورت سرمایه‌گذاری در حوزه پردازشگرهای پیشرفته برای مدیریت بحران

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر این‌که در شرایط کنونی در کشور ما نیاز به پردازشگرهای پیشرفته برای صنایع فضایی، هوایی، هواشناسی، مخازن نفت، فعالیتهای داروسازی، ژنتیک و مدیریت بحران‌های بزرگ مانند سیلاب‌ها وجود دارد، افزود: 

رصد ماهواره‌ای شیوع بیماری زنگ گندم و جو درمناطق سیل‌زده گلستان

تهران- ایرنا- رئیس مرکز تحقیقات فضایی پژوهشگاه فضایی ایران از رصد شیوع بیماری زنگ گندم و جو در مناطق سیل زده استان گلستان با پردازش تصاویر ماهواره‌ای خبر داد.

حضور روحانی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان لرستان

با حضور رییس‌جمهور جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان لرستان برگزار شد.

ویدئو / جلسه مدیریت بحران خوزستان با حضور رئیس‌جمهور

رئیس‌جمهور بعد از حضور در استانهای لرستان و ایلام، دیروز (شنبه، ۳۱ فروردین) به خوزستان سفر کرد و ضمن اطلاع از آخرین وضعیت مناطق و روستاهای سیل زده، در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران این استان شرکت کرد.

مدیریت واحد سبب جلوگیری از هدررفت سرمایه دراستان

معاون هما هنگی امورعمرانی استاندارگفت: یکی از تجربیات موفق استان کرمانشاه مدیریت واحد در بحران اخیر بود و تمام اختیارات و برنامه ریزی‌ها در قبل از بحران، حین بحران و بازسازی با مدیریت واحد و ریاست استاندار محترم بود.

سال شمار فناوری فضایی در ایران / به ۶ مؤلفه دانش فضایی دست یافتیم

پس از گذشت ۴ دهه از پیروزی انقلاب اسلامی، فناوری فضایی ایران به دلیل دستیابی به ۶ مؤلفه استراتژیک دانش فضایی به بلوغ کامل رسیده و این اقتدار سال ۹۷ با پرتاب ماهواره‌های ایرانی تکمیل شد.

جلسه مدیریت بحران استان لرستان با حضور رئیس جمهور آغاز شد

تلاش مدیریت بحران در سیل اخیر حفظ جان مردم بود

تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: تمام تلاش ها در مدیریت بحران سیل اخیر در کشور حفظ جان مردم و هموطنان آسیب دیده و متاثر از سیل و آبگرفتگی بود.

برآورد خسارت 7800 میلیاردی سیل به استان لرستان/ پیگیر اسکان موقت سیل‌زدگان هستیم

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان گفت: براساس برآوردهایی که تاکنون صورت گرفته سیل فروردین‌ماه به تاسیسات زیربنایی، ساختمانی، دولتی و عمومی 7800 میلیارد تومان خسارت وارد کرده است.]]>

مدیریت واحد مانع از هدررفت سرمایه در استان کرمانشاه شد

کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه یکی از تجربیات موفق استان در بحران سیل اخیر را مدیریت واحد و جلوگیری از هدررفت سرمایه دانست و گفت: تمام اختیارات و برنامه ریزی ها در قبل از بحران، حین بحران و بازسازی با مدیریت واحد و ریاست استا

تلاش چین و هند در رقابت‌های فضایی/استخراج هلیوم ۳ عامل علاقه‌مندی سفر به ماه

یکی از فعالان علوم نجومی و فضایی گفت: پیش از این، عرصه علوم فضایی و نجومی توسط دو کشور آمریکا و روسیه تصاحب شده بود، اما درحال حاضر تلاش قابل توجهی از سوی چین و حتی هند انجام می‌شود.

مدیریت واحد از اصلی ترین عوامل کنترل بحران های طبیعی است

ایلام- ایرنا- معاون امور عمرانی استاندار ایلام نقش مدیریت بحران را در کاهش خسارات سیل و پیشگیری از تلفات جانی تعیین کننده دانست و گفت: مدیریت واحد از اصلی ترین عوامل کنترل بحران های طبیعی است.

کمک‌های مردمی فقط با هماهنگی مدیریت بحران انجام شود/ برگزاری بازارچه خیریه با هدف کسب نقدینگی بیشتر

استاندار قزوین گفت: هر کمکی که به مناطق سیل زده می‌شود باید با هماهنگی مدیریت بحران استانداری باشد.]]>